Okunma Sayısı: 5451
CANLI YORUMLAR

ANNE SEVGİSİ KORUYOR

Sağlıkta kalkan rolü anneye

Boston, Brandeis Üniversitesi’nden bilim adamlarına göre, çocukken anne şefkati ve sevgisiyle büyüyen kişilerde, ileriki yaşlarda kalp hastalıkları ve diyabet riski diğerlerine göre daha düşük oluyor.

Daily Mail’in haberine göre anne sevgisi sağlık anlamına geliyor. Araştırma kapsamında 1000 kişi üzerinde incelemeler yapıldı. Katılımcılara annelerinin çocukken onları ne kadar sevdiği, ilgi gösterdiği ve problemlerini anlayıp anlamadığı gibi sorular yöneltildi.

Bu anketten 10 yıl sonra katılımcıların yarısında metabolizmayla ilgili sorunlar kaydedildi. Sağlık sorunlarıyla anne ilişkisi birbiriyle karşılaştırıldığında, annelerinden pek fazla ilgi görememiş kişilerde hastalık riskinin daha yüksek olduğu belirtildi.

Doktorlara göre anne figürü, beslenmeden stresle baş etmeye kadar her konuda büyük önem arz ediyor. Bu nedenle anne şefkati ve sevgisinden uzak büyüyen kişilerin hayatını düzene sokması daha zor oluyor.

 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ÖĞRENME TEKNİKLERİ
ÇOCUĞUNUZA DESTEK OLUN
DİŞ ÇÜRÜK YAŞI 2
SÜT DİŞLERE BAKAMIYORUZ
ALMANYA'DA SÜNNET YASAĞI!
UZMANLAR NE DİYOR?
ÇOCUK OBEZİTESİNE ÇÖZÜM
ÇÖZÜMÜ ÇOK KOLAY
KARDEŞ SENDROMU
KISKANÇLIK DOĞALDIR
KAHVALTI YAPMAYAN ÇOCUK
OKUL BAŞARISININ YOLLARI
UZMAN ÖNERİLERİ
HANGİ TUVALET SAĞLIKLIDIR
ALAFRANGA MI ALATURKA MI?
TEK BAŞINA İNSÜLİN YETERSİZ
TEDAVİDE AİLE ETKİLİ
3 YAŞ, KEYİFLİ ZAMANLAR
YARATICILIĞI SİZİ ŞAŞIRTIR!

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
KIŞ ENFEKSİYONLARINDAN
GELİŞİMİNİ TAKİP EDİN
ALERJİK Mİ NEZLE Mİ?
YATAĞINI ISLATMASI
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
KISA SAÇ MODELLERİ
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :