Okunma Sayısı: 6036
CANLI YORUMLAR

ÇOCUKLARDA YAZ HASTALIKLARI

Prof. Hilal Mocan anlatıyor

Yaz mevsimi, hepimizin bildiği gibi çocuklarımızı güneşten korumamız gereken bir mevsim… Peki çocuğunuzu yaz hastalıklarından korumak için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Hilal Mocan, saat 11:00 ile 16:00 arası mümkünse çocukların dışarıda olmaması gerektiğini anlatıyor. Mocan, ancak 11:00’dan önce ve 16:00’dan sonra çocukların dışarı çıkarılarak, onların oynamasına izin vermenin daha sağlıklı olduğunu dile getiriyor. 

Prof. Dr. Hilal Mocan, yaz hastalıklarına ilişkin şunları söylüyor: 

Çocukların güneş altında oynamalarının, güneş ışığı almalarının  faydası fiziksel ve ruhsal olarak daha iyi gelişmesidir. Bunun dışında açık havada oynayan çocuklarda iştah daha iyi olur. Çocuk enerjisini boşalttığı için akşam daha rahat uyur. Ancak güneş altında, çayır, çimen gibi alanlarda oynayan çocuklar, arı ve böcek sokması, kene yapışması gibi bazı riskler ile karşılaşabilir. Bunlara dikkat etmek gerekir. Bu noktada çocuğun giysileri önem taşır.

Yaz mevsiminde çocuğun giysilerinin açık renkli, tercihen beyaz olmasını sağlamalıyız. Ayrıca giysilerin üstüne böceklerin dikkatini çekmemek için kokulu spreyler ve parfüm sıkmamalıyız. Eğer çocuklar çayır gibi yeşillik alanlarda oynuyorlarsa tercihen pantolon tarzında uzun kollu giysiler giymelidir.

Pantolonun paçaları çorap içine sokulmalı veya keneden ve sinekten koruyucu doğal spreylerin ve losyonların kullanılması gerekir.  

Prof. Dr. Hilal Mocan, çocukları yaz hastalıklarından korumak için neler yapılması gerektiğini anlatıyor. Devamını izlemek için tıklayın...

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
OKULLAR AÇILIYOR
BESLENME ÇANTASI ÖNEMLİ
BEBEKLER NEDEN HAREKET EDER
GELİŞİME ETKİSİ VAR MI?
HANGİ TUVALET SAĞLIKLIDIR
ALAFRANGA MI ALATURKA MI?
ÇOCUK VE GENÇLERDE OBEZİTE
NESLİM DOKSAT ANLATTI
ÇOCUĞUM YEMEK YEMİYOR
YEMEK YEMEMEYEN ÇOCUKLAR
ÇOCUKLAR NE YEMELİDİR?
ÖĞÜN VE YENMESİ GEREKENLER
SÜT DİŞLERİ İHMALE GELMEZ
DİŞ SAĞLIĞI VE BAKIMI
OKUL ÇAĞINDA SPOR
DOĞRU TEDAVİ ÖNEMLİ
HİPERAKTİVİTEYLE MÜCADELE
NASA'NIN YÖNTEMİ ÇÖZER Mİ?
ENERJİSİ SINIRSIZ AMA...
SAĞLIĞI YERİNDE DEĞİLSE?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇOCUKLAR KANSERİ BİLMELİ
EVDEKİ TOZLARA DİKKAT
ÇOCUKTA ÖKSÜRÜK NÖBETİ
ÇOCUKLAR VE ANTİBİYOTİK
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
2013 KIŞ - ŞAPKA MODASI
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :