Okunma Sayısı: 5106
CANLI YORUMLAR

ANNE SEVGİSİ KORUYOR

Sağlıkta kalkan rolü anneye

Boston, Brandeis Üniversitesi’nden bilim adamlarına göre, çocukken anne şefkati ve sevgisiyle büyüyen kişilerde, ileriki yaşlarda kalp hastalıkları ve diyabet riski diğerlerine göre daha düşük oluyor.

Daily Mail’in haberine göre anne sevgisi sağlık anlamına geliyor. Araştırma kapsamında 1000 kişi üzerinde incelemeler yapıldı. Katılımcılara annelerinin çocukken onları ne kadar sevdiği, ilgi gösterdiği ve problemlerini anlayıp anlamadığı gibi sorular yöneltildi.

Bu anketten 10 yıl sonra katılımcıların yarısında metabolizmayla ilgili sorunlar kaydedildi. Sağlık sorunlarıyla anne ilişkisi birbiriyle karşılaştırıldığında, annelerinden pek fazla ilgi görememiş kişilerde hastalık riskinin daha yüksek olduğu belirtildi.

Doktorlara göre anne figürü, beslenmeden stresle baş etmeye kadar her konuda büyük önem arz ediyor. Bu nedenle anne şefkati ve sevgisinden uzak büyüyen kişilerin hayatını düzene sokması daha zor oluyor.

 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
AİLESEL AKDENİZ ATEŞİ
TANI, ÇOCUKKEN KONUR
DERSLERİ YOĞUNLAŞMADAN...
HANGİ YAŞTA HANGİ KONTROL?
ÇOCUKLAR İÇİN ARA ÖĞÜNLER
BU TARİFLERE BAYILACAKLAR
KONUŞURKEN KEKELİYORSA
ÇOCUĞUNUZU SABIRLA DİNLEYİN
TABLET KANSER YAPAR MI?
OKULDA TEHLİKE ALARMI!
HİPERAKTİVİTEYLE MÜCADELE
NASA'NIN YÖNTEMİ ÇÖZER Mİ?
UYKUYU DÜZENE SOKMAK MÜMKÜN MÜ?
HUZURLU GECELER VE YETERLİ UYKU
ORTOPEDİK EĞRİLİK
ÇOCUKLARDA NE DURUMDA?
OKUL ÇAĞINDA SPOR
DOĞRU TEDAVİ ÖNEMLİ
ÇOCUĞUNUZ HORLUYORSA DİKKAT
ARAŞTIRMA NE DİYOR?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
SAĞLIKLI ATIŞTIRMALIKLAR
"HİPERAKTİVİTE YOK"
YEMEK YEMEYEN ÇOCUKLARA
ÇOCUĞUNUZUN GİZLİ KATİLİ!
SİZİ BEĞENDİĞİNİ GÖSTEREN
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
BAZILARI KASLI SEVER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :