Okunma Sayısı: 12261
CANLI YORUMLAR

BASKET TOPU HAMİLELİKLER

"Manken gibi" hamile kalmakPek çok kadının hamile olmasa dahi kilosu ve görüntüsüyle meseleleri olduğunu biliyoruz. “keşke daha ufak popom olsaydı, kollarım daha sıkı olsaydı, keşke göğüslerim daha dik olsaydı” diye düşünen kadınlara alt üst olmuş hormon dengesi ve hamileliği ekleyin…

Evet hamileliğini çok keyifli geçiren ve kendisini eskisinden daha güzel bulan kadınların sayısı hiç de az değil ancak herkes için durum böyle olmuyor:

Hamileliğiniz esnasında odaklanmanız gereken sizin ve bebeğinizin sağlığı için en iyisinin ne olduğu. Bu demek oluyor ki;

İyi yemeli, sağlıklı beslenmeli ve haliyle bir miktar kilo almalısınız. 

Amerikan hamile sağlığı Birliği tarafından açıklanan araştırmaya göre hamileliği esnasında “manken gibi” görünmek için yemeyi azaltan kadınların sayısı hızla artıyor. 
Mide bulantısı yaşamadığı halde, etraftan “yemek yemesi” gerektiğine dair baskı görmemek için mide bulantılarından şikayetlenen anne adayları, hamilelik esnasında anoreksiya dahil pek çok yemek rahatsızlığı geliştirebiliyorlar.

Tek istedikleri incecik kollar ve bacaklar ama basket topu yutmuş bir karın ile fotoğraflarda ve sokakta iyi görünmek.

Peki bunu yapan anne adaylarını neler bekliyor? Hemen anlatalım:

·  Erken doğum
·  Düşük kilolu bebek
·  Ölü doğum
·  Bebekte büyüme yavaşlaması
·  Bebekte solunum güçlükleri
·  Şeker hastalığı
·  Doğum esnasında komplikasyonlar
·  Depresyon
·  Düşük
·  Preeklamsi

Eğer hamile kaldığınız anda nasıl göründüğünüz sizin için mesele haline gelirse lütfen kendinize karşı dürüst olun ve psikolojik destek alın. Bir beslenme uzmanı eşliğinde, sağlıklı yaşayabilir ve kontrollü kilo alarak sapasağlam bir bebek dünyaya getirebilirsiniz.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
HAMİLELİKTE KARIN SARKMASI
"DUR" DEMEK ELİNİZDE
RAHİM DUVARI KALINLAŞMASI
KAN GELİYORSA...
HAMİLELİKTE KARIN SARKMASI
"DUR" DEMEK ELİNİZDE

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HAMİLELİKTE STRES
RİSKLİ BİR HAMİLELİK
BEBEĞİNİZ SİZİ KISITL...
GEBELİKTE STRESİ YENİN!
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :