Okunma Sayısı: 9909
CANLI YORUMLAR

BEBEĞİNİZ ODADA GÜVENDE Mİ?

Oda seçimine dikkat

Bebek odası döşerken dekorasyona fazlasıyla zaman ve çaba harcayan aileler güvenliği ikinci plana atabiliyor. Bebek odasının hangi renge boyanacağına karar vermek ve eşyaların birbiriyle uyum içinde olmasını sağlamak oldukça ilgi ve alaka gerektiriyor. Fakat uzmanlara göre bebek odasının nasıl göründüğünden ziyade bebeğin güvenliğinin göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Anne ve babalar, genelde prenses odasını andıran her bir yanı pembeye bürünmüş veya duvarları araba resimleri ve hayvan motifleri ile kaplı bir oda oluşturmanın heyecanıyla estetiği ön planda tutuyor. Oysa bebek mobilya ve aksesuarlarının, kaliteli firmalar tarafından üretilmiş ve kalite kontrol testlerinden geçmiş olmasına dikkat etmeli.

İŞE ODA SEÇİMİNDEN BAŞLANMALI
"Das sichere Haus" (Güvenli Ev) adlı girişimin yöneticisi Dr. Susanne Woelk'e göre aileler, odanın duvarlarının hangi renge boyanacağı gibi küçük detaylara karar vermeden önce hangi odanın bebek veya çocuk odası olarak seçileceğini düşünmeli.

Woelk, çocukların ayrı yatak odaları olduktan sonra birkaç yıl ebeveynlerinin yanında uyumayı tercih ettiklerini söylüyor. Bu nedenle geceleyin uykusundan uyanıp anne ve babasının yanına gitmek isteyen çocuğun yatak odası, ebeveyn yatak odası ile aynı katta veya birbirine yakın olmalı.

Berlin'de ebelik yapan Silvia Höfer bir başka önemli noktaya dikkat çekiyor: Genellikle bebek odası ilk olarak bebeğin bezini değiştirmek için kullanılıyor. Höfer, bebeğin altı değiştirilirken yere düşmesini sıklıkla rastlanan bir kaza olarak değerlendiriyor.

Bu nedenle bebeğin bezini değiştirmek için kullanılan masa en az bir duvara bitişik olmalı hatta mümkünse köşede bir yerde olmalı. Böylece masanın iki alanı da korunarak bebeğin yere düşmesi engelleniyor.

KİMYASALLARA DİKKAT! 

Alman Tüketici Ürünleri Vakfı'ndan Ralf Diekmann, bebek odası için kullanılan kimyasallardan arınmış ahşap mobilyaların, cilalı veya preslenmiş mobilyalardan daha sağlıklı olduğunu söylüyor.

Üretim aşamasında kimyasal madde kullanılan mobilyalar ile bebeklerin özellikle göz ve cilt teması tehlike oluşturuyor.

Ailelerin dikkat etmesi gereken bazı dekorasyon detayları da hayati önem taşıyor. Örneğin; süslü yastıklar ve cibinlikler, bebeklerin boğulma tehlikesi geçirmesine neden olabiliyor.

Yazı Etiketleri

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KALE'DEN MODERN ÇİZGİLER
MUTFAKTA PAPAYA&TİMO SERİSİ
HALI YIKAMANIN PÜF NOKTASI
NASIL TEMİZLEYECEKSİNİZ...
YAZ GELDİ EVLER ŞENLENDİ
İNCE EL İŞÇİLİĞİ DETAYLARI
BİRKAÇ KÜÇÜK İPUCU
EVDE ÇOK İŞİNİZE YARAYACAK
HAYALLERİ DUVARLARINDA
DETAYLAR ÖNEMLİDİR
BEBEKLERE ÖZEL YATAKLAR
DESTEK, KONFOR, GEÇİRGENLİK
VOGUE KOLEKSİYONU YENİLİĞİ
FATİH KIRAL MAĞAZALARI'NDA
EVİNİZİ GÜVENLİ HALE GETİRİN
ÇOCUK DOSTU EVLER MÜMKÜN
EV, TEHLİKE YUVASI OLMADAN
BUNLARI BAKICINIZ DA BİLSİN
MODERN BANYO VE MUTFAKLARA
ESTETİK BİR DOKUNUŞ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇOCUK ODASI DEKORASYONU
BEBEK ODASI GÜNEYE BA...
ÇOCUKLAR PEPEE İLE UYUYOR
BEBEK ODALARINDA İLK ADIM
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
BİR KADININ ÇANTASINDA
2013 BAROK DESENLERİN YILI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :