Okunma Sayısı: 6659
CANLI YORUMLAR

BİRLİKTE ZAMAN GEÇİRMEK

7 farklı fikir

 

  • Bir tarih saptayın ve onu çok önemli bir randevu gibi ciddiye alın.
  • Günlük hayatın işleriyle tek tek ilgilenmeye ve başa çıkmaya çalışın. Bütün aileler bir sonraki haftayı planlamak zorundadır: Kim nereye gidecek, okul gezileri, alışveriş vs. Bu kolayca, birlikte geçireceğiniz tek zaman türü haline gelebilir. Pazar öğle yemeğinden önce, sonra veya yemek sırası pek çok insana uyar. Ancak bu noktada esas önemli olan, sizin için doğru zamanın saptanmasıdır.
  • Birlikte yapabileceğiniz değişik türde etkinlikler planlayın. Yürüyüş, sevişme, önemli bir ev ihtiyacının alınması, tatil planlaması, önemli bir mevzu hakkında çalışmak… Bunların hepsi ve daha fazlası yapmak isteyebileceğiniz şeylerdir.
  • Telefonların fişini çekin. Çocuklarınız varsa, bunun birlikte geçireceğiniz özel bir zaman olduğunu anlatın ve çok acil durumlar haricinde rahatsız etmemeleri gerektiğini onlara öğretin (bunu ayrıntılı olarak açıklamanız gerekebilir).
  • Sevdiğiniz bir yer tespit edin. Yılın farklı dönemlerinde başka başka yerler olabilir. Burası, ikinizin özel olarak hoşlandığı, “sizin” yeriniz olabilir.
  • Ne hakkında konuşmak istiyorsanız onu konuşun (Dikkat, ev idaresi konuları sohbete çok kolayca hâkim olabilir).
  • Gerçekçi olun. Başlangıç olarak birlikte sadece yirmi dakika geçirseniz de, daha önce bunu bile başaramamışsanız, doğru yolda ilerliyorsunuz demektir.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BU GEÇİŞ İÇİN HAZIR MI?
ONUN MEMNUNİYETİ ÖNEMLİ
ÇOCUĞU BAKICIYLA TANIŞTIRMA
"ARTIK ABLA BAKACAK" DEMEK
KENDİNE NASIL GÜVENECEK?
BU ÖĞRENİLECEK BİR ŞEYDİR
ÇOCUĞUNUZLA BİRLİKTEYKEN
ÖNEMLİ OLAN ZAMAN DEĞİL
BOŞANIYORSUNUZ, YA SONRA?
VELAYET KİME, NASIL GEÇİYOR
AŞIRI KONTROLLÜ MÜSÜNÜZ?
ÇOCUĞUNUZ NASIL ETKİLENİR?
EVİNİZİ GÜVENLİ HALE GETİRİN
ÇOCUK DOSTU EVLER MÜMKÜN
ÇOCUKLARDA YABANCI DİL
ONUNLA EMPATİ KURUN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
KOCAMDAN NE ÖĞRENDİM?
HAMİLELİKTE BABANIN DURUMU
ÇOCUKLAR İÇİN FACEBOOK
ÇOCUK NASIL BİR BABA ...
DOĞRU SAÇ DOĞRU MAKYAJLA
GÜZELLİK ÖLÇÜLERDE DEĞİL
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :