Okunma Sayısı: 8911
CANLI YORUMLAR

ÇALIŞAN ANNELER DAHA MUTLU

Doğum sonrası işe dönüş

ABD’deki Pennsylvania State Üniversitesi’nde yapılan araştırmada ilk kez anne olan kadınların işe geri dönmesinin fiziksel ve ruhsal yönden olumlu sonuçlar doğurduğu ortaya çıktı.

Bilim insanları ekonomik özgürlüğün ve iş yerindeki sosyal etkileşimin genç annelerde doğumdan dolayı oluşabilecek stresi azalttığını belirtti.

Araştırmayı yürüten ekibin lideri olan Profesör Adrianne Frech uzmanların genç kadınları, bir aile kurmadan önce bir işte çalışmaları konusunda cesaretlendirdiğini, böylelikle doğum yaptıktan sonra geri dönebilecekleri bir “amaçları” olabildiğini söyledi.

Frech sözlerine şöyle devam etti: “Özellikle uzman oldukları bir konuda çalışarak ve bu isten para kazanarak  yaşam amacı ediniyorlar.”

Bilim insanları çalışmayı 1978-1995 yılları arasında anne olan 2540 kadın üzerinde gerçekleştirdiklerini ve yapılan değerlendirmeler sonucunda çalışma hayatına geri dönen kadınların, ev kadını olanlardan daha mutlu olduğunu tespit ettiklerini belirtti.

Kaynak: ntvmsnbc

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ÇALIŞAN ANNE HEZEYANLARI
SAKİN SAKİN ÖNERİLER
HAMİLELİKTE 22. HAFTA
AYAKKABI SEÇİMİNE DİKKAT
NE ZAMAN İSTİFA ETMELİSİNİZ
BEBEK GELDİ. PEKİ İŞ?
İŞE DÖNMEDEN CEVAPLAYIN!
ONU NEŞELENDİRECEK
KÜÇÜK İPUÇLARI
KARİYER Mİ ÇOCUK MU?
YOKSA İKİSİ BİRDEN Mİ?
SAĞLIĞINI HEDİYE EDİN
EN BÜYÜK HEDİYE...
ÇALIŞAN ANNELER DİKKAT
SÜPER ANNE SENDROMU OLMAYIN
ÇALIŞAN ANNE VE BİBERON
HAYAT KURTARAN İCAT!

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇALIŞAN ANNELERİN KABUSU
ÇALIŞAN ANNE HEZEYANLARI
ÇALIŞAN ANNE VE BİBERON
ÇALIŞAN ANNELERİN KABUSU
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
EN İYİ YAZ KOKULARI
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :