Okunma Sayısı: 8040
CANLI YORUMLAR

BU YAZ ÇOK SICAK OLACAK

Bakan uyardı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bu yazın çok sıcak olacağını belirterek, ”Yarından itibaren hava sıcaklıklarında 8-10 derece bir artış var” dedi.


Amerika’ya teknolojik destek

Bakan Eroğlu, katıldığı toplantıda bir gazetecinin, ”Orman yangınlarına müdahalede gerekli tedbirler alındı mı?” sorusu üzerine, geçtiğimiz ilkbahar ve kış çok yağmur yağdığını, orman kenarlarındaki otların büyüdüğünü söyledi. Vatandaşların bu konuda dikkat etmesi gerektiğini ifade eden Eroğlu, şöyle konuştu: ”Bilhassa yoldan geçenlerin sigara izmariti atmamaları lazım. Piknik yapanların bu konuya dikkat etmesi gerekiyor. Bir takım çalı çırpı yakarken çok dikkatli olması lazım. Küçük bir kıvılcım ormanı yakabilir. Bu yaz çok sıcak olacak, yarından itibaren hava sıcaklıklarında 8-10 derece bir artış var. Hava sıcakları yarından itibaren artacak ve bu konuda vatandaşları ikaz etmek için yarın duyuru yayınlayacağım. Orman yangınlarına müdahalede büyük konuşmak doğru değil ama en hızlı hareket eden ekip bizim ekibimiz. Bırakın komşu ülkeleri bu konuda (orman yangınlarına müdahale) Amerika’ya teknolojik destek vermek için kolları sıvadık. Biz Avustralya, Yeni Zellanda, İsrail, Rusya, komşu ülkeler Gürcistan’dan Suriye’ye kadar Yunanistan, Makedonya bu bölgelerin hepsine destek veriyoruz. 49 tane havadan yangınla mücadele uçağı hem de yangınla mücadele helikopterimiz var. Bunun dışında kara ekiplerimiz var. 5 bin tane kara ekibimiz hazır. 11 bin tane yetişmiş elemanla yangına karşı mücadele ediyoruz.”

 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
MAÇO'YA DÖNÜŞ
HOŞÇA KAL ROBERT! MERHABA..
VİDEOLARLA ÖZGÜVEN TAZELEME
TATİL BİLMECESİ ÇÖZÜLDÜ
BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN?
YGS TARİHLERİ AÇIKLANDI
KOPYA ÖNLEMLERİ DE HAZIR
SBS'DE DEĞİŞİKLİK SİNYALİ
"RANDEVU SİSTEMİ GELECEK"
KURBAN BAYRAMI'NDA
BAYRAMIN KURBANI OLMAYIN!
DİNİN YARIŞMAYLA İLGİSİ NE?
ABSÜRT EUROVİSİON HABERİ!
İNTERNETTEKİ AŞK SİTELERİ
NEREYE SÜRÜKLENİYORUZ?
NEDEN ARKADAŞ OLAMIYORUZ?
ERKEK-KADIN SAVAŞLARI
NASA'DAN KIYAMET AÇIKLAMASI
MAYALAR DOĞRU MU SÖYLÜYOR?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ENFLASYON TEMMUZ'DA E...
KANSER DEĞİL FITIK
DEĞERLİ KİTAPLARLA TANIŞIN
İSTANBUL SOKAK REHBERİ
İLGİLİ VİDEOLAR
ELEKTRONİK KELEPÇE VE TEKNİK TAKİP
BEYOĞLU'MA DOKUNMA
GERZE'YE TERMİK SANTRAL PROTESTOSU
TAKİP-TACİZDE ŞİKAYET VE İHBAR
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
GÜZELLİK ÖLÇÜLERDE DEĞİL
YENİ SEZONDA TIRNAKLAR
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :