Okunma Sayısı: 9235
CANLI YORUMLAR

AŞKI PERÇİNLEMEK

Ama nasıl? 8 püf noktası!

 

  1. Eşinizde takdir ettiğiniz özelliklerin bir listesi oluşturun (veya zor bir dönem geçiriyorsanız, onu takdir etmek için daha önce kullandığınız her şeyi bir araya getirin). Bir hafta boyunca, yapabileceğiniz ölçüde bunları ona aktarmaya uğraşın. Veya zaman uygunsa ve yalnızsanız, bunların çoğunu ona bir kerede anlatmaya çalışın.
  2. Bunu ne zaman ve nasıl yapacağınız konusunu sakın unutmayın. Kalbinizi koymadığınız bir formülün, istenilen etkiyi yaratmayacağını aklınızdan çıkarmayın.
  3. Eşinizin niteliklerini sergilediği anda, takdir etmeye ve konu hakkında yorum yapmaya dikkat edin. “Gerçekten ……. yapmandan çok hoşlanıyorum”, “O kadar iyisin ki…” “… yapman senin tipik bir davranışın”.
  4. Cüzdanınızda ve işyerinizde, eşinizin ve ikinizin güncel bir fotoğrafının bulunduğundan emin olun. Bunları, eşinizin o anda ne hissediyor olabileceğini düşünmek için bir işaret fişeği olarak kullanın.
  5. Eşinize özel olarak kabul edeceğini düşündüğünüz bir şey alın. Ve bunu yaş günü veya bir yıldönümünde değil, tamamen sıradan bir günde verin. Bu düşkünlüğünüzü ve düşünceliliğinizi biraz olsun gösterir. Yine de, suçlu bir acelecilikle, kapının önündeki çiçekçiden alınmış solgun bir çiçek demeti gibi, tam ters etki yapabilecek hediyeler vermekten kaçının. Bu bir aşk mesajı değil, aşkınıza öncelik tanımadığınız sinyali verir.
  6. Eşinize sıkıca sarılıp onu sevdiğinizi söylemek için çaba harcayın. Bunu, meşgul veya kafası dağınık bir anda yapmayın. Onun hakkında bildikleriniz, doğru zamanı bulmanıza yardım edecektir.
  7. Eşinizin hangi müzikten hoşlandığına dikkat edin ve onlardan bir toplama CD hazırlayın. Veya eşiniz sükûnet ve sessizliği tercih ediyorsa, zaman zaman dinlediğiniz müziği kapatın.
  8. Ona “teşekkür” edin. Hepimiz takdir edilmekten hoşlanırız ve bunun açıkça ifade edilmesi sevgi dolu bir birlikteliği sürdürmeye ve onun tükenmemesine yardımcı olur.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
TELEVİZYONU YASAKLAMAYIN
ÇÖZÜM BU DEĞİL
ÇOCUK SEVGİYLE ŞIMARIR MI?
UYUM İÇİN SEVGİ ŞART
ÇALIŞAN ANNELER DİKKAT
SÜPER ANNE SENDROMU OLMAYIN
İYİ BAKICI BULMANIN YOLLARI
NESLİM DOKSAT'TAN ÖNERİLER
BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
KADININ YASAL HAKLARI NELER
ANNE-BABALIK UCUZ OLMAMALI
BOZUK AİLE TEHDİDİ
YA ONA BİR ŞEY OLURSA
KORUMACI ANNE-BABALAR
MÜKEMMEL ÇOCUK PROJESİ
SİZ DE Mİ ONLARDANSINIZ?
AMERİKAN RÜYASI
GEZİN, GÖRÜN VE YAŞAYIN
O ARTIK BİR ÇOCUK DEĞİL
ERGENLE İLETİŞİM TÜYOLARI

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇALIŞAN ANNE-BABALAR İÇİN
KORKUYORSA VE UYUMUYORSA
ARKADAŞA SAYGI NEDİR?
"MAAİLE YİYORUZ"
İLGİLİ VİDEOLAR
BESLENME ÇANTASINDAKİ MUHTEŞEM DÖRTLÜ
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
YENİ YILDA DENEYİN
KISA SAÇ MODELLERİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :