Okunma Sayısı: 9214
CANLI YORUMLAR

40BİN ÖĞRETMENE EĞİTİM

60-66 aylık çocuk eğitimi

1’inci sınıf öğretmenleri 10 gün sonra ilk defa karşılacağı 66 hatta 60 aylıklar için video konferansla eğitilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, 1’inci sınıf öğretmenlerine, bu yıl okula başlayacak 66 aylık çocukların nasıl eğitileceği, bu yaştaki çocuklar arasındaki anlaşmazlıklar ile şiddetin önlenmesi, sınıf içi uyum, davranış psikolojileri konusunda uzman pedagoglardan oluşan ekiple özel eğitim programı hazırladı. MEB Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü’nün paket programında ODTÜ’den Prof. Dr. Levent İnce, oyun ve fiziki etkinlikler kapsamında, 66 aylık çocukların anlayabileceği ve yapabilecekleri oyunları, el becerilerini anlatacak. 

Video konferansla eğitim 

MEB yetkililerinden edinilen bilgiye göre, ilköğretim kurumları öğretmenleri uzaktan eğitim, video konferans yoluyla eğitime alınacak. Eğitimlere ilköğretim kurumlarında görev yapan 40 bin 504 okul öncesi öğretmeni 218 bin 305 sınıf öğretmeni ve 200 bin 947 branş öğretmeni, toplamda 459 bin 756 öğretmen katılacak. 3- 7 Eylül arasında başlayacak derslerin açılışını Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer yapacak. 

K-9 köpeği değil insan yetiştireceğiz 

Öğretmenlere eğitim verecek olan psikologlardan 9 Eylül Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Abbas Türnüklü, Hürriyet’e şunları söyledi: “Polis gardiyan öğretmen anlayışı yerine müzakereci öğretmen öğrenci ilişkisinin geliştirilmesini isteyeceğiz. İstediğimiz davranışı ödül ceza yöntemiyle öğreteceğimiz K-9 köpekleri değil, insan yetiştireceğiz. Konuşmayı, kendini ifade etmeyi, ikna ve müzakere etmeyi öğreteceğiz.”

 

Kaynak: Hürriyet 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
UÇTUK, UÇTUK BAŞIMIZ AĞRIDI
ÇÖL TOZLARI KİMLERİ ETKİLER
KEYİFLİ YATMA MERASİMİ
BAŞKA ÇARENİZ VAR MI?
5 YAŞ ALTINA DİKKAT
BÖBREK YETMEZLİĞİ RİSKİ
ÇOK BİLİNMEYENLİ DENKLEM
ÇOCUKLARDA TUVALET EĞİTİMİ
ÇOCUKLAR NEDEN YALAN SÖYLER
NESLİM DOKSAT ANLATIYOR
ARABADA İÇMEK DAHA ZARARLI
"ÇOCUK VARSA YASAKLANMALI"
DİYABET VE ÇOCUK
ÇOCUKLARDA DİYABET HASTALIĞ
ÇOCUĞU PİNPON TOPU YAPMAYIN
BOŞANMADA EBEVEYN TUTUMLARI
ERKEK VE KIZ ÇOCUKLARI
SOSYAL GELİŞİMDEKİ FARKLAR
BU YAŞTA NE ÖFKESİ DEMEYİN
MOLA YÖNTEMİYLE SAKİNLEŞSİN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇALIŞAN AİLELERE MÜJDE
BU MESLEKLER HEP MODA
BUGÜN KARNE GÜNÜ
YURTDIŞI EĞİTİM OLANAKLARI
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
OJENİZ NE RENK OLSUN
FOTOĞRAFA DİKKATLİ BAKIN
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :