Okunma Sayısı: 5519
CANLI YORUMLAR

ANNE SEVGİSİ KORUYOR

Sağlıkta kalkan rolü anneye

Boston, Brandeis Üniversitesi’nden bilim adamlarına göre, çocukken anne şefkati ve sevgisiyle büyüyen kişilerde, ileriki yaşlarda kalp hastalıkları ve diyabet riski diğerlerine göre daha düşük oluyor.

Daily Mail’in haberine göre anne sevgisi sağlık anlamına geliyor. Araştırma kapsamında 1000 kişi üzerinde incelemeler yapıldı. Katılımcılara annelerinin çocukken onları ne kadar sevdiği, ilgi gösterdiği ve problemlerini anlayıp anlamadığı gibi sorular yöneltildi.

Bu anketten 10 yıl sonra katılımcıların yarısında metabolizmayla ilgili sorunlar kaydedildi. Sağlık sorunlarıyla anne ilişkisi birbiriyle karşılaştırıldığında, annelerinden pek fazla ilgi görememiş kişilerde hastalık riskinin daha yüksek olduğu belirtildi.

Doktorlara göre anne figürü, beslenmeden stresle baş etmeye kadar her konuda büyük önem arz ediyor. Bu nedenle anne şefkati ve sevgisinden uzak büyüyen kişilerin hayatını düzene sokması daha zor oluyor.

 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
2 YAŞ, KORKUNÇ YAŞ!
HEM KEYİFLİ HEM STRESLİ...
BOY GELİŞİMİNİ TAKİP EDİN
BÜYÜKGEBİZ UYARIYOR
HER GÜN 2 BARDAK SÜT
ZEKÂYI GELİŞTİRİYOR
ÇOCUĞUM YEMEK YEMİYOR
İŞTAHSIZ ÇOCUKLAR
ÇOCUĞUNUZ TIKA BASA YEMESİN
TİP 2 DİYABETE DİKKAT
BU SORUYU DAHA SIK SORUN
ENGELLİ MİNİKLERE
BİLİMSEL REHABİLİTASYON
TÜMÖRLERE DİKKAT
ÇOCUĞUNUZ RİSK ALTINDA MI?
KARDEŞ SENDROMU
KISKANÇLIK DOĞALDIR
 KONUŞMA GECİKMESİ
SEBEPLERİ VE SİZE DÜŞENLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
GECE LAMBASI YAKMAMALIYIZ
ÇOCUĞUNUZ TIKA BASA Y...
ÇOCUĞUNUZUN GÖZÜNE DİKKAT
ÇOCUKLAR NE YEMELİDİR?
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
OJENİZ NE RENK OLSUN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :