Okunma Sayısı: 5426
CANLI YORUMLAR

ÇOCUĞUNUZ HORLUYORSA DİKKAT

Araştırma ne diyor?

Horlamak, yetişkinlerde obezite, uyku apnesi, kalp sorunları gibi birçok hastalıkla ilintili. Ancak yapılan yeni bir araştırma, horlayan çocuklar üzerine odaklanarak ilginç sonuçlara ulaştı.

Araştırma, horlayan bebeklerin ileri yaşlarda, hiperaktivite gibi davranış bozukluklarının habercisi olabileceğini ortaya çıkarmış oldu.

5 Mart’ta Pediatrics dergisinde yayımlanan makaleye imza atan, New York’taki Albert Einstein Tıp Fakültesi çalışanları,uyku sırasında horlama, ağızdan nefes alma ve uyku apnesi gibi problemi olan çocukları araştırmak için 11 binden fazla çocuğu 6 yıl süreyle takip etti.

Araştırma, 6-18 ay’lık uyku problemi olan bebeklerin 7 yaş civarında, normale göre yüzde 40 ile yüzde 100 oranında daha fazla davranış bozukluğu yaşadığını gösterdi.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
İYİ BAKICI NASIL OLUR?
ÇOCUKLARI SEVMELİ
ÇOCUĞUM YEMEK YEMİYOR
YEMEK YEMEMEYEN ÇOCUKLAR
ÇOCUĞUNUZU KORUMAK İÇİN...
RİSKLERİ ORTADAN KALDIRIN
YÜZ BİNLERCE ÇOCUK İÇİN
ACİL AŞI UYARISI
SPASTİK ÇOCUKLARIN TEDAVİSİ
"1YAŞI BEKLEMEK BÜYÜK HATA"
MUTLU VE BAŞARILI ÇOCUKLAR
ARTIK SIR DEĞİL!
DERSLERİ YOĞUNLAŞMADAN...
HANGİ YAŞTA HANGİ KONTROL?
ÇOCUĞUM YEMEK YEMİYOR
İŞTAHSIZ ÇOCUKLAR
ÖĞRENME TEKNİKLERİ
ÇOCUĞUNUZA DESTEK OLUN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ASTIMLA KISITLANMASIN
YAZ GELDİ NASILSA DEMEYİN
YEMEK YEMEYEN ÇOCUKLARA
YEMEK PİŞİRMEYİ ÖĞRETSENİZ
AKNELERDEN KURTULMAK İÇİN
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
ROBOT SEVGİLİLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :