Okunma Sayısı: 8728
CANLI YORUMLAR

ÇALIŞAN AİLELERE MÜJDE

Tek kısıtlama

Daha önce çocuklarını sadece evlerine en yakın okullara yazdırabildikleri için bazılarının hayatı oldukça zorlaşan çalışan anne-babalara, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan rahatlatıcı bir haber geldi. Çalışan veliler, çocuklarını bundan böyle işlerine en yakın okullara da yazdırabilecekler.

Hürriyet'ten Esra Kaya'nın haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), e-okul sistemi üzerinden öğrencileri evine en yakın okula kaydetme uygulamasını, çalışan anne ve babalar için değiştirdi. Bakanlığın aldığı kararla, bu yıl ilk kez, anne ve baba çalışıyorsa, çocuklarını işyerlerine yakın bir okula kaydettirebilecekler. 

Tek kısıt sınıf mevcudu

Bakanlık, anne-baba her ikisi de özel ya da kamu sektöründe çalışan velilere, çocukların kayıtlarını işyerlerine yakın okullara nakil edebileceklerini duyurdu.
Ayrıca öğretmenlerin de istemeleri durumunda çocuklarını görev yaptıkları okullara alabilmelerine izin verildi. Nakiller için tek şart, nakil yapılacak okuldaki sınıf mevcudunun 35’i geçmemesi olacak. Bazı velilerin çocuklarını evlerine yakın okullara değil diğer semtlerdeki okullara kaydettirebilmek için sahte ikametgâh belgesi aldıklarını, ev kiraladıklarını ya da çocuklarını akrabalarının yanında yaşıyor gibi gösterdiğini belirleyen bakanlık yetkilileri harekete geçti. MEB yetkilileri, “Öğrencinin nakilleri ve kayıtları e-okul sisteminden sürekli kontrol ediliyor. Gerçeğe aykırı belgelerle kayıt yapan öğrencilerin kayıtları evlerine en yakın okula tekrar kayıt ettirilecek ve nakli yapan yöneticiler hakkında yasal işlem başlatılacak” dediler.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
SOYUT İŞLEMLER DÖNEMİ
10-11 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUNUZ
ARKADAŞLIK
FARKLI YAŞLARDA NE DEMEKTİR
ORTOPEDİK EĞRİLİK
ÇOCUKLARDA NE DURUMDA?
TATİLE ÇOCUKLA ÇIKIYORSANIZ
SİZE 5 ÖNERİMİZ OLACAK
ÇOCUKLARA TATLI MASALLAR
TATİL HEDİYESİ
BAŞARININ SIRRI:ÖNCE SAĞLIK
KONTROLLERİ İHMAL ETMEYİN
SİNBAD VE ADALAR PRENSESİ
25 ŞUBAT- 31 MART
KONUŞMA GECİKMESİ
AİLEYE DÜŞEN GÖREVLER...
OKULA DEYİP KAÇIYORSA
YAKIN TAKİBE ALIN...

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
STRES TERCİHİNİ ETKİL...
EĞİTİMDE VAHİM TESPİT
VELİNİN 4+4+4 PROBLEMİ
HARVARD VE BOĞAZİÇİ İMKANI
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
HAMİLELERİN YENİ MODASI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :