Okunma Sayısı: 9693
CANLI YORUMLAR

ÇOCUĞUNUZA AÇIKLAMA YAPIN

Sır saklamak

 

Bir çocuğun davranışsal sorunlarının temelinde genellikle "Çocuğun iyiliği için ondan saklanmış" bir aile sırrı vardır. Bu aile sırrı, bir düşükle, birilişkiyle, önceki bir evlilikle, evlatlık alınmayla, bir hastalıkla, bir aldatmaylaya da buna benzer bir olayla ilgili olabilir. Bir sırrı çocuğa açıklayıp açıklamama kararı, koşullara, çocuğun olgunluğuna bağlı kişisel bir karardır. O bilgiyi anlayıp hazmedecek olgunluğa ulaşıncaya kadar çocuğun bu sırrı mutlakabilmesi gerekmez.

Aslında önemli olan gerçekler değil, anne babanın bu sırra tepkileri, bunun birbirleriyle ve çocuklarıyla ilişkilerine etkileri konusunda birbirlerine karşı açık ve dürüst olmalarıdır. Anne baba önce, kendi içlerindeki duygusal çatışmalarla çocuklarına karşı duygularını birbirinden ayırmalıdır. "Yarım kalmış bir iş varsa" eğer, meselenin kendisi doğrudan konuşulmasa bile,çocuklar zaman içinde bu konuyu konuşmaya başlayacaktır. Eğer bir açıklama yapılmazsa büyük ihtimalle kendileri bir senaryo yazacaklardır.

Uzun vadede, önemli bir şeyi açıklamamayı tercih etmekle bir sırrın uzun süre saklanıp sonunda güveni suistimal eder bir hale gelmesi arasında bir denge kurulması gerekir.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
OKULA GİTMEK İSTEMEZSE!!!
VELİLER TEDİRGİN
OKUL ÇAĞINDA AŞK
KIZ-ERKEK İLİŞKİLERİ
KARNE ALAN ÇOCUKLAR
NASIL DAVRANMALI
HASTALIK SEZONU AÇILDI
ÇOCUK HASTALIKLARINA DİKKAT
DOĞRU HAZIRLANIRSANIZ
OKUL GÖZÜNÜZÜ KORKUTAMAZ
ABİ VE ABLAYLA GELEN BAŞARI
MİNİK YILDIZLARIN HİKAYESİ
ÇOCUĞUNUZUN DAVRANIŞLARINI
ÖVGÜLERİNİZ AZ, AZARLARINIZ
İLKOKUL ÇOCUKLARI NE YEMELİ
AİLELERE ÖNERİLER
ÇOCUKLARA BÜYÜ ANLATILACAK
DERS PROGRAMI AÇIKLANDI
ÜNİVERSİTEYE DOĞRU SON ADIM
TERCİH SÜRECİNE DİKKAT

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇOCUĞA AÇIKLAMA YAPMAK
TV VE İNTERNETE DÜŞKÜNLÜK
OKULDA YARALANMALARA ...
BESLENME ÇANTASI ÖNEMLİ
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
ROBOT SEVGİLİLER
BAZILARI KASLI SEVER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :