Okunma Sayısı: 9589
CANLI YORUMLAR

BIRAKIN, SEÇİM YAPSIN

Onunla gurur duymayalım mı?

Bütün çocuklar birbirinden farklıdır. Bu açık bir gerçektir; ancak hoşlandıkları ve hoşlanmadıkları şeyler arasındaki farklılıkların büyüklüğü gerçekten şaşırtıcıdır (aynı cinsiyetten genç çocuklar arasında bile bu fark inanılmazdır). Bazı çocuklar açık havada eğlenmeyi severken, diğerleri bunun berbat bir fikir olduğunu düşünürler; bazı çocuklar yeni bir oyun öğrenmekten veya yeni beceriler kazanmaktan hoşlanırken, diğerleri kendi haline bırakılmaktan keyif alırlar.

Eğer çocuğunuz, anne babasının sözlerinin onu son derece huzursuz ettiği ve anne babasıyla birlikte egzersiz yapmaktansa ölmeyi tercih edeceği bir yaştaysa, kendi başına deneyebileceği bir sürü spor dalı bulabilir. Çocuğunuz, spor yapmanın ona verdiği bağımsızlık duygusundan hoşlanacak ve bu süreçte daha zinde ve sağlıklı olacağı bilgisi de onu rahatlatacaktır.

Suya mı meraklı? Kendi oyunlarını icat etmeyi mi seviyor? Burada bahsedilmeyen çok sayıda başka spor dalı olduğunu unutmayın; bu kesinlikle tam bir liste değil. Örneğin, futbol, voleybol, basketbol dışında da, deneyebileceği bir sürü takım sporu bulabilirsiniz.

Çocuğunuzu iyi tanımak size bu noktada yardımcı olacaktır; ancak eğer neden hoşlandığından tam olarak emin değilseniz, kaygılanmayın. Bunun yerine değişik türde şeyler denemesine destek olun ve en çok hoşlandığı şeyi bulmaya çalışın. Her baba oğlunun ülke çapında iyi bir futbolcu olmasını ister; ancak bisiklet veya tenisi tercih ederse bundan gurur duymayacak mıyız?

Çocuğunuzun cinsiyetine, yaşına veya fiziksel yapısına göre hangi sporu seveceği üzerine çok fazla fikir yürütmemeye çalışın. Bizler, erkek çocukların futbol, kızlarınsa baleden hoşlanacağını düşünmeye eğilimliyiz ancak bu her zaman doğru değildir. Kızınız aniden karateyi denemek istediğini açıklayabilir: Neden olmasın? Benzer bir şekilde, basketbol oğlunuzun yaşı açısından çok da ideal bir spor gibi görünmeyebilir; ama bunu hiçbir zaman bilemezsiniz?

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ÇOCUKLAR İÇİN MAKARNA
İYİ KARBONHİDRAT DEPOSU
LYS'DE SONA GELİNDİ
BU YASAKLARI MUTLAKA OKUYUN
GEREKİRSE AKSİ OLUN
MUTLAKA BU 10 SORUYU SORUN
SIRA BEKLEMEYİ BİLİYOR MU?
BİLMİYORSA İŞİ ZOR!
ALERJİ ÇOCUKLARI VURUYOR
NASIL BİR YAŞAM ŞEKLİ GEREK
BABAYLA GEÇEN ZAMANIN ÖNEMİ
DAHA SAKİN BEBEKLER
ÇOCUKLAR DISNEY GİYİYOR
ADİDAS'TAN RENKLİ İLKBAHAR
MİNİKLER OKULA MERHABA DEDİ
İLK GÜN NASIL GEÇTİ
OBEZİTEYE ERKEN MÜDAHALE

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ANNELERE ALTIN ÖĞÜTLER
SAYILI GÜNLER KALDI
ARADA KALMIŞ İLİŞKİLER
KOCAMDAN NE ÖĞRENDİM?
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
YENİ YILDA DENEYİN
HAMİLELERİN YENİ MODASI
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :