Okunma Sayısı: 6524
CANLI YORUMLAR

ÇOCUKLARDA YAZ HASTALIKLARI

Prof. Hilal Mocan anlatıyor

Yaz mevsimi, hepimizin bildiği gibi çocuklarımızı güneşten korumamız gereken bir mevsim… Peki çocuğunuzu yaz hastalıklarından korumak için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Hilal Mocan, saat 11:00 ile 16:00 arası mümkünse çocukların dışarıda olmaması gerektiğini anlatıyor. Mocan, ancak 11:00’dan önce ve 16:00’dan sonra çocukların dışarı çıkarılarak, onların oynamasına izin vermenin daha sağlıklı olduğunu dile getiriyor. 

Prof. Dr. Hilal Mocan, yaz hastalıklarına ilişkin şunları söylüyor: 

Çocukların güneş altında oynamalarının, güneş ışığı almalarının  faydası fiziksel ve ruhsal olarak daha iyi gelişmesidir. Bunun dışında açık havada oynayan çocuklarda iştah daha iyi olur. Çocuk enerjisini boşalttığı için akşam daha rahat uyur. Ancak güneş altında, çayır, çimen gibi alanlarda oynayan çocuklar, arı ve böcek sokması, kene yapışması gibi bazı riskler ile karşılaşabilir. Bunlara dikkat etmek gerekir. Bu noktada çocuğun giysileri önem taşır.

Yaz mevsiminde çocuğun giysilerinin açık renkli, tercihen beyaz olmasını sağlamalıyız. Ayrıca giysilerin üstüne böceklerin dikkatini çekmemek için kokulu spreyler ve parfüm sıkmamalıyız. Eğer çocuklar çayır gibi yeşillik alanlarda oynuyorlarsa tercihen pantolon tarzında uzun kollu giysiler giymelidir.

Pantolonun paçaları çorap içine sokulmalı veya keneden ve sinekten koruyucu doğal spreylerin ve losyonların kullanılması gerekir.  

Prof. Dr. Hilal Mocan, çocukları yaz hastalıklarından korumak için neler yapılması gerektiğini anlatıyor. Devamını izlemek için tıklayın...

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
EPİLEPSİ NEDİR?
NASIL BAŞEDEBİLİRİZ?
ÇOCUĞUM YEMEK YEMİYOR
YEMEK YEMEMEYEN ÇOCUKLAR
ÇOCUĞUNUZU KORUMAK İÇİN...
RİSKLERİ ORTADAN KALDIRIN
ONUN GELECEĞİNİ KARARTMAYIN
İLK GÖZ MUAYENESİ ÖNEMLİ
ÇOCUĞUNUZ TIKA BASA YEMESİN
TİP 2 DİYABETE DİKKAT
BÖBREKLERİ SAĞLIKLI MI?
NASIL ANLARSINIZ?
ÇOCUK ODASINDAKİ TEHLİKE
ÖNLEMİNİZİ ALIN...
ÇOCUKLARA BİLİNÇLİ GIDA
OYUNLARLA ÖĞRETİLECEK
BUGÜN DÜNYA EL YIKAMA GÜNÜ
ÇOCUKLARA HİJYENİ ÖĞRETİN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
DİKKAT EKSİKLİĞİ, HİP...
ÇOCUĞUNUZUN RUHUNU KORUYUN
DİYABET VE ÇOCUK
ÇOCUKLARDA BADEMCİK SORUNU
ÇOCUKLAR BUNLARA BAYILACAK
GÜZELLİK ÖLÇÜLERDE DEĞİL
YAŞLANMAK GÜZELDİR
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :