Okunma Sayısı: 10893
CANLI YORUMLAR

DAHA İYİ ORGANİZE OLMAK

İyi organize için tüyolar

Bire bir ilişki

Ailenizin farklı üyeleriyle bir şeyleri gerçekleştirmek için düzenli zamanlar ayarlayın. Bu günlük olabileceği gibi, ayda bir şeklinde de düzenlenebilir. Unutmayın ki söz vermek ve yerine getirmek sık sık iptal etmekten çok daha iyidir.

Plan yapın

Bir aile günlüğü düzenleyin. Herkesin en önemli sorumluluklarını oraya kaydedin. Eğer çocuğunuz okul çağındaysa, sizin ve onun, ev ödevleriyle ilgili sorumluluklarından haberdar olduğunuzdan emin olun.

Haftalık toplantılar

Bilgilerinizi paylaşacak düzenli bir zaman belirleyin ve ailenizin her üyesine anladığını kontrol etme şansı verin.

Ev işleri tablosu

Ev işi sorumluluklarını paylaştırın, herkesin bir görevi olduğundan emin olun; bunların yapılıp yapılmadığı düzenli olarak kontrol edin ve görevi tamamlayana teşekkür edin. Bunu, mutfakta herkesin görebileceği bir yere büyük bir liste ve her birey için özel bir tablo koyarak yapabilirsiniz.

Kontrol listesi

Sabah evden çıkmadan veya akşam yatmadan veya televizyonun başına oturmadan önce tamamlanması gereken görevlerin hatırlanmasına ihtiyaç duyacağınız için kapsamlı bir liste tutmak çok önemlidir. Gerçekten önemli olan görevleri listenin en üst kısmına yazın ve ilkönce onu yapın.

Oyun kutusu

Çocuklarınıza siz olmadan oynayabilecekleri oyunlar öğretin. Sizin katılımınıza bağlı olmayan bir oyun kutusu organize edin. Yolculuklarda işe yarayabilecek bir diğer oyun kutusu da oluşturabilirsiniz.

Yağmurlu hava kutusu

Dışarı çıkmanın elverişsiz olduğu günler için, içinde giyim kuşam, bulmaca kitapları, çizgi romanlar ve oyunlar bulunan bir kutu oluşturun.

Düzenli yatak odaları

Odalarını düzgün tuttukça, giyeceklerini ve oyuncaklarını yerde bırakmadıkça çocuklarınız da daha derli toplu olacak ve eşyalarını saklamak için yeterince yerleri olduğunu göreceklerdir.

Evraklar

Meşguliyetlerin çok olduğu bir evde, birçok odada önemli evraklar ortaya saçılmış olabilir. Çocuğunuzun okulundan gelen mektupların, hatırlatma notlarının ve faturaların duracağı merkezi bir yer oluşturun. (Bunu rutin olarak yapmazsanız veli toplantılarını veya okul gezilerini kolayca unutabilirsiniz).

Organize olmak, yaptığınız bütün ilgi çekici işlerin yanında çok sıkıcı gelebilir ancak deneyimler bunun, ebeveynler için mutluluğa açılan bir kapı olduğunu gösteriyor.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ÇOCUĞUNUZLA ARANIZDAKİ SIR
O OLGUNLAŞINCA ÖĞRENSİN
HELİKOPTER ANNE BABALAR
UTANÇ VERİCİ OLABİLİR
BAKICI MI AU PAİR Mİ?
ÇOCUĞUNUZUN DİLİ GELİŞSİN
BU YAZIYI OKUDUĞUNUZDA
5 KİŞİ ÖLMÜŞ OLACAK!
MORAL TAZMİNATI
İŞ KAZASI TANIMI GENİŞLİYOR
TELEFON BORCU OLAN YANDI
FAİZLER NE KADAR ARTTI?
BELDEN AŞAĞISINA DİKKAT
SICAK TUTUN. NEDEN Mİ?
MÜKEMMEL ÇOCUK PROJESİ
SİZ DE Mİ ONLARDANSINIZ?
ETÜD UYGULAMASINA SON
"OKULLARIN STATÜSÜ DEĞİŞTİ"
HAYALİ ARKADAŞ MESELESİ
ONA MERHABA DEYİN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BEBEKLERİN UÇAK NOTU
ÇALIŞAN ANNE-BABALAR İÇİN
TÜM BUNLAR BOŞANMA SEBEBİ
ARKADAŞLARINA VURUYOR!
İLGİLİ VİDEOLAR
BESLENME ÇANTASINDAKİ MUHTEŞEM DÖRTLÜ
EN İYİ YAZ KOKULARI
YAŞLANMAK GÜZELDİR
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :