Okunma Sayısı: 8265
CANLI YORUMLAR

BU YAZ ÇOK SICAK OLACAK

Bakan uyardı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bu yazın çok sıcak olacağını belirterek, ”Yarından itibaren hava sıcaklıklarında 8-10 derece bir artış var” dedi.


Amerika’ya teknolojik destek

Bakan Eroğlu, katıldığı toplantıda bir gazetecinin, ”Orman yangınlarına müdahalede gerekli tedbirler alındı mı?” sorusu üzerine, geçtiğimiz ilkbahar ve kış çok yağmur yağdığını, orman kenarlarındaki otların büyüdüğünü söyledi. Vatandaşların bu konuda dikkat etmesi gerektiğini ifade eden Eroğlu, şöyle konuştu: ”Bilhassa yoldan geçenlerin sigara izmariti atmamaları lazım. Piknik yapanların bu konuya dikkat etmesi gerekiyor. Bir takım çalı çırpı yakarken çok dikkatli olması lazım. Küçük bir kıvılcım ormanı yakabilir. Bu yaz çok sıcak olacak, yarından itibaren hava sıcaklıklarında 8-10 derece bir artış var. Hava sıcakları yarından itibaren artacak ve bu konuda vatandaşları ikaz etmek için yarın duyuru yayınlayacağım. Orman yangınlarına müdahalede büyük konuşmak doğru değil ama en hızlı hareket eden ekip bizim ekibimiz. Bırakın komşu ülkeleri bu konuda (orman yangınlarına müdahale) Amerika’ya teknolojik destek vermek için kolları sıvadık. Biz Avustralya, Yeni Zellanda, İsrail, Rusya, komşu ülkeler Gürcistan’dan Suriye’ye kadar Yunanistan, Makedonya bu bölgelerin hepsine destek veriyoruz. 49 tane havadan yangınla mücadele uçağı hem de yangınla mücadele helikopterimiz var. Bunun dışında kara ekiplerimiz var. 5 bin tane kara ekibimiz hazır. 11 bin tane yetişmiş elemanla yangına karşı mücadele ediyoruz.”

 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KÖŞE BUCAK LEZZET KEŞİFLERİ
SULTANLAR AVRUPA ŞAMPİYONU
KIZLAR YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRDÜ
KIZLAR DA OLMASAYMIŞ
ATAKLI OLİMPİYATLARI YAZDI
BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK?
HAVA TAHMİN RAPORUNA GÖRE..
4+4+4 PROTESTO EDİLDİ
SENDİKALAR ORADAYDI
SAĞLIĞA ZARARLI 22 ÜRÜN
BAKANLIK AÇIKLADI...
EN ÇOK YORUMU SİZ YAPIN
SÜRPRİZ HEDİYELER KAZANIN
TATİL BİLMECESİ ÇÖZÜLDÜ
BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN?
GDO'LU MISIRA İZİN ÇIKTI
13 ÇEŞİDE OLUMLU YANIT

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
TÜRKİYE'NİN SİGARA KARNESİ
2 KARDEŞ ARASI 2 YIL ...
TECAVÜZ BEBEĞİNE DEVL...
LENS KULLANIRKEN
İLGİLİ VİDEOLAR
ELEKTRONİK KELEPÇE VE TEKNİK TAKİP
BEYOĞLU'MA DOKUNMA
GERZE'YE TERMİK SANTRAL PROTESTOSU
TAKİP-TACİZDE ŞİKAYET VE İHBAR
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
SİZİ BEĞENDİĞİNİ GÖSTEREN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :