Okunma Sayısı: 9440
CANLI YORUMLAR

BEBEĞİNİZ ODADA GÜVENDE Mİ?

Oda seçimine dikkat

Bebek odası döşerken dekorasyona fazlasıyla zaman ve çaba harcayan aileler güvenliği ikinci plana atabiliyor. Bebek odasının hangi renge boyanacağına karar vermek ve eşyaların birbiriyle uyum içinde olmasını sağlamak oldukça ilgi ve alaka gerektiriyor. Fakat uzmanlara göre bebek odasının nasıl göründüğünden ziyade bebeğin güvenliğinin göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Anne ve babalar, genelde prenses odasını andıran her bir yanı pembeye bürünmüş veya duvarları araba resimleri ve hayvan motifleri ile kaplı bir oda oluşturmanın heyecanıyla estetiği ön planda tutuyor. Oysa bebek mobilya ve aksesuarlarının, kaliteli firmalar tarafından üretilmiş ve kalite kontrol testlerinden geçmiş olmasına dikkat etmeli.

İŞE ODA SEÇİMİNDEN BAŞLANMALI
"Das sichere Haus" (Güvenli Ev) adlı girişimin yöneticisi Dr. Susanne Woelk'e göre aileler, odanın duvarlarının hangi renge boyanacağı gibi küçük detaylara karar vermeden önce hangi odanın bebek veya çocuk odası olarak seçileceğini düşünmeli.

Woelk, çocukların ayrı yatak odaları olduktan sonra birkaç yıl ebeveynlerinin yanında uyumayı tercih ettiklerini söylüyor. Bu nedenle geceleyin uykusundan uyanıp anne ve babasının yanına gitmek isteyen çocuğun yatak odası, ebeveyn yatak odası ile aynı katta veya birbirine yakın olmalı.

Berlin'de ebelik yapan Silvia Höfer bir başka önemli noktaya dikkat çekiyor: Genellikle bebek odası ilk olarak bebeğin bezini değiştirmek için kullanılıyor. Höfer, bebeğin altı değiştirilirken yere düşmesini sıklıkla rastlanan bir kaza olarak değerlendiriyor.

Bu nedenle bebeğin bezini değiştirmek için kullanılan masa en az bir duvara bitişik olmalı hatta mümkünse köşede bir yerde olmalı. Böylece masanın iki alanı da korunarak bebeğin yere düşmesi engelleniyor.

KİMYASALLARA DİKKAT! 

Alman Tüketici Ürünleri Vakfı'ndan Ralf Diekmann, bebek odası için kullanılan kimyasallardan arınmış ahşap mobilyaların, cilalı veya preslenmiş mobilyalardan daha sağlıklı olduğunu söylüyor.

Üretim aşamasında kimyasal madde kullanılan mobilyalar ile bebeklerin özellikle göz ve cilt teması tehlike oluşturuyor.

Ailelerin dikkat etmesi gereken bazı dekorasyon detayları da hayati önem taşıyor. Örneğin; süslü yastıklar ve cibinlikler, bebeklerin boğulma tehlikesi geçirmesine neden olabiliyor.

Yazı Etiketleri

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BAHÇELERE ÇIKALIM
MOBİLYANIZ HAZIR MI?
BATTANİYE ZAMANI...
SADECE ÜŞÜDÜĞÜNDE DEĞİL...
SESSİZ VE KOKUSUZ MUTFAKLAR
ELEGANCE BLUE DAVLUMBAZLA
SİZ HANGİSİNİ İSTERDİNİZ?
OTURMA ODASI ÖNERİLERİ
BEBEK ODASI GÜNEYE BAKMASIN
AÇIK RENKLE BOYANSIN
BANYODA YARATICILIK VE UYUM
BİRAZ RENK VE HAREKET...
DEKORASYONDA 2012 TRENDLERİ
ESKİYE DÖNÜŞ...
BEBEKLERE ÖZEL YATAKLAR
DESTEK, KONFOR, GEÇİRGENLİK
EVİNİZİ GÜVENLİ HALE GETİRİN
ÇOCUK DOSTU EVLER MÜMKÜN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BEBEK ODALARINDA İLK ADIM
BEBEK ODASI GÜNEYE BA...
O'NUN ODASI
ÇOCUĞUNUZUN ODASI CAN...
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
OJENİZ NE RENK OLSUN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :