Okunma Sayısı: 9621
CANLI YORUMLAR

BEBEKLER SOSYAL DOĞAR

Sürekli gözlem yaparlar

ABD’de bulunan çocuk enstitüsü bebeklerin doğdukları andan itibaren insanlarla birlikte olmaktan keyif aldıklarını açıkladı.

ABD’nin Phoenix şehrinde bulunan Arizona Çocuk Gelişimi Merkezi’nde çalışan uzmanlar bebeklerin doğduktan birkaç hafta sonra etraflarında insanları görmek istediklerini belirtti.

Klinik direktörü Dr. Alison Steier bebeklerin iki yaşından itibaren etraflarında yeni yüzler görmekten mutlu olduklarını söyledi.

Steier sözlerine şöyle devam etti: “Bebekler, siz farkına varmasanız bile, sürekli olarak gözlem yapar ve çevresindeki insanlardan çok şey öğrenir.”

Yale Üniversitesi’nde geçtiğimiz günlerde yapılan araştırmada 6-10 ay arasındaki bebeklere kukla şovu izletildi.

Kuklaların bazıları iyi bazıları ise kötü karakterliydi. Şovdan sonra bebeklerin iyi karakterlere sahip kuklalarla oynadıkları gözlemlendi.

Parents dergisinde yayınlanan araştırma sonuçlarına göre bebeklerin küçük yaşlardan itibaren sosyal varlıklar olduğu tespit edildi ve ebeveynlerin bu hususu göz önüne alarak onları sosyalleştirmesi gerektiği vurgulandı.

 

Yazı Etiketleri

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BEBEKLERDE KRUP
YALANCI DİFTERİ HASTALIĞI
YENİDOĞAN KOLEKSİYONU
ANNELERİN SEVDİĞİ ÇITÇITLAR
BEBEKLERDE ATOPİK EGZAMA
BEBEĞİNİZİ KORUYUN
BEBEKLER DE EĞİTİM İSTER!
OYUNLA SOSYALLEŞİR, GELİŞİR
HAMİLELİKTE 36. HAFTA
BEBEĞİNİZİN YERİ DARALIYOR
BEBEĞİNİZİN BURNU TIKANIKSA
ONU NASIL RAHATLATIRSINIZ?
BEBEĞİNİZE YAKIN TAKİP
SEREBRAL PALSİ NEDİR?
SÜT VEREN ANNELER
İHTİYACINIZ OLAN BESİNLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
YANAKLARI SIKARAK BESLEMEK
6 AYLIK BEBEĞİNİZDE İ...
BEBEĞİNİZE YARDIM EDİN
HENÜZ KOYUNLARI SAYAM...
DOĞRU SAÇ DOĞRU MAKYAJLA
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
KISA SAÇ MODELLERİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :