Okunma Sayısı: 5275
CANLI YORUMLAR

ANNE SEVGİSİ KORUYOR

Sağlıkta kalkan rolü anneye

Boston, Brandeis Üniversitesi’nden bilim adamlarına göre, çocukken anne şefkati ve sevgisiyle büyüyen kişilerde, ileriki yaşlarda kalp hastalıkları ve diyabet riski diğerlerine göre daha düşük oluyor.

Daily Mail’in haberine göre anne sevgisi sağlık anlamına geliyor. Araştırma kapsamında 1000 kişi üzerinde incelemeler yapıldı. Katılımcılara annelerinin çocukken onları ne kadar sevdiği, ilgi gösterdiği ve problemlerini anlayıp anlamadığı gibi sorular yöneltildi.

Bu anketten 10 yıl sonra katılımcıların yarısında metabolizmayla ilgili sorunlar kaydedildi. Sağlık sorunlarıyla anne ilişkisi birbiriyle karşılaştırıldığında, annelerinden pek fazla ilgi görememiş kişilerde hastalık riskinin daha yüksek olduğu belirtildi.

Doktorlara göre anne figürü, beslenmeden stresle baş etmeye kadar her konuda büyük önem arz ediyor. Bu nedenle anne şefkati ve sevgisinden uzak büyüyen kişilerin hayatını düzene sokması daha zor oluyor.

 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ORGANİK ÜRÜNLER SAĞLIKLI MI
NE KADAR GÜVENİLİR
BEBEKLER NEDEN HAREKET EDER
GELİŞİME ETKİSİ VAR MI?
HER GÜN 2 BARDAK SÜT
ZEKÂYI GELİŞTİRİYOR
ÇOCUĞUNUZ TIKA BASA YEMESİN
TİP 2 DİYABETE DİKKAT
EPİLEPSİ NEDİR?
NASIL BAŞEDEBİLİRİZ?
OKULLAR AÇILIYOR
BESLENME ÇANTASI ÖNEMLİ
SAĞLIKLI OLMASI İÇİN
RAFİNE GIDADAN UZAK TUTUN!
ENERJİSİ SINIRSIZ AMA...
SAĞLIĞI YERİNDE DEĞİLSE?
 KONUŞMA GECİKMESİ
SEBEPLERİ VE SİZE DÜŞENLER
UZMAN TAVSİYELERİ
HASTALIKLARIN ÖNÜNE GEÇİN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
PARMAK UCUNDA MI YÜRÜYOR?
TÜMÖRLERE DİKKAT
"KENDİLİĞİNDEN GEÇMİYOR"
BÜYÜMENİN ANAHTARI BE...
BAZILARI KASLI SEVER
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :