Okunma Sayısı: 8528
CANLI YORUMLAR

ÇALIŞAN ANNELER DAHA MUTLU

Doğum sonrası işe dönüş

ABD’deki Pennsylvania State Üniversitesi’nde yapılan araştırmada ilk kez anne olan kadınların işe geri dönmesinin fiziksel ve ruhsal yönden olumlu sonuçlar doğurduğu ortaya çıktı.

Bilim insanları ekonomik özgürlüğün ve iş yerindeki sosyal etkileşimin genç annelerde doğumdan dolayı oluşabilecek stresi azalttığını belirtti.

Araştırmayı yürüten ekibin lideri olan Profesör Adrianne Frech uzmanların genç kadınları, bir aile kurmadan önce bir işte çalışmaları konusunda cesaretlendirdiğini, böylelikle doğum yaptıktan sonra geri dönebilecekleri bir “amaçları” olabildiğini söyledi.

Frech sözlerine şöyle devam etti: “Özellikle uzman oldukları bir konuda çalışarak ve bu isten para kazanarak  yaşam amacı ediniyorlar.”

Bilim insanları çalışmayı 1978-1995 yılları arasında anne olan 2540 kadın üzerinde gerçekleştirdiklerini ve yapılan değerlendirmeler sonucunda çalışma hayatına geri dönen kadınların, ev kadını olanlardan daha mutlu olduğunu tespit ettiklerini belirtti.

Kaynak: ntvmsnbc

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ÇALIŞAN ANNE-BABALAR İÇİN
5 ADIMDA DAHA İYİ BİR AİLE
BİRAZ KENDİNİZE YÖNELSENİZ?
YARIYIL TATİLİ ÖNCESİNDE
ANNE BABALARA ÖNERİLER
EVLİLİK TARİH OLUYOR
SORUMLUSU KİM?
YANLIŞ EMZİRME
SÜT BEZESİNE NEDEN OLABİLİR
EDUKİDS'İ BİLİYOR MUSUNUZ?
HEM EĞLENCELİ HEM EĞİTİCİ
EMZİRME VE ÇALIŞAN ANNE
NASIL OLACAK BU İŞ?
İŞİNİZ ÇOK, VAKTİNİZ YOK
AMA ONU MUTLU EDEBİLİRSİNİZ
ÇALIŞAN ANNE HEZEYANLARI
SAKİN SAKİN ÖNERİLER
ODASI NE RENK OLSUN?
İŞTE SİZE BAZI TÜYOLAR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇOCUĞUNUZA VAKİT AYIRIRKEN
BEBEK GELDİ. PEKİ İŞ?
DOĞUM SONRASI İŞ HAYATI
ÇALIŞAN KADININ SEKS ...
YENİ YILDA DENEYİN
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :