Okunma Sayısı: 9451
CANLI YORUMLAR

ÇOCUĞUNUZA AÇIKLAMA YAPIN

Sır saklamak

 

Bir çocuğun davranışsal sorunlarının temelinde genellikle "Çocuğun iyiliği için ondan saklanmış" bir aile sırrı vardır. Bu aile sırrı, bir düşükle, birilişkiyle, önceki bir evlilikle, evlatlık alınmayla, bir hastalıkla, bir aldatmaylaya da buna benzer bir olayla ilgili olabilir. Bir sırrı çocuğa açıklayıp açıklamama kararı, koşullara, çocuğun olgunluğuna bağlı kişisel bir karardır. O bilgiyi anlayıp hazmedecek olgunluğa ulaşıncaya kadar çocuğun bu sırrı mutlakabilmesi gerekmez.

Aslında önemli olan gerçekler değil, anne babanın bu sırra tepkileri, bunun birbirleriyle ve çocuklarıyla ilişkilerine etkileri konusunda birbirlerine karşı açık ve dürüst olmalarıdır. Anne baba önce, kendi içlerindeki duygusal çatışmalarla çocuklarına karşı duygularını birbirinden ayırmalıdır. "Yarım kalmış bir iş varsa" eğer, meselenin kendisi doğrudan konuşulmasa bile,çocuklar zaman içinde bu konuyu konuşmaya başlayacaktır. Eğer bir açıklama yapılmazsa büyük ihtimalle kendileri bir senaryo yazacaklardır.

Uzun vadede, önemli bir şeyi açıklamamayı tercih etmekle bir sırrın uzun süre saklanıp sonunda güveni suistimal eder bir hale gelmesi arasında bir denge kurulması gerekir.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
OKULA YENİ BAŞLAYACAKSA
PROF. KESKİN ANLATIYOR...
ÇOCUĞUNUZU OKULA HAZIRLAYIN
NESLİM DOKSAT ANLATIYOR
ÇOCUKLUK AŞKI
RENKLİ SİLGİLERİN AŞKI
KAYITLAR TAMAM
ÇOCUĞUNUZ HANGİ OKULDA?
Eğitimcilerden SBS uyarısı
ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER
CAN ATAKLI 4+4+4'Ü YAZDI
BU YÜK ÇOCUKLARA FAZLA!!!
UYUM SAĞLAYABİLECEK Mİ?
TATİL BİTTİ, OKUL AÇILIYOR
MİNİKLER OKULA MERHABA DEDİ
İLK GÜN NASIL GEÇTİ
ZORBALIK NEDİR?
AKRAN ZORBALIĞI

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
OKULLARDA SARAY GELENEĞİ
OKULA DEYİP KAÇIYORSA
AİLELERİN ZOR TERCİHİ
RUTİNLER BELİRLEYİN
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :