Okunma Sayısı: 11672
CANLI YORUMLAR

ÇOCUK HAVALI OLMAK İSTER

Onların da "trendleri" var

Neredeyse bütün çocuklar, akranları arasında kendilerini ‘havalı’, modaya uygun ve dolayısıyla popüler hissetmek ister. Bu, bazı çocuklar için diğerlerinden daha önemli hale gelebilir, ancak bu durum günümüzde neredeyse evrensel bir konu. Akranları, çocuklarınızı bu dönemde (ve sonrasında) aklınıza gelebilecek her yolla ve bazen de çok sağlıksız biçimlerde etkisi altına alırlar.

Neyse ki spor söz konusu olduğunda, akran baskısı hiç de o kadar kötü bir şey değildir. Çocuğunuzun bir spordan ve egzersiz yapmaktan hoşlanmasını istediğinize göre, eğer çocuğunuz arkadaşları yüzünden belirli bir spor etkinliğine katılmak istiyorsa, neden olmasın? Denemesine izin verin ve diğer ilgi gösterdiği alanlarda yaptığınız gibi ona destek olun…

İş spor ve aktiviteye geldiğinde, çocuklar arasında fark yoktur. Çok erken yaşlardan itibaren, belirli bazı sporların ve aktivitelerin, diğerlerine göre, akranları arasında daha ‘havalı” bir yanı olduğunu öğrenirler. İşte size, çok bilinen birkaç ‘havalı’ aktivite örneği:

  • Kaykay
  • Snowboard
  • Paten
  • Buz hokeyi
  • Dövüş sanatları (Örneğin karate, tekvando)
  • Binicilik
  • Bale

Listedeki son iki madde çok ‘havalı’ görünmeyebilir ancak eğer okuldaki çocuklar bunu yapıyorsa, çocuklarınız da seve seve yapacaklardır. Akran baskısı tabii ki sadece “en son moda" olan şeyler için geçerli değildir; çocuğunuzun futbol gibi zaten popüler olan bir sporla uğraşmasını da sağlayabilir.

Beklenmedik bir anda ortaya çıkıveren sorunlardan biri, söz konusu sporun maliyeti olabilir. Çok az anne babanın, çocuklarının her geçici hevesinin bedelini ödeyecek mali gücü vardır. Çocukların çoğunluğu, gelişimlerinin bazı aşamalarında, özel günleri için kaykay veya paten gibi bir şeyler talep eder ve sonra da bunlarla çok kısa bir süre ilgilenirler. Eğer çocuğunuz tamamen sportif açıdan yeni bir şey denemek istiyorsa, ancak bunun maliyeti fazlaysa, bunun geçici bir heves olup olmadığından, çok kısa bir süre içinde sıkılıp bir kenara atmayacağından emin olmaya çalışın. Maliyeti düşük tutmanın en mantıklı yolu, işe ikinci el ekipmanla başlamak ve sonrasında eğer çocuk ilgisini sürdürüyorsa yeni araç gereç almaktır. İnternetteki açık artırma siteleri, ikinci el spor ekipmanları almak için çok uygun yerlerdir.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
STİL SAHİBİ MİNİLERE
ERKEK ÇOCUKLARA ŞORT ...
SICAK VE SEVİMLİ
YENİLİKÇİ BİR HEDİYE
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
BAZILARI KASLI SEVER
YENİ YILDA DENEYİN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :