Okunma Sayısı: 5714
CANLI YORUMLAR

ÇOCUĞUNUZ HORLUYORSA DİKKAT

Araştırma ne diyor?

Horlamak, yetişkinlerde obezite, uyku apnesi, kalp sorunları gibi birçok hastalıkla ilintili. Ancak yapılan yeni bir araştırma, horlayan çocuklar üzerine odaklanarak ilginç sonuçlara ulaştı.

Araştırma, horlayan bebeklerin ileri yaşlarda, hiperaktivite gibi davranış bozukluklarının habercisi olabileceğini ortaya çıkarmış oldu.

5 Mart’ta Pediatrics dergisinde yayımlanan makaleye imza atan, New York’taki Albert Einstein Tıp Fakültesi çalışanları,uyku sırasında horlama, ağızdan nefes alma ve uyku apnesi gibi problemi olan çocukları araştırmak için 11 binden fazla çocuğu 6 yıl süreyle takip etti.

Araştırma, 6-18 ay’lık uyku problemi olan bebeklerin 7 yaş civarında, normale göre yüzde 40 ile yüzde 100 oranında daha fazla davranış bozukluğu yaşadığını gösterdi.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ÇOCUĞUNUZ KUSUYORSA
İSHAL OLABİLİR
ÇOCUK VE GENÇLERDE OBEZİTE
NESLİM DOKSAT ANLATTI
YATAĞINI ISLATMASI
SORUN MU, DEĞİL Mİ?
ONUN GELECEĞİNİ KARARTMAYIN
İLK GÖZ MUAYENESİ ÖNEMLİ
BAKICI MI BÜYÜKANNE Mİ?
BİLİYORUZ AKLINIZ EVDE
YEMEK YEMEYEN ÇOCUKLARA
İŞTAH ARTTIRAN 12 ÖNERİ
SPASTİK ÇOCUKLARIN TEDAVİSİ
"1YAŞI BEKLEMEK BÜYÜK HATA"
NOT ZEKA GÖSTERGESİ DEĞİL
BAŞKA SORUNLARI OLABİLİR
BURUN TIKANIKLIĞINA DİKKAT
ÖĞRENMESİNİ ENGELLEYEBİLİR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HER ASTIM ATAĞI ÖNEMLİ
KALBİ SPORA HAZIR MI?
ÇOCUKLARDA OBEZİTE
SÜREKLİ ÖKSÜREN ÇOCUKLAR
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
YENİ SEZONDA TIRNAKLAR
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :