Okunma Sayısı: 7355
CANLI YORUMLAR

BOŞANMIŞ BABALARA 5 ÖNERİ

Bu sorumluluklar önemli...

1. Verdiğiniz sözleri tutun.

Yerine getirilen sözler, boşanma gibi belirsizlik durumlarında istikrar yaratmanızı sağlar. Yerine getirmediğiniz her söz, önemsiz de olsa, çocuğunuzun size olan güvenini git gide azaltır. Bu nedenle tutamayacağınız sözler vermeyin ve verdiğiniz sözü tutmak için elinizden geleni yapın. 

2. Çocuğunuza iyi olduğunuzu gösterin. 

Çocuğunuzun güvende ve huzurlu hissedebilmesi için sizin kendine güvenli ve huzurlu olduğunuzu görmesi gerekir. Sizi yıkılmış halde görürse, o da kendini güvende hissedemeyecektir. Bu, hiçbir zaman zayıflık göstermeyeceksiniz anlamına gelmiyor; dürüstlük önemlidir. Fakat, sözleriniz ve davranışlarınızla zor zamanların üstesinden gelebildiğinizi göstermelisiniz. 

3. Anneyi destekleyin.

Zor olabilir ama sağlıklı aile ilişkileri için çocuğunuzun annesini desteklemek çok büyük önem taşır. Anne ile ilişkileri kesmek, sizi uzun vadede küçük düşürür. Çocuğunuzun annesi ile gurur duymasına izin verin. Anlaşmazlıkları da anne ile kendi aranızda halledin. 

4.İyi bir baba olmak için elinizden geleni yapın. 

Çocuklar sabır ve anlayışa, belirli sınırlara, denge ve tutarlılığa ihtiyaç duyar. Bu nedenle çocuğunuzun annesinin ebeveynlik stilini kötülemeye çalışmayın. Bu, çocuğunuza daha çok zarar verir. 

5. İlginiz uzun süreli olsun.

Zaten olması gereken şey budur fakat çok sayıda baba, boşandıktan sonra yeni iş, yeni bir şehir, yeni bir ilişki, belki de yeni bir aile ile uğraşırken, çocuklarını ihmal ediyor. Çocuğunuzun yaşamında olumlu bir etkiye sahip olmanız için, her ihtiyaçları olduğunda yanında olmanız gerekir. Unutmayın, çocuğunuzdan değil, eşinizden boşanıyorsunuz!

Haber: Pınar Koçer Aydın

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
OYUN VE REKABET
EBEVEYNİN ROLÜ NE?
ARKADAŞLAR ÖNEM KAZANIYOR
DAHA NE CEVHERLER VAR?
AŞKI KORUMAK İÇİN...
YATAKLARI AYIRMAK..?
NASIL BİR AİLE İSTERSİNİZ?
GEÇMİŞLE YÜZLEŞMEK...
DÜĞÜN ÖNCESİ KRİZLER
AİLELERLE ARAYI BOZMAYIN
MİNİK KARARLAR, MİNİKLERİN
KENDİ KENDİNE YETEBİLMEK
HAFTA SONU BABASI OLMAYIN!
BOŞANMIŞ BABALARA ÖNERİLER
ÇOCUKLARINIZ KAVGA EDİYORSA
NASIL BİR YOL İZLEMELİ?
DİKKAT BAKICI VAR
BAKICI ANNE OLMALI!
KOCAMAN OLDU DEMEYİN
SEVGİNİZİ GÖSTERİN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
3-6 AYLIK BEBEKLERDE GÜVEN
AİLE İÇİ GERİLİM
İLETİŞİM BOZUKLUĞU
ÇALIŞAN ANNE-BABALAR İÇİN
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
TOPLAYIN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :