Okunma Sayısı: 9057
CANLI YORUMLAR

40BİN ÖĞRETMENE EĞİTİM

60-66 aylık çocuk eğitimi

1’inci sınıf öğretmenleri 10 gün sonra ilk defa karşılacağı 66 hatta 60 aylıklar için video konferansla eğitilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, 1’inci sınıf öğretmenlerine, bu yıl okula başlayacak 66 aylık çocukların nasıl eğitileceği, bu yaştaki çocuklar arasındaki anlaşmazlıklar ile şiddetin önlenmesi, sınıf içi uyum, davranış psikolojileri konusunda uzman pedagoglardan oluşan ekiple özel eğitim programı hazırladı. MEB Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü’nün paket programında ODTÜ’den Prof. Dr. Levent İnce, oyun ve fiziki etkinlikler kapsamında, 66 aylık çocukların anlayabileceği ve yapabilecekleri oyunları, el becerilerini anlatacak. 

Video konferansla eğitim 

MEB yetkililerinden edinilen bilgiye göre, ilköğretim kurumları öğretmenleri uzaktan eğitim, video konferans yoluyla eğitime alınacak. Eğitimlere ilköğretim kurumlarında görev yapan 40 bin 504 okul öncesi öğretmeni 218 bin 305 sınıf öğretmeni ve 200 bin 947 branş öğretmeni, toplamda 459 bin 756 öğretmen katılacak. 3- 7 Eylül arasında başlayacak derslerin açılışını Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer yapacak. 

K-9 köpeği değil insan yetiştireceğiz 

Öğretmenlere eğitim verecek olan psikologlardan 9 Eylül Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Abbas Türnüklü, Hürriyet’e şunları söyledi: “Polis gardiyan öğretmen anlayışı yerine müzakereci öğretmen öğrenci ilişkisinin geliştirilmesini isteyeceğiz. İstediğimiz davranışı ödül ceza yöntemiyle öğreteceğimiz K-9 köpekleri değil, insan yetiştireceğiz. Konuşmayı, kendini ifade etmeyi, ikna ve müzakere etmeyi öğreteceğiz.”

 

Kaynak: Hürriyet 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KARNESİ BAŞARISIZSA
ÇOCUĞUNUZU CEZALANDIRMAYIN
TASASIZ BİR TATİL
ÇOCUKLARLA GİDECEKSENİZ...
ARKADAŞLIKTA İKTİDAR SAVAŞI
GÜÇ DENGESİZLİKLERİ
TUVALET TERBİYESİ
SABİHA PAKTUNA KESKİN YAZDI
YORULMAK BİLMEYEN ÇOCUKLARA
EN İYİ BAŞUCU KİTABI
TATİLDE DİŞ SAĞLIĞI
"AAA" DE BAKAYIM!
ÇOCUĞUNUZ TIKA BASA YEMESİN
TİP 2 DİYABETE DİKKAT
KONUŞMA YETENEĞİ GELİŞİYOR!
İYİ GÖZLEMLİYOR MUSUNUZ?
OKULLARA SÜT DAĞITIMI
ANA SINIFINDAN 5. SINIFA

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇOCUKLARDA GELİŞİM
SINAVSIZ ÜNİVERSİTE ADIMI
ÇOCUK YETİŞTİRİRKEN K...
ÇOCUĞUNUZA AÇIKLAMA YAPIN
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
OJENİZ NE RENK OLSUN
FOTOĞRAFA DİKKATLİ BAKIN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :