Okunma Sayısı: 5784
CANLI YORUMLAR

ANNE SEVGİSİ KORUYOR

Sağlıkta kalkan rolü anneye

Boston, Brandeis Üniversitesi’nden bilim adamlarına göre, çocukken anne şefkati ve sevgisiyle büyüyen kişilerde, ileriki yaşlarda kalp hastalıkları ve diyabet riski diğerlerine göre daha düşük oluyor.

Daily Mail’in haberine göre anne sevgisi sağlık anlamına geliyor. Araştırma kapsamında 1000 kişi üzerinde incelemeler yapıldı. Katılımcılara annelerinin çocukken onları ne kadar sevdiği, ilgi gösterdiği ve problemlerini anlayıp anlamadığı gibi sorular yöneltildi.

Bu anketten 10 yıl sonra katılımcıların yarısında metabolizmayla ilgili sorunlar kaydedildi. Sağlık sorunlarıyla anne ilişkisi birbiriyle karşılaştırıldığında, annelerinden pek fazla ilgi görememiş kişilerde hastalık riskinin daha yüksek olduğu belirtildi.

Doktorlara göre anne figürü, beslenmeden stresle baş etmeye kadar her konuda büyük önem arz ediyor. Bu nedenle anne şefkati ve sevgisinden uzak büyüyen kişilerin hayatını düzene sokması daha zor oluyor.

 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KIZ VE ERKEK ÇOCUKLARINDA
BÜYÜMEDE FİZİKSEL FARKLILIK
ÇOCUKLARDA LENS KULLANIMI
UYGUN YAŞ DÖNEMİ HANGİSİ
ÇOCUKLAR NE YEMELİDİR?
ÖĞÜN VE YENMESİ GEREKENLER
ÇOCUK ODASINDAKİ TEHLİKE
ÖNLEMİNİZİ ALIN...
ÇOCUĞUM YEMEK YEMİYOR
YEMEK YEMEMEYEN ÇOCUKLAR
OKUL ÇAĞINDA SPOR
DOĞRU TEDAVİ ÖNEMLİ
GÜNAYDIN ÖPÜCÜĞÜ; KAHVALTI
BENAL BÜYÜKGEBİZ ANLATIYOR
İYİ BAKICI NASIL OLUR?
ÇOCUKLARI SEVMELİ
YEMEK YEMEYEN ÇOCUKLARA
İŞTAH ARTTIRAN 12 ÖNERİ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
YEMEK YEMEYEN ÇOCUKLARA
ÇOCUKLARDA DÜZ TABANLIK
UYUKLAYARAK SÜNNET OLSUN
ŞAŞILIK KADER DEĞİL
SİZİ BEĞENDİĞİNİ GÖSTEREN
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :