Okunma Sayısı: 9128
CANLI YORUMLAR

40BİN ÖĞRETMENE EĞİTİM

60-66 aylık çocuk eğitimi

1’inci sınıf öğretmenleri 10 gün sonra ilk defa karşılacağı 66 hatta 60 aylıklar için video konferansla eğitilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, 1’inci sınıf öğretmenlerine, bu yıl okula başlayacak 66 aylık çocukların nasıl eğitileceği, bu yaştaki çocuklar arasındaki anlaşmazlıklar ile şiddetin önlenmesi, sınıf içi uyum, davranış psikolojileri konusunda uzman pedagoglardan oluşan ekiple özel eğitim programı hazırladı. MEB Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü’nün paket programında ODTÜ’den Prof. Dr. Levent İnce, oyun ve fiziki etkinlikler kapsamında, 66 aylık çocukların anlayabileceği ve yapabilecekleri oyunları, el becerilerini anlatacak. 

Video konferansla eğitim 

MEB yetkililerinden edinilen bilgiye göre, ilköğretim kurumları öğretmenleri uzaktan eğitim, video konferans yoluyla eğitime alınacak. Eğitimlere ilköğretim kurumlarında görev yapan 40 bin 504 okul öncesi öğretmeni 218 bin 305 sınıf öğretmeni ve 200 bin 947 branş öğretmeni, toplamda 459 bin 756 öğretmen katılacak. 3- 7 Eylül arasında başlayacak derslerin açılışını Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer yapacak. 

K-9 köpeği değil insan yetiştireceğiz 

Öğretmenlere eğitim verecek olan psikologlardan 9 Eylül Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Abbas Türnüklü, Hürriyet’e şunları söyledi: “Polis gardiyan öğretmen anlayışı yerine müzakereci öğretmen öğrenci ilişkisinin geliştirilmesini isteyeceğiz. İstediğimiz davranışı ödül ceza yöntemiyle öğreteceğimiz K-9 köpekleri değil, insan yetiştireceğiz. Konuşmayı, kendini ifade etmeyi, ikna ve müzakere etmeyi öğreteceğiz.”

 

Kaynak: Hürriyet 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ÇOCUKLAR İÇİN ALTIN İKİLİ
İŞTE PROTEİN, SÜT ÖNERİLERİ
7 YAŞINDAKİ OĞLUM GAY
ÇOCUĞUN ANNESİ ANLATIYOR
ÇOCUKLAR KARNELERİNİ ALIYOR
UZMANLAR AİLELERİ UYARIYOR
ÇOCUKLARIN HALİ NE OLACAK
VELİLERİN KAFASI KARIŞIK
İYİ KARNE KÖTÜ KARNE
TEPKİNİZ NASIL OLSUN?
OBEZİTEDEN NORMAL HAYATA
TOPLAMDA 23 KİLO VERDİLER
7 YAŞINDA, HÂLÂ PÜRE YİYOR
ÇOCUKLARDA GELİŞME GERİLİĞİ
ÇOCUKLARA ZARAR VEREBİLİR
BAZI BESİNLERE DİKKAT!
UZMAN ÖNERİLERİ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
"OKUL ÇANTAMDA NE OLSUN?"
İYİ ANNE BABA OLMAK N...
AKRAN BASKISI VE ZORBALIK
KARNE STRESİNE GİRMESİN
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
ROBOT SEVGİLİLER
ÜNLÜLERİN KOMİK ANLARI
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :