Okunma Sayısı: 8539
CANLI YORUMLAR

BAŞARI=GENÇLİK VE DİNAMİZM

Estetiğin nedeni bu mu?

Estetik Cerrah Opr. Abdullah Etöz'e göre, estetik cerrahinin erkekler arasında bu kadar popüler olmasının nedeni, günümüzde mesleki başarının genç ve dinamik bir görünümle özdeşleşmiş olması.

Erkeklerin çalışma hayatındaki rekabette kariyerlerine destek verebileceğine inandıkları için estetik uygulamalara yöneldiklerini belirten Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Etöz, böyle bir yenilenme sürecinden geçmenin hiç de fena bir fikir olmadığını söylüyor.

İnatçı yağlara liposuction

Erkek vücudunda yağın depolandığı bölgelerin kadınlara göre farklı bir yerleşime sahip olduğunu vurgulayan Etöz, erkeklerin tercih ettiği estetik uygulamaları ise şöyle anlatıyor: “Özellikle kilo verilse de yok olmayan, karın ve gövdenin her iki yanındaki yağ kitleleri için ideal çözüm liposuctiondır. Böylelikle kısa bir süre içinde uzun ve yorucu bir spor programından elde edilebilecek sonuçlara ulaşmak mümkündür. Karın bölgesinin yanı sıra, yine çoğunlukla erkeklere özgü bir problem olarak karşımıza çıkan ense ve sırt bölgesindeki yağ birikiminin liposuction yöntemi ile giderilmesi de dinç bir görünüm sağlamaya yönelik sıkça uygulanan estetik girişimlerdendir.

Meme küçültme operasyonları

Erkeklerde meme büyümesi iki dönemde gözlenir. Birincisi çocukluktan gençlik dönemine geçiş sırasında meme dokusunun artışı ile karakterizedir. İkincisi ise daha ileri yaşlarda, vücut kitlesindeki artışa paralel meme yağ dokusunun artışına bağlı olarak gözlenir. Gençlik döneminde gözlenen meme büyümesi, delikanlılık çağındaki erkeğin ruh sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratabiliyor. Yine ileri yaşlarda, kişiyi dinç ve erkeksi bir vücuttan uzaklaştıran bu durum kendine güveni azaltarak, sosyal ve iş yaşantısında çekimserliklere neden olabiliyor. Meme küçültme operasyonlarının birçoğu yağ emme yöntemi ile herhangi bir iz bırakmadan gerçekleştirilebilirken, özellikle gençlik döneminde meme dokusunun artışına bağlı büyümelere yönelik operasyonlar, meme başı etrafından yapılan ve ilerleyen dönemlerde kaybolarak fark edilmez hale gelen küçük kesilerle gerçekleştiriliyor.

Göğüs ve baldır protezleri

Tamamen erkeğe özgü estetik girişimler arasında yer alan uygulamalardır. Vücutla uyumlu ve izsiz yöntemlerle yerleştirilebilen özel göğüs protezleri ile aylarca vücut geliştirme salonlarında ter dökmüş gibi bir görüntüye sahip olmak mümkündür. Ayrıca, çok ince bacaklara sahip ve bundan rahatsızlık duyan erkeklere, baldır bölgesine uygulanan protezlerle daha atletik bir görünüm kazandırılabilmektedir.

Burun estetiği

Erkek burnu, kadın burnundan estetik ve anatomik olarak belirgin farklılıklar gösterir. Bu nedenle erkeğe yönelik bir burun düzeltme operasyonu, bu farkları göz önünde bulunduran ve uygun teknikleri kullanan bir estetik cerrah tarafından yapıldığı zaman başarılı olacaktır. Örneğin, kadına hoş ve sevimli bir ifade veren hafifçe kalkık bir burun, erkekte kadınsı ve itici durabilir. Ancak bu özellikler göz önünde bulundurularak titizlikle gerçekleştirilmiş bir burun operasyonu, erkek yüzünde oldukça olumlu sonuçlar yaratabilir.

Yüz küçültme

Yaşla birlikte yüzün yağ dağılımı değişir. Avurt bölgesindeki yağlarda belirgin bir erime gözlemlenirken, çene altı ve boyun bölgesinde yağ ve deri fazlalığı belirgin bir hale gelir. İşte değişen bu dengeyi yerine koyabilmek için fazlalık olan bölgelerdeki yağ ve deriyi çeşitli yöntemlerle toparlamak, eriyerek yaşlı bir görünüme neden olan yağları ise yine vücuttaki depolardan yenilemek yoluyla yüzde gençleşme sağlamak mümkündür. Yanı sıra göz ve ağız çevresi kırışıklıkları ile göz kapaklarındaki düşme ve torbalanmalar, yaş henüz çok ilerlemeden yapılacak basit müdahalelerle düzeltilerek erkek estetiğinde yüz güldürücü sonuçlar elde edilebilir.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KIŞ GÜNEŞİNE DİKKAT
"KUŞKANADI" YAPABİLİR
FAZLA KALORİDEN KAÇMAK
İMKANSIZ DEĞİL
AİLE HEDEFİ: ORTAK MUTLULUK
İDRAR KAÇIRMAYA AKUPUNKTUR
4 KADINDAN 1'NDE GÖRÜLÜYOR
KIŞIN GRİP OLMAMAK İÇİN
NE YAPABİLİRSİNİZ?
ÖKÇELERE PIRILTI GELDİ!
2012 AYAKKABI MODELLERİ
BİR BİLENE SORUN
EŞE DOSTA DEĞİL DOKTORA...
ÇOCUĞUM ŞİŞMAN AMA SEVİMLİ
BU ANLAYIŞI BIRAKMALI...
19 MAYIS KUTLAMASI KALKTI
ARTIK STATLARDA TÖREN YOK
SU İÇMEYİ SEVMİYORUZ
TUZA BAYILIYORUZ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
PROSTAT BÜYÜMESİ
MAÇO ERKEKLER DAHA FEDAKAR
ERKEKLERDE TESTİS İLTİHABI
BOYUN AĞRILARI
İLGİLİ VİDEOLAR
BEBEĞİNİZ SİZE VE ETRAFINA DAİR NELERİ HİSSEDER?
BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUN
12 - 24 AY ARASI BEBEKLERİN GELİŞİMİ NASIL OLMALI?
0 - 6 AYLIK BEBEKLER İÇİN OYUNLAR
İLGİNÇ DÜĞÜNLER
BİR KADININ ÇANTASINDA
YENİ SEZONDA TIRNAKLAR
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :