Okunma Sayısı: 5964
CANLI YORUMLAR

ÇOCUĞUNUZ HORLUYORSA DİKKAT

Araştırma ne diyor?

Horlamak, yetişkinlerde obezite, uyku apnesi, kalp sorunları gibi birçok hastalıkla ilintili. Ancak yapılan yeni bir araştırma, horlayan çocuklar üzerine odaklanarak ilginç sonuçlara ulaştı.

Araştırma, horlayan bebeklerin ileri yaşlarda, hiperaktivite gibi davranış bozukluklarının habercisi olabileceğini ortaya çıkarmış oldu.

5 Mart’ta Pediatrics dergisinde yayımlanan makaleye imza atan, New York’taki Albert Einstein Tıp Fakültesi çalışanları,uyku sırasında horlama, ağızdan nefes alma ve uyku apnesi gibi problemi olan çocukları araştırmak için 11 binden fazla çocuğu 6 yıl süreyle takip etti.

Araştırma, 6-18 ay’lık uyku problemi olan bebeklerin 7 yaş civarında, normale göre yüzde 40 ile yüzde 100 oranında daha fazla davranış bozukluğu yaşadığını gösterdi.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KAHVALTI YAPMAYAN ÇOCUK
OKUL BAŞARISININ YOLLARI
OKUL DÖNEMİ ÇOCUKLARINDA
BESLENMEDEKİ EN BÜYÜK RİSK
KONUŞUYOR MU DUYUYOR MU?
HER ANINI GÖZLEMLEYİN!
DOĞRU BAKICIYI SEÇMEK
GELİN ANLATALIM...
BURUN TIKANIKLIĞINA DİKKAT
ÖĞRENMESİNİ ENGELLEYEBİLİR
ÇOCUĞUNUZU KORUMAK İÇİN...
RİSKLERİ ORTADAN KALDIRIN
UZMAN ÖNERİLERİ
GÜNAYDIN ÖPÜCÜĞÜ; KAHVALTI
BENAL BÜYÜKGEBİZ ANLATIYOR
ERKEK ÇOCUKLARDA 4KAT FAZLA
ERKEN TANI ÖNEMLİ...

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇOCUK CAM FANUSTA BÜY...
DERSLERİ YOĞUNLAŞMADAN...
SÜT İÇİN, YOĞURT YİYİN
GÖZLERİ BOZUK MU?
HAMİLELERİN YENİ MODASI
EN İYİ YAZ KOKULARI
AKNELERDEN KURTULMAK İÇİN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :