Okunma Sayısı: 8503
CANLI YORUMLAR

BU YAZ ÇOK SICAK OLACAK

Bakan uyardı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bu yazın çok sıcak olacağını belirterek, ”Yarından itibaren hava sıcaklıklarında 8-10 derece bir artış var” dedi.


Amerika’ya teknolojik destek

Bakan Eroğlu, katıldığı toplantıda bir gazetecinin, ”Orman yangınlarına müdahalede gerekli tedbirler alındı mı?” sorusu üzerine, geçtiğimiz ilkbahar ve kış çok yağmur yağdığını, orman kenarlarındaki otların büyüdüğünü söyledi. Vatandaşların bu konuda dikkat etmesi gerektiğini ifade eden Eroğlu, şöyle konuştu: ”Bilhassa yoldan geçenlerin sigara izmariti atmamaları lazım. Piknik yapanların bu konuya dikkat etmesi gerekiyor. Bir takım çalı çırpı yakarken çok dikkatli olması lazım. Küçük bir kıvılcım ormanı yakabilir. Bu yaz çok sıcak olacak, yarından itibaren hava sıcaklıklarında 8-10 derece bir artış var. Hava sıcakları yarından itibaren artacak ve bu konuda vatandaşları ikaz etmek için yarın duyuru yayınlayacağım. Orman yangınlarına müdahalede büyük konuşmak doğru değil ama en hızlı hareket eden ekip bizim ekibimiz. Bırakın komşu ülkeleri bu konuda (orman yangınlarına müdahale) Amerika’ya teknolojik destek vermek için kolları sıvadık. Biz Avustralya, Yeni Zellanda, İsrail, Rusya, komşu ülkeler Gürcistan’dan Suriye’ye kadar Yunanistan, Makedonya bu bölgelerin hepsine destek veriyoruz. 49 tane havadan yangınla mücadele uçağı hem de yangınla mücadele helikopterimiz var. Bunun dışında kara ekiplerimiz var. 5 bin tane kara ekibimiz hazır. 11 bin tane yetişmiş elemanla yangına karşı mücadele ediyoruz.”

 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ABD'DE KOKU YASAĞI
SEBEP ALERJİK RAHATSIZLIK
GÖZLER KALBİN AYNASI
KADINLARIN HİSLERİ BELLİ
KURBAN BAYRAMI'NDA
BAYRAMIN KURBANI OLMAYIN!
BAKANLIKTAN ÜZÜM AÇIKLAMASI
KİMYASAL VAR MI YOK MU?
GÜLDÜREN DERBİ GEYİKLERİ
TWİTTER VE FACEBOOK KARIŞTI
BU DA OLDU
TWİTTERDA NİKAH KIYILDI
ÇOCUK TACİZCİLERİNE HADIM
YASA, RUSYA'DA ONAYLANDI
TRAFİK MAGANDALARI YANDI
ZORUNLU KORNA KRİTERİ...
MEMURLUK İYİCE ZORLAŞIYOR
KPSS'Yİ KAZANANA 2. SINAV
ÇOCUKLAR İÇİN ADALET
İLK ADIM ÇOCUK DOSTU ODALAR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
UCUZ KURBANA DİKKAT
YENİ YILINIZI KUTLARIZ
YENİ BİR REALITY SHOW
SÜPÜRGE 15.KEZ HAVALANIYOR
İLGİLİ VİDEOLAR
ELEKTRONİK KELEPÇE VE TEKNİK TAKİP
BEYOĞLU'MA DOKUNMA
GERZE'YE TERMİK SANTRAL PROTESTOSU
TAKİP-TACİZDE ŞİKAYET VE İHBAR
GÜZELLİK ÖLÇÜLERDE DEĞİL
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :