Okunma Sayısı: 6341
CANLI YORUMLAR

ÇOCUKLARDA YAZ HASTALIKLARI

Prof. Hilal Mocan anlatıyor

Yaz mevsimi, hepimizin bildiği gibi çocuklarımızı güneşten korumamız gereken bir mevsim… Peki çocuğunuzu yaz hastalıklarından korumak için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Hilal Mocan, saat 11:00 ile 16:00 arası mümkünse çocukların dışarıda olmaması gerektiğini anlatıyor. Mocan, ancak 11:00’dan önce ve 16:00’dan sonra çocukların dışarı çıkarılarak, onların oynamasına izin vermenin daha sağlıklı olduğunu dile getiriyor. 

Prof. Dr. Hilal Mocan, yaz hastalıklarına ilişkin şunları söylüyor: 

Çocukların güneş altında oynamalarının, güneş ışığı almalarının  faydası fiziksel ve ruhsal olarak daha iyi gelişmesidir. Bunun dışında açık havada oynayan çocuklarda iştah daha iyi olur. Çocuk enerjisini boşalttığı için akşam daha rahat uyur. Ancak güneş altında, çayır, çimen gibi alanlarda oynayan çocuklar, arı ve böcek sokması, kene yapışması gibi bazı riskler ile karşılaşabilir. Bunlara dikkat etmek gerekir. Bu noktada çocuğun giysileri önem taşır.

Yaz mevsiminde çocuğun giysilerinin açık renkli, tercihen beyaz olmasını sağlamalıyız. Ayrıca giysilerin üstüne böceklerin dikkatini çekmemek için kokulu spreyler ve parfüm sıkmamalıyız. Eğer çocuklar çayır gibi yeşillik alanlarda oynuyorlarsa tercihen pantolon tarzında uzun kollu giysiler giymelidir.

Pantolonun paçaları çorap içine sokulmalı veya keneden ve sinekten koruyucu doğal spreylerin ve losyonların kullanılması gerekir.  

Prof. Dr. Hilal Mocan, çocukları yaz hastalıklarından korumak için neler yapılması gerektiğini anlatıyor. Devamını izlemek için tıklayın...

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ÇOCUĞUM YEMEK YEMİYOR
YEMEK YEMEMEYEN ÇOCUKLAR
ÇOCUKLAR İÇİN ARA ÖĞÜNLER
BU TARİFLERE BAYILACAKLAR
ONUN GELECEĞİNİ KARARTMAYIN
İLK GÖZ MUAYENESİ ÖNEMLİ
ÇOCUK OBEZİTESİNE ÇÖZÜM
ÇÖZÜMÜ ÇOK KOLAY
ÇOCUK CAM FANUSTA BÜYÜMESİN
ARADA PİS ORTAM İYİDİR
İSHAL TÜRLERİ VE NEDENLERİ
PROF. DR. H. MOCAN ANLATTI
Türkiye Disleksi?yi Çözüyor
DİSLEKSİ SORUN DEĞİL
AİLESEL AKDENİZ ATEŞİ
TANI, ÇOCUKKEN KONUR
ÇOCUKLARDA OBEZİTE
KRONİK HASTALIK HABERCİSİ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
5 YAŞ ALTINA DİKKAT
MODERN ÇOCUĞUN HASTAL...
ALERJİ EN ÇOK KİMLERD...
ÇOCUKTA BADEMCİK,GENİZ ETİ
ROBOT SEVGİLİLER
YENİ YILDA DENEYİN
AKNELERDEN KURTULMAK İÇİN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :