Okunma Sayısı: 5855
CANLI YORUMLAR

ÇOCUĞUNUZ HORLUYORSA DİKKAT

Araştırma ne diyor?

Horlamak, yetişkinlerde obezite, uyku apnesi, kalp sorunları gibi birçok hastalıkla ilintili. Ancak yapılan yeni bir araştırma, horlayan çocuklar üzerine odaklanarak ilginç sonuçlara ulaştı.

Araştırma, horlayan bebeklerin ileri yaşlarda, hiperaktivite gibi davranış bozukluklarının habercisi olabileceğini ortaya çıkarmış oldu.

5 Mart’ta Pediatrics dergisinde yayımlanan makaleye imza atan, New York’taki Albert Einstein Tıp Fakültesi çalışanları,uyku sırasında horlama, ağızdan nefes alma ve uyku apnesi gibi problemi olan çocukları araştırmak için 11 binden fazla çocuğu 6 yıl süreyle takip etti.

Araştırma, 6-18 ay’lık uyku problemi olan bebeklerin 7 yaş civarında, normale göre yüzde 40 ile yüzde 100 oranında daha fazla davranış bozukluğu yaşadığını gösterdi.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
NOT ZEKA GÖSTERGESİ DEĞİL
BAŞKA SORUNLARI OLABİLİR
BU SORUYU DAHA SIK SORUN
ÇOCUĞUNUZUN GÖZLERİ
YENİ DÖNEME HAZIR MI?
ÇOCUKLUK ÇAĞI TÜBERKÜLOZU
YENİ AŞIYA İHTİYAÇ VAR
GÜNAYDIN ÖPÜCÜĞÜ; KAHVALTI
BENAL BÜYÜKGEBİZ ANLATIYOR
DİFTERİ,BOĞMACA,TETANOZ
ÇOCUKLARI KORUMA YOLLARI
OKUL ÇAĞINDA SPOR
DOĞRU TEDAVİ ÖNEMLİ
SONBAHARDA ÇOCUK BESLENMESİ
BU GIDALARI EKSİK ETMEYİN
ENERJİSİ SINIRSIZ AMA...
SAĞLIĞI YERİNDE DEĞİLSE?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ERKEK ÇOCUKLARDA 4KAT...
ÇOCUKLARDA GASTRİT VE...
NASIL OLSA ERGENLİKTE UZAR
KIŞ ENFEKSİYONLARINDAN
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
2012 YILINA DAMGA VURAN
BİR KADININ ÇANTASINDA
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :