Okunma Sayısı: 10153
CANLI YORUMLAR

ÇOCUKLARDA SALDIRGANLIK

Uzman Dr. Doksat anlatıyor

Eğer çocuğunuz okula gidiyorsa ya da çevrenizdeki diğer annelerden çocuğun akranlarına vurması, ısırması, itmesi kolayca duyabildiğiniz bir konudur.

Anne ve babanın birbiriyle tartışması, kavga etmesi, anne ya da babanın saldırganca tutumu, çocuğun içindeki enerjiyi boşaltmasını engelleme, çocuğu sürekli azarlama ya da eleştirme de çocuklarda salgınganlık sebebi olabilir. Uzman Dr. Neslim Doksat, çocuklarda saldırganlık davranışını ve saldırgan bir çocuğa karşı nasıl davranılması gerektiğini anlatıyor:

"Çocuklarda saldırganca davranışlar, ebeveyn olarak sıkça karşılaştığımız davranışlar ve bunları görmekten gerçekten memnun olmuyoruz. Abartılı şekilde saldırgan davranışların yaşanması, birtakım uyum bozukluklarını işaret ediyor bu nedenle, küçük yaşlardan itibaren bu davranışları görüyorsak, bunun tedbirini almak son derece önemlidir. Bu öfke kontrolüyle küçük yaşta başa çıkamazsak, ne yazık ki anne babalara el kaldırma noktasına kadar, sıklıkla da anneye veya evdeki kardeşe el kaldırma noktasına kadar varabilecek olan bir aksilik, bir isyankarlık davranışına doğru gidebiliyor.

Saldırganca davranışlar sadece ev ile sınırlı kalmayabiliyor, okulda da kendini gösterebiliyor."

Tamamını izlemek için tıklayınız...

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
İÇE KAPALI-DIŞA DÖNÜK
ONA YARDIM EDEBİLİRSİNİZ!
ÇOCUKLA GÜVENLİ SEYAHAT
ÇOCUĞUNUZ DEĞİL GÖZÜ TEMBEL
ZAYIF KARNENİN SEBEBİ BU MU
ÇOCUKTA ÖKSÜRÜK NÖBETİ
NEYİN HABERCİSİ?
BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI
ARKADAŞA SAYGI NEDİR?
SİZ ÖĞRETMEZSENİZ BİLEMEZ!
TUVALET TERBİYESİ
SABİHA PAKTUNA KESKİN YAZDI
7 YAŞINDA, HÂLÂ PÜRE YİYOR
ÇOCUKLARDA GELİŞME GERİLİĞİ
ÇOCUĞUNUZ UYKUSUZ KALIRSA
İLİŞKİLER VE BAĞIMLILIK

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BİRBİRİNİ ŞİKÂYET ETME
ÇOCUĞUNUZU ANLAMAK IÇİN...
İYİ BİR BABA OLMANIN YOLU
YENİ UYARANI RET, İNA...
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
2013 KIŞ - ŞAPKA MODASI
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
BAZILARI KASLI SEVER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :