Okunma Sayısı: 5327
CANLI YORUMLAR

ÇOCUĞUNUZ HORLUYORSA DİKKAT

Araştırma ne diyor?

Horlamak, yetişkinlerde obezite, uyku apnesi, kalp sorunları gibi birçok hastalıkla ilintili. Ancak yapılan yeni bir araştırma, horlayan çocuklar üzerine odaklanarak ilginç sonuçlara ulaştı.

Araştırma, horlayan bebeklerin ileri yaşlarda, hiperaktivite gibi davranış bozukluklarının habercisi olabileceğini ortaya çıkarmış oldu.

5 Mart’ta Pediatrics dergisinde yayımlanan makaleye imza atan, New York’taki Albert Einstein Tıp Fakültesi çalışanları,uyku sırasında horlama, ağızdan nefes alma ve uyku apnesi gibi problemi olan çocukları araştırmak için 11 binden fazla çocuğu 6 yıl süreyle takip etti.

Araştırma, 6-18 ay’lık uyku problemi olan bebeklerin 7 yaş civarında, normale göre yüzde 40 ile yüzde 100 oranında daha fazla davranış bozukluğu yaşadığını gösterdi.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
YEMEK YEMEYEN ÇOCUKLARA
İŞTAH ARTTIRAN 12 ÖNERİ
TEK BAŞINA İNSÜLİN YETERSİZ
TEDAVİDE AİLE ETKİLİ
GÜNAYDIN ÖPÜCÜĞÜ; KAHVALTI
BENAL BÜYÜKGEBİZ ANLATIYOR
ÇOCUKLARDA GASTRİT VE ÜLSER
NEDENLERİ VE BELİRTİLERİ
ANNE SEVGİSİ KORUYOR
SAĞLIKTA KALKAN ROLÜ ANNEYE
KANSERE KARŞI ILIK SU
ÇOCUĞUNUZU KORUYUN!!!
PARMAK UCUNDA MI YÜRÜYOR?
ÇOCUĞUNUZUN YERLE TEMASI
ONUN GELECEĞİNİ KARARTMAYIN
İLK GÖZ MUAYENESİ ÖNEMLİ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ŞAŞILIK KADER DEĞİL
GÖZLERİ BOZUK MU?
GELİŞİMİNİ TAKİP EDİN
BÜYÜMEK İÇİN YESİN
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :