Okunma Sayısı: 9166
CANLI YORUMLAR

ÇALIŞAN ANNELER DAHA MUTLU

Doğum sonrası işe dönüş

ABD’deki Pennsylvania State Üniversitesi’nde yapılan araştırmada ilk kez anne olan kadınların işe geri dönmesinin fiziksel ve ruhsal yönden olumlu sonuçlar doğurduğu ortaya çıktı.

Bilim insanları ekonomik özgürlüğün ve iş yerindeki sosyal etkileşimin genç annelerde doğumdan dolayı oluşabilecek stresi azalttığını belirtti.

Araştırmayı yürüten ekibin lideri olan Profesör Adrianne Frech uzmanların genç kadınları, bir aile kurmadan önce bir işte çalışmaları konusunda cesaretlendirdiğini, böylelikle doğum yaptıktan sonra geri dönebilecekleri bir “amaçları” olabildiğini söyledi.

Frech sözlerine şöyle devam etti: “Özellikle uzman oldukları bir konuda çalışarak ve bu isten para kazanarak  yaşam amacı ediniyorlar.”

Bilim insanları çalışmayı 1978-1995 yılları arasında anne olan 2540 kadın üzerinde gerçekleştirdiklerini ve yapılan değerlendirmeler sonucunda çalışma hayatına geri dönen kadınların, ev kadını olanlardan daha mutlu olduğunu tespit ettiklerini belirtti.

Kaynak: ntvmsnbc

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ÇALIŞMA GÜNÜ MÜ
YOKSA OYUN GÜNÜ MÜ?
BOŞANMA SONRASI İÇİN
15 ADIMLIK YOL HARİTASI
ARKADAŞ SEÇİMİ
EBEVEYNLE ÇATIŞMA SEBEBİ
ÇALIŞAN ANNELERİN KABUSU
İŞE GİDEBİLMEK
ONU NEŞELENDİRECEK
KÜÇÜK İPUÇLARI
BİRLİKTE UYKU
DOĞRU MU YANLIŞ MI?
GÜNDÜZ İŞTE AKŞAM EVDE
ÇALIŞMAYIN, ÇALIŞTIRIN...
MAHKEMEDEN SOYADI KARARI
"ÇOCUĞUN MENFAATİNE"
ÇALIŞAN ANNE-BABALAR İÇİN
5 ADIMDA DAHA İYİ BİR AİLE
DOĞAR DOĞMAZ SÜNNET
YARARLI MI, ZARARLI MI?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
"ANNE BUGÜN İŞE GİTME"
ÇALIŞAN ANNE ADAYI
ÇALIŞAN ANNELER DİKKAT
ÇALIŞAN ANNE HEZEYANLARI
ROBOT SEVGİLİLER
FOTOĞRAFA DİKKATLİ BAKIN
SİZİ BEĞENDİĞİNİ GÖSTEREN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :