Okunma Sayısı: 10083
CANLI YORUMLAR

BEBEĞE HOŞGELDİN PARTİSİ

Bütçeniz hazır mı?

9 ay boyunca karnınızda taşıdığınız bebeğinizi sonunda kucağınıza aldınız. Mis kokusu, tam olarak yaşadığınız tüm acıları, aldınız tüm kiloların stresini unutturabilir. Ama bu dünyaya getirdiğiniz bebeğinize bir hoşgeldiniz partisi yapmayacak mısınız? Son dönemlerde oldukça yaygınlaşan bu partiler de, tıpkı bir düğün, sünnet gibi hazırlık istiyor. 

Peki ya neler yapmanız gerekiyor?

Gün:

Doğum sonrası yapılan bebek partileri, genellikle annenin kendini iyi hissettiği dönemde yapılır. 

Mekan:

Hoşgeldin partisini evinizde yapabilirsiniz. Ama evde yapmak istemiyorsanız katılacak kişilere uygunluğunu düşünerek bir yer seçin. Tabi böyle bir organizasyonda kendi durumunuzu da düşünmeniz gerekiyor. Bu nedenle evinize yakın bir yer seçebilirsiniz. Mekanı belirlerken kaç kişinin katılacağını düşünerek seçim yapın.

Bütçe:

Bebeğiniz doğduğu ve masraflarınız arttığı için partinizin bütçesini de buna göre ayarlayabilirsiniz. Yapacağınız harcama konusunda gerçekçi olun. Bütçeyi planlarken ikram, süsleme, davetiye gibi konuları da hesaba katmayı unutmayın.

Davetli Listesi:

Eğer bu partiden yeni annenin haberi yoksa ve ona sürpriz yapılacaksa, partiyi planlanacak kişi, baba adayından destek alabilir. Davetli listesi genelde yakın arkadaşlar ve aileyi kapsar. Onlara adres, telefon ve e-mail yoluyla ulaşıp davet edebilirsiniz. Karar verilecek bir konuda bu partinin sadece bir kızlar partisi mi yoksa çift oalrak mı gelineceğidir. Davetlilrinizi buna göre çağırabilirsiniz.

Konsept:

Bu partinin eğlenceli olması gerektiğini unutmayın. Bu yüzden ilk önce bir konsept belirleyin. Yurtdışı kaynaklı internet sitelerinden ya da Türkiye'deki organizasyon firmalarından da fikir alabilirsiniz. Örneğin; bebeğinizin cinsiyetine göre renklerden yola çıkarak bir konsept belirleyebilirsiniz.

Davetiye:

Davetiye bastırmanız şart değil. Daveti telefon veya e-posta yolu ilede yapmanız mümkün. Eğer bir konseptiniz vrasa onunla ilişkili davetiyeler hazırlayabilirsiniz.

Mönü:

Parti gün içinde, öğlenden sonra yapmayı planlıyorsanız o zaman beş çayı tadında geliştirilmiş bir mönü sizin için ideal bir seçim olabilir. Ancak partiniz akşam saatlerinde başlayacaksa kapsamlı mönü tercih edebilirsiniz. Kanepeler, meyve, minik pastalar ile keyifli bir mönü hazırlayabilirsiniz. Partinizin temasına uygun bir pasta yaptırabilirsiniz.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ÜÇ MARKA ÜÇ ODA
ÇOCUĞUNUZ VE BEBEĞİNİZ İÇİN
TEK YAPAMADIKLARI EMZİRMEK
BABA-BEBEK İLİŞKİSİ
BİR BEBEĞİN UYKUSU
EMMEK, KORUNMAK, DOKUNMAK..
ANNE BEBEK İLİŞKİSİ
0-3 YAŞ KRİTİK DÖNEMLERİ
YENİDOĞAN DAVRANIŞLARI
KENDİNE AİT VE BAĞIMSIZDIR
MEME EMERKEN ISIRIYORSA
DENEYEBİLECEĞİNİZ YÖNTEMLER
ANNE KARNINDA BEBEK
NE DUYAR, NE YAPAR
SÜT VEREN ANNELER
İHTİYACINIZ OLAN BESİNLER
BU GIDALARDAN UZAK TUTUN
BEBEĞE ZARARLI GIDALAR
HAMİLELİKTE ŞEKER HASTALIĞI
YİNE VE YİNE EGZERSİZ!

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BUGABOO VE MİSSONİ
TUVALET ALIŞTIRMA KÜL...
OYUN HALISI
YIKANABİLİR BEBEK BEZLERİ
EN İYİ YAZ KOKULARI
2012 YILINA DAMGA VURAN
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :