Okunma Sayısı: 7066
CANLI YORUMLAR

BİRLİKTE ZAMAN GEÇİRMEK

7 farklı fikir

 

  • Bir tarih saptayın ve onu çok önemli bir randevu gibi ciddiye alın.
  • Günlük hayatın işleriyle tek tek ilgilenmeye ve başa çıkmaya çalışın. Bütün aileler bir sonraki haftayı planlamak zorundadır: Kim nereye gidecek, okul gezileri, alışveriş vs. Bu kolayca, birlikte geçireceğiniz tek zaman türü haline gelebilir. Pazar öğle yemeğinden önce, sonra veya yemek sırası pek çok insana uyar. Ancak bu noktada esas önemli olan, sizin için doğru zamanın saptanmasıdır.
  • Birlikte yapabileceğiniz değişik türde etkinlikler planlayın. Yürüyüş, sevişme, önemli bir ev ihtiyacının alınması, tatil planlaması, önemli bir mevzu hakkında çalışmak… Bunların hepsi ve daha fazlası yapmak isteyebileceğiniz şeylerdir.
  • Telefonların fişini çekin. Çocuklarınız varsa, bunun birlikte geçireceğiniz özel bir zaman olduğunu anlatın ve çok acil durumlar haricinde rahatsız etmemeleri gerektiğini onlara öğretin (bunu ayrıntılı olarak açıklamanız gerekebilir).
  • Sevdiğiniz bir yer tespit edin. Yılın farklı dönemlerinde başka başka yerler olabilir. Burası, ikinizin özel olarak hoşlandığı, “sizin” yeriniz olabilir.
  • Ne hakkında konuşmak istiyorsanız onu konuşun (Dikkat, ev idaresi konuları sohbete çok kolayca hâkim olabilir).
  • Gerçekçi olun. Başlangıç olarak birlikte sadece yirmi dakika geçirseniz de, daha önce bunu bile başaramamışsanız, doğru yolda ilerliyorsunuz demektir.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
İŞARET ETMENİN GÜCÜ
ANLAMASINI İSTİYORSANIZ...
SEYAHATE Mİ ÇIKIYORSUNUZ?
BU LİSTEYE BAKMALISINIZ
BAYRAM TATİLİ İÇİN ÖNERİLER
ÇOCUĞUNUZLA VAKİT GEÇİRİN
BASİT MUTFAK TÜYOLARI
YOK YOK! BAYILACAKSINIZ...
OKUL SIRASINDA BEL DESTEĞİ
OTURMA BOZUKLUĞUNA ÖNERİ
BOŞANAN ANNE BABALAR
BAZEN AYRILMAK DAHA İYİDİR
KOCAMDAN NE ÖĞRENDİM?
AİLE: DELİLER ORTAMI
KONUŞMA BOZUKLUĞUNA DİKKAT
4 YAŞ DÖNÜM NOKTASI
DÜĞÜN ÖNCESİ KRİZLER
AİLELERLE ARAYI BOZMAYIN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
SORUNLARA YAKLAŞIMINIZ
KABUS GERİ DÖNDÜ
BU GEÇİŞ İÇİN HAZIR MI?
ANNELERE ALTIN ÖĞÜTLER
YAŞLANMAK GÜZELDİR
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
TOPLAYIN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :