Okunma Sayısı: 10415
CANLI YORUMLAR

BUNLAR EV DEĞİL MUTFAK!

Mutfağınız yaşam alanı

Artık mutfaklar evin en önemli yaşam alanları haline geldi. Dünyada yükselen yeni trend, içinde oturma grubu, kütüphanesi, tv ünitesi olan mutfaklar...

Dünyanın tartışmasız en önemli mobilya markalarından İtalyan Poliform Varenna’nın 2011 mutfak koleksiyonu oldukça lüks ve etkileyici. Özellikle Türkiye’de gün geçtikçe artan lüks konut projelerinde yaşayan sakinler tarafından tercih edilen Varenna mutfaklarda metrekaresine göre kütüphaneler, oturma grupları, çalışma masaları ya da tv üniteleri bulunuyor.

İtaldeko, Poliform mobilya ve Varenna mutfakların Türkiye distribütörü. Italdeko, özel projelendirilen mutfaklarını kişisel tercihlere göre şekillendiriyor ve sahiplerine teslim ediyor. Ürünlerin tasarım değerlerini bozmadan ebat, renk ve malzeme değişikliği de yapılabildiği gibi her şey yine İtalya'da üretiliyor.

İtaldeko kurucu ortaklarından Murat Afşar dünyada yükselen “prototip ev mutfaklar” trendini şöyle değerlendiriyor:

* Sizce mutfağa geri dönüş başladı mı?

Kalabalık aileler veya bekar gençler arasında da artık mutfakta yaşam oldukça popüler bir hal almaya başladı. Mutfakta yaşam geri döndü.

* Lüks ev projelerinde gerçekleştirdiğiniz “ev mutfakları” tarif eder misiniz, içerisinde ne gibi mutfak dışı mobilyalar var?

Lüks konut projelerinde özellikle son yıllarda adalı modeller, kütüphane ve tv üniteleri ile projelendirilen mutfaklar çok talep görüyor. Ayrıca kahve makineleri, televizyonları da yeni tip mutfaklara monte edebiliyoruz.

* Lüks konut sahiplerinin mutfağa girdikleri pek düşünülmez. Bu trende sahip mutfakları kimler satın alıyor ve gerçekten yaşam alanı olarak değerlendiriyorlar mı?

Mutfağa girip dostlara yemek becerilerini göstermek çok moda. Özellikle “Yemekteyiz” veya “Masterchefs” gibi mutfakta yapılan yarışmalar da bu ilgiyi artırdı. Dolayısıyla mutfağa ve aşçılığa merak duyan herkes mutfaklara da ilgi gösterir durumda. Evinde, mutfağında vakit geçirmek isteyen veya hobi olarak da olsa mutfakla alakadar olan her gruptan insan bizim mutfaklarımıza ilgi duyuyor.

* Türkiye’de durum nedir? Kaç proje yaptınız bu şekilde?

Türkiye’de her geçen gün projelendirme tipi modellere ilgi artıyor. Tüketici, kaliteli mutfakları evinde görmek istiyor. Son 2 yıl içerisinde, 6 önemli konut projesinde yer aldık. Hepsi çok kaliteli ve Türkiye’nin önemli mimarlarının imza attıkları işler.

* Böyle bir mutfağın maliyeti yaklaşık olarak ne olur?

Mutfakların maliyetleri kullanılan kaplama, aksesuar ve modele göre değişkenlik göstermekte.

* Varenna ve Poliform’dan biraz bahseder misiniz?

Poliform mobilya İtalya’nın en prestijli ve kaliteli modern mobilya grubu. Kullanıcıları arasında Armani ailesi, Amerika Başkanlık Merkezi, Michael Jordan, Eros Ramozotti, Scarlett Johanson, Madonna, Christiano Ronaldo gibi isimler bulunmakta. Varenna da Poliform mobilyanın lüks segmentteki mutfak markası. Minimal mutfaklarda prestijin sembolü. Italdeko’nın distrübütörlüğünü yaptığı Poliform mobilya ve Varenna mutfakların halen İstanbul’da Ortaklar’da showroomu bulunmaktadır.

  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
SEKS HAYATINI CANLANDIRAN
FENG SHUİ ÖNERİLERİ
EVİNİZ ŞIK VE DAVETKAR
OLSUN İSTİYORSANIZ....
MODA TUTKUNU MİNİKLERE...
LANVİN'DEN ÖZEL KOLEKSİYON
AŞKI KORUMAK İÇİN...
YATAKLARI AYIRMAK..?
DEFTER DEMEK AYIP
İNSANI TEKNOLOJİDEN SOĞUTUR
AŞKINIZ BANYONUZDA
LAVABOYU SEVGİ SARDI!
YILBAŞI GÜZELLİĞİ
KENDİNİZE VE SEVDİKLERİNİZE
EVİNİZİ GÜVENLİ HALE GETİRİN
ÇOCUK DOSTU EVLER MÜMKÜN
ÇOCUĞUNUZUN HAYAL ODASI
GERÇEĞE NE KADAR YAKIN?
KADINLARI HASTANELİK EDEN
ŞİDDETTE, ERKEK BAHANELERİ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
KALE İLE ŞIK BANYOLAR
BANYODA YENİ TREND
KALE'DEN MODERN ÇİZGİLER
BANYONUZDA BAMBU ŞIKLIĞI
İLGİLİ VİDEOLAR
SAÇINIZ ÇEKİLİRSE
BİLEĞİNİZDEN TUTUP SÜRÜKLERLERSE
ENSENİZDEN YERE YIKMAYA ÇALIŞIRLARSA
ARKADAN GELEN SALDIRILARA MÜDAHALE
BAZILARI KASLI SEVER
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :