Okunma Sayısı: 12962
CANLI YORUMLAR

ANNE ADAYINA DOĞUM EĞİTİMİ

Tecrübe edilecek aşamalar

Karnındaki bebeğini taşıyan anne adayı anneler gününü hormonların da etkisiyle daha duygulu yaşıyor. İşte bu duygusallığı yaşayan bir anne adayı için “anneliğe ve doğuma hazırlık” kursu anlamlı bir hediye...

İstanbul Doğum Akademisi’nde gerçekleştirilen doğuma hazırlık kursuları her ay düzenleniyor ve ebeveynlere hamilelikleri boyunca istedikleri ay katılma şansı sunuyor. Akademinin kurslarına katılan anneler doğumlarını nasıl yaşamak istediklerine, doğumla ilgili tüm alternatiflerini öğrenerek karar veriyorlar. 

Annenin kendi doğumuna doğru bir yolculuk...

İstanbul Doğum Akademisi hamilelik ve doğum psikoloğu Uzm. Psikolog Neşe Karabekir “Bir anne adayına hamileliği sürecinde çevresinden bir sürü tavsiyeler, öneriler gelir. Doğum yapmış olan herkes kendi doğum tecrübelerini paylaşarak anne adayının kafasında bir doğum imajı yaratır. Halbuki her doğum tektir ve özeldir. Bir gebeye yapılacak en doğru öneri, kendisi ve bebeği için bir doğuma hazırlık kursuna katılmasıdır. Biz anne adaylarını doğuma hazırlarken onları kendi doğumlarına doğru bir yolculuğa çıkarıyoruz. Kurslarımıza katılanlara ailelerindeki kadınların doğum hikayelerine inen doğum ağacı uygulamasından doğum anını yaşatan psikodrama sahnelerine kadar farklı yöntemler sunuyoruz. Anne ve baba adayları kurslarımıza katılarak birlikte çok farklı deneyimler yaşıyor ve bebeklerine odaklanıyorlar. Ayrıca akademimizin jinekolog, ebe ve benden oluşan doğum ekibi doğum ve sonrasındaki her aşama için farklı eğitimler veriyor. Eğitimlerimiz doğum sonrasında da emzirme, bebek bakımı ve lohusalık dönemi özelinde farklılaşıyor. Bir baba adayının eşine anneler gününde doğuma hazırlık kursu sunması hem çok romantik hem de çok sıra dışı bir alternatif. Eşine, birlikte katılacakları bir doğuma hazırlık kursu hediye eden baba adayı ileride nasıl bir baba olacağı konusundaki ilk sinyalleri de vermiş olacaktır. İstanbul Doğum Akademisi’nde verilen eğitimlerde annelerden önce doğumlarına saygı duyulması gerektiğini, merkezde her zaman bebekler ve anneleri olduğu anlatılıyor. Akademimizin kurslarına katılan annelerin daha güçlü, daha kararlı ve bebekleri için çok daha hazır ve coşkulu anneler olduğunu her kurs dönemi sonrasında görüyoruz." diyor.

Doğumu kolaylaştırıcı teknik ve pozisyonlar

Akademi'nin kurslarında anneye, babaya hatta anneanne ve babaanneye doğum sırasında tecrübe edecekleri tüm aşamalar öğretiliyor. Bunlar; normal doğumun değerini anne adaylarına hatırlatan Lamaze, anneye ve babaya derin nefes teknikleri ve gevşeme yöntemlerini anlatan Hipnobirthing, doğumu kolaylaştıran teknik ve pozisyonları bedene kazandıran aktif doğum, doğum anını yaşatan ve annenin bebekle iletişim kurmasını sağlayan psikodrama dersleri. Ebeveynleri bedensel ve zihinsel olarak doğuma hazırlayan yoga seansları ile hamileliğin başından doğum sonrası bebek bakımına kadar uzanan ebelik desteği ve anne-bebek yogası da Akademi’nin hizmetleri arasında.

Akademide standart uygulanan programların yanı sıra, dünyaca ünlü anne-bebek dostu uygulamalar da seminer ve workshop’larla ebeveynlerin hizmetine sunulmaktadır. Bu workshoplarla ünlü uzmanları konuk eden Akademi, dünyadaki doğum ve bebek gelişimi konusundaki son gelişmeleri de katılımcılarına aktarıyor.

Verilen eğitimler:

  • Doğuma hazırlık
  • Psikodrama grup ve bireysel çalışmalar
  • Hamilelik dönemi yogası
  • Anne-bebek yogası
  • Emzirme eğitimleri
  • Doğum yardımcısı
  • Doğum sonrası bakım
  • Ebeveynlik akademisi
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
LOHUSALIKTA KİŞİSEL BAKIM
KENDİNİZİ İHMAL ETMEYİN!
HAMİLE OLMANIN İYİ TARAFLARI
EVET SADECE ŞİŞ AYAKLARDAN İBARE...
EMZİRME DÖNEMİ ENFEKSİYONU
HAKKINDA NE BİLİYORSUNUZ?
SUDA DOĞUMDA NE AMAÇLANIR?
KİMLER İÇİN UYGUNDUR?
İŞLEVSEL DAVRANIŞLARIMIZ
SESSİZCE VARLIĞINI SÜRDÜRÜR
HAMİLELİKTE TİROİD TEDAVİSİ
BEBEĞE ZARAR VERİR Mİ?
NORMAL DOĞUM FOBİSİ
NEDEN KORKULUR
BU GEBELİKLERE DİKKAT
DÜŞÜK RİSKİ YÜKSEK!
6-12 AYLIK BEBEK DE GÜVENİR
BASİT OYUNLARLA GÜVEN VERİN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HAMİLE KALMAYA ÇALIŞM...
HAMİLELİK STRESLİ İŞ
DOĞUM SONRASI DEPRESYON
HAMİLELİKTE EGZERSİZ
KISA SAÇ MODELLERİ
YAŞLANMAK GÜZELDİR
ÜNLÜLERİN KOMİK ANLARI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :