Okunma Sayısı: 12559
CANLI YORUMLAR

BEKÂR ANNEYE SÖYLEMEYİN!

Birkaç itici merak ifadesi

Hâlâ boşanmayı yadırgayan, boşanmış çocuklu kadınlara inanamayan gözlerle bakan insanlar var günümüzde. Bu insanlar, zaman zaman tuhaf sorularıyla bekâr anneleri bunaltabiliyor, tıpkı aşağıdaki yazının sahibi olan bu Amerikalı blog yazarını bunalttıkları gibi…

“Eğer bekâr bir anne değilseniz, sizi hiç mi hiç tanımayan insanların bile ne denli kaba ve duyarsız olabildiğine şaşıracaksınız. Bekâr bir anneyseniz zaten aşağıda okuyacaklarınızın büyük bir kısmını duymuşsunuzdur.

  1. Babalarına ne oldu? Bu soru, birkaç nedenden ötürü beni deli ediyor: Birincisi, bu kimseyi ilgilendirmez. Ayrıca bu sorunun altında şöyle bir ima yatar: Bekâr bir annesiniz demek ki ya terk edildiniz ya dul kaldınız ya da kaderinizi değiştiremeyecek denli güçsüzsünüz. Babalarına ne mi oldu? Bakıcıya aşık oldu ve birlikte çekip gittiler… ‘Ruhsal aydınlanma’ yaşadı ve inzivaya çekildi. Cevabınız ne olursa olsun, soruyu soran kişideki yargı yaklaşık şöyle bir şeydir: ‘Adamın daha fazla evli kalmak istemediği bir durum olmuş, o yüzden kadın yalnız kalmış’ dürüst olmak gerekirse, karşı tarafta böylesi cinsiyetçi bir yaklaşım mevcuttur.
  2. Çocuklarınız bununla nasıl başa çıkıyor? Soruyu soranın üzgün ve acıyan yüz ifadesinden çıkardığım kadarıyla, ‘bununla’ ile ‘parçalanmış aile hayatınızın yarattığı kaos ve trajediyle’ demek istiyor aslında. Yani evde iki ebeveyn olunca hiç ama hiç kaos ortamı olmuyor değil mi? Boşanmış olduğum, çocuklarımın diğer çocuklardan daha az uyum sağlayacağı anlamına gelmez.  
  3. Babaları size yardımcı oluyor mu? Bu sorunun her ay çocukların masrafları için bütçeme giren para miktarını mı ölçtüğünü, yoksa ‘Arabanın da haşatı çıkmış, bu aralar kendine de pek özen göstermiyorsun galiba… neyse sadece yokluğun nasıl bir şey olduğunu görmek istedim, böylece iki geliri olan bir ailem olduğu için kendimi daha iyi hissedebilirim.’ demenin bir yolu mu olduğunu çözemedim.
  4. Ah, yazık günah: Öyle mi? Bekâr bir anne olmak yazık günah bir şey mi? Kim için? Benim için değil. Yani bu da ‘of, berbat bir hayatın var’ demenin üstü kapalı yolu.
  5. Neyse, en azından çocuklar eski eşindeyken biraz nefes alıyorsundur: İşte bu konuda ben de kendimce espriler yapıyordum; boşanmış olmanın tek iyi tarafı hayatın müşterek olduğu zamanlardır, diye. Fakat dediğim gibi, bunlar sadece şakaydı. Yalnız başınıza geçirdiğiniz düzenli-planlı zamanlar hiçbir şekilde, yalnız anne olmanın getirdiği dezavantajları telafi etmiyor. Annelikte hiçbir zaman ‘mola’ yoktur. Sadece ne zaman çocuklar, evden bir günden fazla bir süre uzaklaşsalar o hiç geçmeyen endişe hâli vardır.”

 

 

 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ADET DÖNEMİNE BİTKİ ÇAYLARI
SORUNA GÖRE ÇEŞİTLER
BANYOSUNDA RENK ARAYANLAR
SİZİN İÇİN ÖNERİLERİMİZ VAR
PEELING İÇİN 8 NEDEN
AMA ÇOK SİGARA İÇENE YASAK!
ODASININ İLHAM KAYNAĞI
70'LERİN ASİ RUHU...
BU VE DİĞER YANLIŞLAR...
KALSİYUM TAKVİYESİNE DİKKAT
KULLANMADAN ÖNCE ARAŞTIRIN
ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK
"BEN ZATEN İKTİDARSIZIM"
SAF ZEHİR
ADI KENDİNDEN SEKSİ PARFÜM
ASİ VE ERKEKSİ
HER BEDENE UYGUN...
BAŞARI=GENÇLİK VE DİNAMİZM
ESTETİĞİN NEDENİ BU MU?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BASİT MUTFAK TÜYOLARI
BEBEĞİNİZİN UYKU SAATİNDE
GÜNCEL AMA ZAMANSIZ
BOŞANAN ANNE BABALAR
İLGİLİ VİDEOLAR
SAÇINIZ ÇEKİLİRSE
BİLEĞİNİZDEN TUTUP SÜRÜKLERLERSE
ENSENİZDEN YERE YIKMAYA ÇALIŞIRLARSA
ARKADAN GELEN SALDIRILARA MÜDAHALE
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
YAŞLANMAK GÜZELDİR
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :