Okunma Sayısı: 10722
CANLI YORUMLAR

DAHA İYİ ORGANİZE OLMAK

İyi organize için tüyolar

Bire bir ilişki

Ailenizin farklı üyeleriyle bir şeyleri gerçekleştirmek için düzenli zamanlar ayarlayın. Bu günlük olabileceği gibi, ayda bir şeklinde de düzenlenebilir. Unutmayın ki söz vermek ve yerine getirmek sık sık iptal etmekten çok daha iyidir.

Plan yapın

Bir aile günlüğü düzenleyin. Herkesin en önemli sorumluluklarını oraya kaydedin. Eğer çocuğunuz okul çağındaysa, sizin ve onun, ev ödevleriyle ilgili sorumluluklarından haberdar olduğunuzdan emin olun.

Haftalık toplantılar

Bilgilerinizi paylaşacak düzenli bir zaman belirleyin ve ailenizin her üyesine anladığını kontrol etme şansı verin.

Ev işleri tablosu

Ev işi sorumluluklarını paylaştırın, herkesin bir görevi olduğundan emin olun; bunların yapılıp yapılmadığı düzenli olarak kontrol edin ve görevi tamamlayana teşekkür edin. Bunu, mutfakta herkesin görebileceği bir yere büyük bir liste ve her birey için özel bir tablo koyarak yapabilirsiniz.

Kontrol listesi

Sabah evden çıkmadan veya akşam yatmadan veya televizyonun başına oturmadan önce tamamlanması gereken görevlerin hatırlanmasına ihtiyaç duyacağınız için kapsamlı bir liste tutmak çok önemlidir. Gerçekten önemli olan görevleri listenin en üst kısmına yazın ve ilkönce onu yapın.

Oyun kutusu

Çocuklarınıza siz olmadan oynayabilecekleri oyunlar öğretin. Sizin katılımınıza bağlı olmayan bir oyun kutusu organize edin. Yolculuklarda işe yarayabilecek bir diğer oyun kutusu da oluşturabilirsiniz.

Yağmurlu hava kutusu

Dışarı çıkmanın elverişsiz olduğu günler için, içinde giyim kuşam, bulmaca kitapları, çizgi romanlar ve oyunlar bulunan bir kutu oluşturun.

Düzenli yatak odaları

Odalarını düzgün tuttukça, giyeceklerini ve oyuncaklarını yerde bırakmadıkça çocuklarınız da daha derli toplu olacak ve eşyalarını saklamak için yeterince yerleri olduğunu göreceklerdir.

Evraklar

Meşguliyetlerin çok olduğu bir evde, birçok odada önemli evraklar ortaya saçılmış olabilir. Çocuğunuzun okulundan gelen mektupların, hatırlatma notlarının ve faturaların duracağı merkezi bir yer oluşturun. (Bunu rutin olarak yapmazsanız veli toplantılarını veya okul gezilerini kolayca unutabilirsiniz).

Organize olmak, yaptığınız bütün ilgi çekici işlerin yanında çok sıkıcı gelebilir ancak deneyimler bunun, ebeveynler için mutluluğa açılan bir kapı olduğunu gösteriyor.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ÇOCUĞUMUZ GELİŞSİN DİYE...
BU GEÇİŞ İÇİN HAZIR MI?
ONUN MEMNUNİYETİ ÖNEMLİ
ÖDEVLER YAPILDI MI?
KURAL KOYMANIZ GEREKEBİLİR
KARİYER DÜŞÜNEN OBEZ OLUYOR
ÇALIŞMA SAATLERİ UZADIKÇA!
MORAL TAZMİNATI
İŞ KAZASI TANIMI GENİŞLİYOR
FARKLI KÜLTÜRLERDEN
DOĞUM SONRASI İNANIŞLARI
EVLİLİKLER NEDEN BİTER
KADINLAR BU İŞE NE DİYECEK?
İKİZLERİNİZ Mİ VAR?
LEYLEKLER GETİRMEDİ ELBET
BOŞANMADA MAL PAYLAŞIMI
MAL KAÇIRMANIN ÖNÜNE GEÇİN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BOŞANMA SONRASI İÇİN
ANNELERE ALTIN ÖĞÜTLER
KOCAMDAN NE ÖĞRENDİM?
ÇOCUKLARINIZ KAVGA ED...
İLGİLİ VİDEOLAR
BESLENME ÇANTASINDAKİ MUHTEŞEM DÖRTLÜ
YENİ YILDA DENEYİN
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
HAMİLELERİN YENİ MODASI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :