Okunma Sayısı: 7051
CANLI YORUMLAR

BOŞANMIŞ BABALARA 5 ÖNERİ

Bu sorumluluklar önemli...

1. Verdiğiniz sözleri tutun.

Yerine getirilen sözler, boşanma gibi belirsizlik durumlarında istikrar yaratmanızı sağlar. Yerine getirmediğiniz her söz, önemsiz de olsa, çocuğunuzun size olan güvenini git gide azaltır. Bu nedenle tutamayacağınız sözler vermeyin ve verdiğiniz sözü tutmak için elinizden geleni yapın. 

2. Çocuğunuza iyi olduğunuzu gösterin. 

Çocuğunuzun güvende ve huzurlu hissedebilmesi için sizin kendine güvenli ve huzurlu olduğunuzu görmesi gerekir. Sizi yıkılmış halde görürse, o da kendini güvende hissedemeyecektir. Bu, hiçbir zaman zayıflık göstermeyeceksiniz anlamına gelmiyor; dürüstlük önemlidir. Fakat, sözleriniz ve davranışlarınızla zor zamanların üstesinden gelebildiğinizi göstermelisiniz. 

3. Anneyi destekleyin.

Zor olabilir ama sağlıklı aile ilişkileri için çocuğunuzun annesini desteklemek çok büyük önem taşır. Anne ile ilişkileri kesmek, sizi uzun vadede küçük düşürür. Çocuğunuzun annesi ile gurur duymasına izin verin. Anlaşmazlıkları da anne ile kendi aranızda halledin. 

4.İyi bir baba olmak için elinizden geleni yapın. 

Çocuklar sabır ve anlayışa, belirli sınırlara, denge ve tutarlılığa ihtiyaç duyar. Bu nedenle çocuğunuzun annesinin ebeveynlik stilini kötülemeye çalışmayın. Bu, çocuğunuza daha çok zarar verir. 

5. İlginiz uzun süreli olsun.

Zaten olması gereken şey budur fakat çok sayıda baba, boşandıktan sonra yeni iş, yeni bir şehir, yeni bir ilişki, belki de yeni bir aile ile uğraşırken, çocuklarını ihmal ediyor. Çocuğunuzun yaşamında olumlu bir etkiye sahip olmanız için, her ihtiyaçları olduğunda yanında olmanız gerekir. Unutmayın, çocuğunuzdan değil, eşinizden boşanıyorsunuz!

Haber: Pınar Koçer Aydın

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
SİZDE HİPERTANSİYON VARSA
NEDENLERİ VE TEDAVİSİ NEDİR
YOKSA AİLEDE SORUN MU VAR?
BU,ÇOCUKTA NASIL ANLAŞILIR?
ÇOK MU MIZMIZ?
HUYSUZ VE SÜREKLİ AĞLIYORSA
ANNELERE ALTIN ÖĞÜTLER
BABALAR DA MUTLAKA OKUSUN
TEK AŞKI SİZSİNİZ
SEVGİNİZ ONU MOTİVE EDER
BABA - KIZ İLİŞKİSİ
NASIL BİR BABASINIZ?
BOŞANMA SONRASI İÇİN
15 ADIMLIK YOL HARİTASI
İYİ BAKICI NELERİ BİLMELİ?
SİZ NELERİ BİLMELİSİNİZ!
FAZLA KAZANIYORSANIZ
AMAN DİKKAT GÖZÜNÜZÜ AÇIN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
DÜNYAYI ÇOCUK GÖZÜYLE...
EŞİM VE BEBEĞİM
ANNE BABALIK UCUZ OLMAMALI
ÇOCUĞA KARŞI ÖFKE YÖNETİMİ
OJENİZ NE RENK OLSUN
2012 YILINA DAMGA VURAN
ÜNLÜLERİN KOMİK ANLARI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :