Okunma Sayısı: 9388
CANLI YORUMLAR

BEBEĞE HOŞGELDİN PARTİSİ

Bütçeniz hazır mı?

9 ay boyunca karnınızda taşıdığınız bebeğinizi sonunda kucağınıza aldınız. Mis kokusu, tam olarak yaşadığınız tüm acıları, aldınız tüm kiloların stresini unutturabilir. Ama bu dünyaya getirdiğiniz bebeğinize bir hoşgeldiniz partisi yapmayacak mısınız? Son dönemlerde oldukça yaygınlaşan bu partiler de, tıpkı bir düğün, sünnet gibi hazırlık istiyor. 

Peki ya neler yapmanız gerekiyor?

Gün:

Doğum sonrası yapılan bebek partileri, genellikle annenin kendini iyi hissettiği dönemde yapılır. 

Mekan:

Hoşgeldin partisini evinizde yapabilirsiniz. Ama evde yapmak istemiyorsanız katılacak kişilere uygunluğunu düşünerek bir yer seçin. Tabi böyle bir organizasyonda kendi durumunuzu da düşünmeniz gerekiyor. Bu nedenle evinize yakın bir yer seçebilirsiniz. Mekanı belirlerken kaç kişinin katılacağını düşünerek seçim yapın.

Bütçe:

Bebeğiniz doğduğu ve masraflarınız arttığı için partinizin bütçesini de buna göre ayarlayabilirsiniz. Yapacağınız harcama konusunda gerçekçi olun. Bütçeyi planlarken ikram, süsleme, davetiye gibi konuları da hesaba katmayı unutmayın.

Davetli Listesi:

Eğer bu partiden yeni annenin haberi yoksa ve ona sürpriz yapılacaksa, partiyi planlanacak kişi, baba adayından destek alabilir. Davetli listesi genelde yakın arkadaşlar ve aileyi kapsar. Onlara adres, telefon ve e-mail yoluyla ulaşıp davet edebilirsiniz. Karar verilecek bir konuda bu partinin sadece bir kızlar partisi mi yoksa çift oalrak mı gelineceğidir. Davetlilrinizi buna göre çağırabilirsiniz.

Konsept:

Bu partinin eğlenceli olması gerektiğini unutmayın. Bu yüzden ilk önce bir konsept belirleyin. Yurtdışı kaynaklı internet sitelerinden ya da Türkiye'deki organizasyon firmalarından da fikir alabilirsiniz. Örneğin; bebeğinizin cinsiyetine göre renklerden yola çıkarak bir konsept belirleyebilirsiniz.

Davetiye:

Davetiye bastırmanız şart değil. Daveti telefon veya e-posta yolu ilede yapmanız mümkün. Eğer bir konseptiniz vrasa onunla ilişkili davetiyeler hazırlayabilirsiniz.

Mönü:

Parti gün içinde, öğlenden sonra yapmayı planlıyorsanız o zaman beş çayı tadında geliştirilmiş bir mönü sizin için ideal bir seçim olabilir. Ancak partiniz akşam saatlerinde başlayacaksa kapsamlı mönü tercih edebilirsiniz. Kanepeler, meyve, minik pastalar ile keyifli bir mönü hazırlayabilirsiniz. Partinizin temasına uygun bir pasta yaptırabilirsiniz.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
GÖZÜ ÇAPAKLANIYORSA
ENFEKSİYON OLABİLİR!
BİBERON MAMASI SEÇERKEN
NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?
VİAGRA HAYAT KURTARDI
BEBEK, SAĞLIĞINA KAVUŞTU
GÖZÜM GİBİ BAKIYORUM DERKEN
BEBEĞİNİZİN GÖZÜNE DE BAKIN
YEME PROBLEMİ YAŞAMAYIN
BEBEĞİNİZLE ERKEN ANLAŞIN
ANNE BEBEK İLİŞKİSİ
0-3 YAŞ KRİTİK DÖNEMLERİ
YAZ BEBEĞİ NE GİYER
NASIL GİYDİRMELİSİNİZ?
BOĞA BURCU ÇOCUKLARI
HIZ DEĞİL RAHATLIK DÜŞKÜNÜ
BEBEKLERDE AĞIZ AFTLARI
NEDEN AFT ÇIKAR VE NASIL GEÇER?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BEBEK MODASI
BEBEK KOSTÜMLERİ
AKILLI ALIŞVERİŞ YAPIN
BUGABOO VE MİSSONİ
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
ÇOCUKLAR BUNLARA BAYILACAK
OJENİZ NE RENK OLSUN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :