Okunma Sayısı: 9350
CANLI YORUMLAR

ÇALIŞAN ANNELER DAHA MUTLU

Doğum sonrası işe dönüş

ABD’deki Pennsylvania State Üniversitesi’nde yapılan araştırmada ilk kez anne olan kadınların işe geri dönmesinin fiziksel ve ruhsal yönden olumlu sonuçlar doğurduğu ortaya çıktı.

Bilim insanları ekonomik özgürlüğün ve iş yerindeki sosyal etkileşimin genç annelerde doğumdan dolayı oluşabilecek stresi azalttığını belirtti.

Araştırmayı yürüten ekibin lideri olan Profesör Adrianne Frech uzmanların genç kadınları, bir aile kurmadan önce bir işte çalışmaları konusunda cesaretlendirdiğini, böylelikle doğum yaptıktan sonra geri dönebilecekleri bir “amaçları” olabildiğini söyledi.

Frech sözlerine şöyle devam etti: “Özellikle uzman oldukları bir konuda çalışarak ve bu isten para kazanarak  yaşam amacı ediniyorlar.”

Bilim insanları çalışmayı 1978-1995 yılları arasında anne olan 2540 kadın üzerinde gerçekleştirdiklerini ve yapılan değerlendirmeler sonucunda çalışma hayatına geri dönen kadınların, ev kadını olanlardan daha mutlu olduğunu tespit ettiklerini belirtti.

Kaynak: ntvmsnbc

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
NE ZAMAN İSTİFA ETMELİSİNİZ
ALDATILMAYA KARŞI
ORGAZM ÖNLEMİ
BEBEĞİNİZ KÜÇÜK OLABİLİR
FAKAT MUYANE ŞART!!!
ÇALIŞAN ANNE-BABALAR İÇİN
5 ADIMDA DAHA İYİ BİR AİLE
ÇOCUĞUNUZLA BİRLİKTEYKEN
ÖNEMLİ OLAN ZAMAN DEĞİL
YANLIŞ EMZİRME
SÜT BEZESİNE NEDEN OLABİLİR
ÇOCUĞUNUZLA TATİLİNİZİ
YAZIN, YAYINLAYALIM
İŞKOLİK BİR ANNE MİSİNİZ?
KALİTELİ ZAMANDAN KASIT NE?
ÇOCUKLARDA YABANCI DİL
ONUNLA EMPATİ KURUN
YALNIZ ANNELER
YORGUNKEN OYUN OYNAMAK

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HEDEF MÜKEMMELLİK DEĞİL
"ANNE, KENDİNE GEL!"
O, ÜÇ OLMADAN İŞE DÖNMEK
ÇALIŞAN ANNENİN ZORLUKLARI
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
DOĞRU SAÇ DOĞRU MAKYAJLA
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :