Okunma Sayısı: 9070
CANLI YORUMLAR

ÇALIŞAN ANNELER DAHA MUTLU

Doğum sonrası işe dönüş

ABD’deki Pennsylvania State Üniversitesi’nde yapılan araştırmada ilk kez anne olan kadınların işe geri dönmesinin fiziksel ve ruhsal yönden olumlu sonuçlar doğurduğu ortaya çıktı.

Bilim insanları ekonomik özgürlüğün ve iş yerindeki sosyal etkileşimin genç annelerde doğumdan dolayı oluşabilecek stresi azalttığını belirtti.

Araştırmayı yürüten ekibin lideri olan Profesör Adrianne Frech uzmanların genç kadınları, bir aile kurmadan önce bir işte çalışmaları konusunda cesaretlendirdiğini, böylelikle doğum yaptıktan sonra geri dönebilecekleri bir “amaçları” olabildiğini söyledi.

Frech sözlerine şöyle devam etti: “Özellikle uzman oldukları bir konuda çalışarak ve bu isten para kazanarak  yaşam amacı ediniyorlar.”

Bilim insanları çalışmayı 1978-1995 yılları arasında anne olan 2540 kadın üzerinde gerçekleştirdiklerini ve yapılan değerlendirmeler sonucunda çalışma hayatına geri dönen kadınların, ev kadını olanlardan daha mutlu olduğunu tespit ettiklerini belirtti.

Kaynak: ntvmsnbc

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BİRAZ KENDİNİZE YÖNELSENİZ?
EVİNİZ ŞIK VE DAVETKAR
OLSUN İSTİYORSANIZ....
BAKICI SENDROMU!
ÇALIŞAN ANNELER DİKKAT!
MAKETE, REKLAMA ALDANMAYIN
ÇOK İYİ ARAŞTIRIN
BÜYÜYÜNCE NE OLACAKLAR?
ÇOCUĞUNUZA YARDIMCI OLUN
HAMİLELİKTE 23. HAFTA
BEBEĞİN ALANI GENİŞLİYOR
ALTERNATİF "HAYIR"LAR
ÇOCUĞUNUZ AGRESİFSE
NELER YAPMALISINIZ?
MAHKEMEDEN SOYADI KARARI
"ÇOCUĞUN MENFAATİNE"
BOŞANMA KARARI ALDIYSANIZ
BUNLARI DA BİLMELİSİNİZ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BEBEK GELDİ. PEKİ İŞ?
ÇALIŞMAK MUTLU MU KILIYOR?
ÇALIŞAN ANNE VE BİBERON
ÇALIŞAN ANNE SENDROMU
OJENİZ NE RENK OLSUN
KISA SAÇ MODELLERİ
SİZİ BEĞENDİĞİNİ GÖSTEREN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :