Okunma Sayısı: 9989
CANLI YORUMLAR

BIRAKIN, SEÇİM YAPSIN

Onunla gurur duymayalım mı?

Bütün çocuklar birbirinden farklıdır. Bu açık bir gerçektir; ancak hoşlandıkları ve hoşlanmadıkları şeyler arasındaki farklılıkların büyüklüğü gerçekten şaşırtıcıdır (aynı cinsiyetten genç çocuklar arasında bile bu fark inanılmazdır). Bazı çocuklar açık havada eğlenmeyi severken, diğerleri bunun berbat bir fikir olduğunu düşünürler; bazı çocuklar yeni bir oyun öğrenmekten veya yeni beceriler kazanmaktan hoşlanırken, diğerleri kendi haline bırakılmaktan keyif alırlar.

Eğer çocuğunuz, anne babasının sözlerinin onu son derece huzursuz ettiği ve anne babasıyla birlikte egzersiz yapmaktansa ölmeyi tercih edeceği bir yaştaysa, kendi başına deneyebileceği bir sürü spor dalı bulabilir. Çocuğunuz, spor yapmanın ona verdiği bağımsızlık duygusundan hoşlanacak ve bu süreçte daha zinde ve sağlıklı olacağı bilgisi de onu rahatlatacaktır.

Suya mı meraklı? Kendi oyunlarını icat etmeyi mi seviyor? Burada bahsedilmeyen çok sayıda başka spor dalı olduğunu unutmayın; bu kesinlikle tam bir liste değil. Örneğin, futbol, voleybol, basketbol dışında da, deneyebileceği bir sürü takım sporu bulabilirsiniz.

Çocuğunuzu iyi tanımak size bu noktada yardımcı olacaktır; ancak eğer neden hoşlandığından tam olarak emin değilseniz, kaygılanmayın. Bunun yerine değişik türde şeyler denemesine destek olun ve en çok hoşlandığı şeyi bulmaya çalışın. Her baba oğlunun ülke çapında iyi bir futbolcu olmasını ister; ancak bisiklet veya tenisi tercih ederse bundan gurur duymayacak mıyız?

Çocuğunuzun cinsiyetine, yaşına veya fiziksel yapısına göre hangi sporu seveceği üzerine çok fazla fikir yürütmemeye çalışın. Bizler, erkek çocukların futbol, kızlarınsa baleden hoşlanacağını düşünmeye eğilimliyiz ancak bu her zaman doğru değildir. Kızınız aniden karateyi denemek istediğini açıklayabilir: Neden olmasın? Benzer bir şekilde, basketbol oğlunuzun yaşı açısından çok da ideal bir spor gibi görünmeyebilir; ama bunu hiçbir zaman bilemezsiniz?

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
İNTERNET BAĞIMLISI MISINIZ?
ŞU 8 MADDEYE CEVAP VERİN
BİSİKLETE Mİ BİNMEK İSTİYOR
PEKİ KURALLARI BİLİYOR MU?
BEBEKLERDE 18. AYA DİKKAT
KONUŞMUYORSA...
BESLENME ÇANTASININ
VAZGEÇİLMEZ DÖRTLÜSÜ!!!
UYKUYA HAZIRLIK MERASİMİ
BİLİYORUZ ÇOCUĞUNUZU UYUTMAK BİR...
BU GEÇİŞ İÇİN HAZIR MI?
ONUN MEMNUNİYETİ ÖNEMLİ
ÇOCUKLARIN HALİ NE OLACAK
VELİLERİN KAFASI KARIŞIK
ÇALIŞAN ANNELER DİKKAT
SÜPER ANNE SENDROMU OLMAYIN
UYUKLAYARAK SÜNNET OLSUN
UYANINCA HATIRLAMASIN
ÇOCUĞUMUZ SINAVA GİRİYOR
ONU TANIYOR MUYUZ?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
DAVRANIŞLAR SİZİ ÜZMESİN
ANNE BABA MI OLUYORSUNUZ?
ÇOCUKLARDA ÖZSAYGIYI ...
ANNE VE KIZLARI RAKİP Mİ?
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
FOTOĞRAFA DİKKATLİ BAKIN
ÜNLÜLERİN KOMİK ANLARI
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :