Okunma Sayısı: 9522
CANLI YORUMLAR

BIRAKIN, SEÇİM YAPSIN

Onunla gurur duymayalım mı?

Bütün çocuklar birbirinden farklıdır. Bu açık bir gerçektir; ancak hoşlandıkları ve hoşlanmadıkları şeyler arasındaki farklılıkların büyüklüğü gerçekten şaşırtıcıdır (aynı cinsiyetten genç çocuklar arasında bile bu fark inanılmazdır). Bazı çocuklar açık havada eğlenmeyi severken, diğerleri bunun berbat bir fikir olduğunu düşünürler; bazı çocuklar yeni bir oyun öğrenmekten veya yeni beceriler kazanmaktan hoşlanırken, diğerleri kendi haline bırakılmaktan keyif alırlar.

Eğer çocuğunuz, anne babasının sözlerinin onu son derece huzursuz ettiği ve anne babasıyla birlikte egzersiz yapmaktansa ölmeyi tercih edeceği bir yaştaysa, kendi başına deneyebileceği bir sürü spor dalı bulabilir. Çocuğunuz, spor yapmanın ona verdiği bağımsızlık duygusundan hoşlanacak ve bu süreçte daha zinde ve sağlıklı olacağı bilgisi de onu rahatlatacaktır.

Suya mı meraklı? Kendi oyunlarını icat etmeyi mi seviyor? Burada bahsedilmeyen çok sayıda başka spor dalı olduğunu unutmayın; bu kesinlikle tam bir liste değil. Örneğin, futbol, voleybol, basketbol dışında da, deneyebileceği bir sürü takım sporu bulabilirsiniz.

Çocuğunuzu iyi tanımak size bu noktada yardımcı olacaktır; ancak eğer neden hoşlandığından tam olarak emin değilseniz, kaygılanmayın. Bunun yerine değişik türde şeyler denemesine destek olun ve en çok hoşlandığı şeyi bulmaya çalışın. Her baba oğlunun ülke çapında iyi bir futbolcu olmasını ister; ancak bisiklet veya tenisi tercih ederse bundan gurur duymayacak mıyız?

Çocuğunuzun cinsiyetine, yaşına veya fiziksel yapısına göre hangi sporu seveceği üzerine çok fazla fikir yürütmemeye çalışın. Bizler, erkek çocukların futbol, kızlarınsa baleden hoşlanacağını düşünmeye eğilimliyiz ancak bu her zaman doğru değildir. Kızınız aniden karateyi denemek istediğini açıklayabilir: Neden olmasın? Benzer bir şekilde, basketbol oğlunuzun yaşı açısından çok da ideal bir spor gibi görünmeyebilir; ama bunu hiçbir zaman bilemezsiniz?

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
PAZAR KAHVALTINIZ
KEYİFLİ VE SAĞLIKLI OLSUN
YASAĞI NASIL ANLATIRSINIZ
SABİHA PAKTUNA ANLATIYOR
SONBAHAR HASTALIKLARI
PROF. DR. MOCAN ANLATIYOR
ÇOCUĞUNUZ MUTSUZSA
SEBEBİ SİZ OLABİLİRSİNİZ
BEBEKLERE ÖZEL YATAKLAR
DESTEK, KONFOR, GEÇİRGENLİK
ÇOCUKLARDA BRONŞİOLİT
PROF. DR. MOCAN ANLATIYOR
SAĞLIĞINI HEDİYE EDİN
EN BÜYÜK HEDİYE...
%90 KAYIT YAPTIRMAYACAK
ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR...
ERKEKLERDE CİNSEL GÜÇSÜZLÜK
RUHSAL MI BEDENSEL Mİ?
DİYABET VE ÇOCUK
ANNE-BABALARA ÖNERİLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
İLETİŞİM BOZUKLUĞU
ZEMİNE DİNAMİT DÖŞEMEYİN
BOŞANMADAN NASIL ETKİ...
OYUNCAĞINI AZARLIYOR MU?
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
YAŞLANMAK GÜZELDİR
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :