Okunma Sayısı: 5759
CANLI YORUMLAR

ÇOCUKLARDA YAZ HASTALIKLARI

Prof. Hilal Mocan anlatıyor

Yaz mevsimi, hepimizin bildiği gibi çocuklarımızı güneşten korumamız gereken bir mevsim… Peki çocuğunuzu yaz hastalıklarından korumak için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Hilal Mocan, saat 11:00 ile 16:00 arası mümkünse çocukların dışarıda olmaması gerektiğini anlatıyor. Mocan, ancak 11:00’dan önce ve 16:00’dan sonra çocukların dışarı çıkarılarak, onların oynamasına izin vermenin daha sağlıklı olduğunu dile getiriyor. 

Prof. Dr. Hilal Mocan, yaz hastalıklarına ilişkin şunları söylüyor: 

Çocukların güneş altında oynamalarının, güneş ışığı almalarının  faydası fiziksel ve ruhsal olarak daha iyi gelişmesidir. Bunun dışında açık havada oynayan çocuklarda iştah daha iyi olur. Çocuk enerjisini boşalttığı için akşam daha rahat uyur. Ancak güneş altında, çayır, çimen gibi alanlarda oynayan çocuklar, arı ve böcek sokması, kene yapışması gibi bazı riskler ile karşılaşabilir. Bunlara dikkat etmek gerekir. Bu noktada çocuğun giysileri önem taşır.

Yaz mevsiminde çocuğun giysilerinin açık renkli, tercihen beyaz olmasını sağlamalıyız. Ayrıca giysilerin üstüne böceklerin dikkatini çekmemek için kokulu spreyler ve parfüm sıkmamalıyız. Eğer çocuklar çayır gibi yeşillik alanlarda oynuyorlarsa tercihen pantolon tarzında uzun kollu giysiler giymelidir.

Pantolonun paçaları çorap içine sokulmalı veya keneden ve sinekten koruyucu doğal spreylerin ve losyonların kullanılması gerekir.  

Prof. Dr. Hilal Mocan, çocukları yaz hastalıklarından korumak için neler yapılması gerektiğini anlatıyor. Devamını izlemek için tıklayın...

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
EPİLEPSİ NEDİR?
NASIL BAŞEDEBİLİRİZ?
BEBEKLER NEDEN HAREKET EDER
GELİŞİME ETKİSİ VAR MI?
BESLENME ÇANTASI
ÇOCUĞUM NE YESİN?
SÜT İÇİN, YOĞURT YİYİN
PROF. BÜYÜKGEBİZ UYARIYOR
KONUŞMA GECİKMESİ
AİLEYE DÜŞEN GÖREVLER...
ÇOCUĞUNUZU İHMAL ETMEYİN
RİSK ALTINDA OLABİLİR!
ÇOCUKLARDA OBEZİTE
KRONİK HASTALIK HABERCİSİ
ENGELLİ MİNİKLERE
BİLİMSEL REHABİLİTASYON
BESLENME ALIŞKANLIKLARI
AİLE-EV İLE DOĞRU ORANTILI

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
DİKKAT EKSİKLİĞİ, HİP...
AY DEDİĞİN NE Kİ?
SUÇİÇEĞİ NASIL TEDAVİ...
ÇOCUK VE BEBEKLERDE İSHAL
AKNELERDEN KURTULMAK İÇİN
2012 YILINA DAMGA VURAN
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :