Okunma Sayısı: 9856
CANLI YORUMLAR

ÇOCUKLARDA SALDIRGANLIK

Uzman Dr. Doksat anlatıyor

Eğer çocuğunuz okula gidiyorsa ya da çevrenizdeki diğer annelerden çocuğun akranlarına vurması, ısırması, itmesi kolayca duyabildiğiniz bir konudur.

Anne ve babanın birbiriyle tartışması, kavga etmesi, anne ya da babanın saldırganca tutumu, çocuğun içindeki enerjiyi boşaltmasını engelleme, çocuğu sürekli azarlama ya da eleştirme de çocuklarda salgınganlık sebebi olabilir. Uzman Dr. Neslim Doksat, çocuklarda saldırganlık davranışını ve saldırgan bir çocuğa karşı nasıl davranılması gerektiğini anlatıyor:

"Çocuklarda saldırganca davranışlar, ebeveyn olarak sıkça karşılaştığımız davranışlar ve bunları görmekten gerçekten memnun olmuyoruz. Abartılı şekilde saldırgan davranışların yaşanması, birtakım uyum bozukluklarını işaret ediyor bu nedenle, küçük yaşlardan itibaren bu davranışları görüyorsak, bunun tedbirini almak son derece önemlidir. Bu öfke kontrolüyle küçük yaşta başa çıkamazsak, ne yazık ki anne babalara el kaldırma noktasına kadar, sıklıkla da anneye veya evdeki kardeşe el kaldırma noktasına kadar varabilecek olan bir aksilik, bir isyankarlık davranışına doğru gidebiliyor.

Saldırganca davranışlar sadece ev ile sınırlı kalmayabiliyor, okulda da kendini gösterebiliyor."

Tamamını izlemek için tıklayınız...

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
GÜÇ DURUMLARIN İLACI
EN YAKIN ARKADAŞ
ÇOCUĞUMLA MUTFAKTAYIZ
YEMEK PİŞİRİYORUZ!
ÇOCUĞUNUZUN HAYAL ODASI
GERÇEĞE NE KADAR YAKIN?
OKUL ÇANTASINDAKİ TEHLİKE
RİSK TAŞIMASIN...
BİR ANNENİN SAVAŞI...
STRES TERCİHİNİ ETKİLEMESİN
ÖĞRENCİLER İÇİN ZORLU AŞAMA
10 MİLYON AVROLUK KEDİ
DÜNYANIN EN ZENGİN KEDİSİ
DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ
ONU MUTLU EDECEK DETAYLAR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇOK BİLİNMEYENLİ DENKLEM
HAYIR DEMEYİ ÖĞRETİN
1-12 YAŞ ARASI DAVRANIŞLAR
OYUNUN GÜCÜ
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
OJENİZ NE RENK OLSUN
2012 YILINA DAMGA VURAN
ROBOT SEVGİLİLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :