Okunma Sayısı: 8581
CANLI YORUMLAR

ÇALIŞAN AİLELERE MÜJDE

Tek kısıtlama

Daha önce çocuklarını sadece evlerine en yakın okullara yazdırabildikleri için bazılarının hayatı oldukça zorlaşan çalışan anne-babalara, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan rahatlatıcı bir haber geldi. Çalışan veliler, çocuklarını bundan böyle işlerine en yakın okullara da yazdırabilecekler.

Hürriyet'ten Esra Kaya'nın haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), e-okul sistemi üzerinden öğrencileri evine en yakın okula kaydetme uygulamasını, çalışan anne ve babalar için değiştirdi. Bakanlığın aldığı kararla, bu yıl ilk kez, anne ve baba çalışıyorsa, çocuklarını işyerlerine yakın bir okula kaydettirebilecekler. 

Tek kısıt sınıf mevcudu

Bakanlık, anne-baba her ikisi de özel ya da kamu sektöründe çalışan velilere, çocukların kayıtlarını işyerlerine yakın okullara nakil edebileceklerini duyurdu.
Ayrıca öğretmenlerin de istemeleri durumunda çocuklarını görev yaptıkları okullara alabilmelerine izin verildi. Nakiller için tek şart, nakil yapılacak okuldaki sınıf mevcudunun 35’i geçmemesi olacak. Bazı velilerin çocuklarını evlerine yakın okullara değil diğer semtlerdeki okullara kaydettirebilmek için sahte ikametgâh belgesi aldıklarını, ev kiraladıklarını ya da çocuklarını akrabalarının yanında yaşıyor gibi gösterdiğini belirleyen bakanlık yetkilileri harekete geçti. MEB yetkilileri, “Öğrencinin nakilleri ve kayıtları e-okul sisteminden sürekli kontrol ediliyor. Gerçeğe aykırı belgelerle kayıt yapan öğrencilerin kayıtları evlerine en yakın okula tekrar kayıt ettirilecek ve nakli yapan yöneticiler hakkında yasal işlem başlatılacak” dediler.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
YÜKSEK ATEŞTEN KORKMAYIN
BASİT ÖNLEMLER ALIN
ASİ ERGENLE İLETİŞİM
DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER
ŞİMDİ SİZ KÜÇÜK OLUN...
ANNE-BABANIZDA NE ARARDINIZ
KIZ VE ERKEK ÇOCUKLARINDA
BÜYÜMEDE FİZİKSEL FARKLILIK
İKİNCİYE HAZIR MISINIZ?
KARDEŞ GELMEDEN ÖNCE
AMAN YAPMAYIN!
SIK BAKICI DEĞİŞTİRMEYİN...
DOWN SENDROMUNA YENİ TEST
SONUÇLAR DAHA GÜVENİLİR
ENGELLİ MİNİKLERE
BİLİMSEL REHABİLİTASYON
İÇERİĞE EBEVEYN KONTROLÜ
BİR DE DİJİTAL İSTİSMAR VAR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
"EĞİTİM AMAÇLI DA OLSA"
UYUM SAĞLAYABİLECEK Mİ?
IEFT KAYIT GÜNLERİ BAŞLADI
ISRARCI ANNE-BABALAR
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
AKNELERDEN KURTULMAK İÇİN
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
DOĞRU SAÇ DOĞRU MAKYAJLA
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :