Okunma Sayısı: 10601
CANLI YORUMLAR

DAHA İYİ ORGANİZE OLMAK

İyi organize için tüyolar

Bire bir ilişki

Ailenizin farklı üyeleriyle bir şeyleri gerçekleştirmek için düzenli zamanlar ayarlayın. Bu günlük olabileceği gibi, ayda bir şeklinde de düzenlenebilir. Unutmayın ki söz vermek ve yerine getirmek sık sık iptal etmekten çok daha iyidir.

Plan yapın

Bir aile günlüğü düzenleyin. Herkesin en önemli sorumluluklarını oraya kaydedin. Eğer çocuğunuz okul çağındaysa, sizin ve onun, ev ödevleriyle ilgili sorumluluklarından haberdar olduğunuzdan emin olun.

Haftalık toplantılar

Bilgilerinizi paylaşacak düzenli bir zaman belirleyin ve ailenizin her üyesine anladığını kontrol etme şansı verin.

Ev işleri tablosu

Ev işi sorumluluklarını paylaştırın, herkesin bir görevi olduğundan emin olun; bunların yapılıp yapılmadığı düzenli olarak kontrol edin ve görevi tamamlayana teşekkür edin. Bunu, mutfakta herkesin görebileceği bir yere büyük bir liste ve her birey için özel bir tablo koyarak yapabilirsiniz.

Kontrol listesi

Sabah evden çıkmadan veya akşam yatmadan veya televizyonun başına oturmadan önce tamamlanması gereken görevlerin hatırlanmasına ihtiyaç duyacağınız için kapsamlı bir liste tutmak çok önemlidir. Gerçekten önemli olan görevleri listenin en üst kısmına yazın ve ilkönce onu yapın.

Oyun kutusu

Çocuklarınıza siz olmadan oynayabilecekleri oyunlar öğretin. Sizin katılımınıza bağlı olmayan bir oyun kutusu organize edin. Yolculuklarda işe yarayabilecek bir diğer oyun kutusu da oluşturabilirsiniz.

Yağmurlu hava kutusu

Dışarı çıkmanın elverişsiz olduğu günler için, içinde giyim kuşam, bulmaca kitapları, çizgi romanlar ve oyunlar bulunan bir kutu oluşturun.

Düzenli yatak odaları

Odalarını düzgün tuttukça, giyeceklerini ve oyuncaklarını yerde bırakmadıkça çocuklarınız da daha derli toplu olacak ve eşyalarını saklamak için yeterince yerleri olduğunu göreceklerdir.

Evraklar

Meşguliyetlerin çok olduğu bir evde, birçok odada önemli evraklar ortaya saçılmış olabilir. Çocuğunuzun okulundan gelen mektupların, hatırlatma notlarının ve faturaların duracağı merkezi bir yer oluşturun. (Bunu rutin olarak yapmazsanız veli toplantılarını veya okul gezilerini kolayca unutabilirsiniz).

Organize olmak, yaptığınız bütün ilgi çekici işlerin yanında çok sıkıcı gelebilir ancak deneyimler bunun, ebeveynler için mutluluğa açılan bir kapı olduğunu gösteriyor.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BESLENME ÇANTASININ
VAZGEÇİLMEZ DÖRTLÜSÜ!!!
ONU SEVERKEN TUTARLI OLUN
ANNE-BABANIN UYUMU ÖNEMLİ
KOLOSTRUM, İLK SÜT, AĞIZ SÜTÜ
DOĞUMDAN HEMEN SONRA EMZİRMEK
HEM ÇALIŞIYORUM HEM ANNEYİM
DÜZEN BENDEN SORULUR
DOĞAR DOĞMAZ SARILIK
OLUR MU DEMEYİN!
ANNELİK ESTETİĞİ
NE ZAMAN, NASIL?
YARGITAY'DAN MAYO KARARI
ÖZEL HAYAT AYARI
ÖNLEMEK İÇİN BOL SU İÇİN
HİJYENE DİKKAT EDİN!
KARACİĞER TÜMÖRLERİNDE
SEVİNDİREN GELİŞME
ANNE-BABALARIN PİŞMANLIĞI
İŞTE SİZE 20 MADDE

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
AİLE VE ZAMAN KULLANIMI
EYVAH ÇOCUĞUM AŞIK OLDU
3-6 AYLIK BEBEKLERDE GÜVEN
HER İSTEĞİNE "EVET" DEMEK
İLGİLİ VİDEOLAR
BESLENME ÇANTASINDAKİ MUHTEŞEM DÖRTLÜ
ÇOCUKLAR BUNLARA BAYILACAK
EN İYİ YAZ KOKULARI
İLGİNÇ DÜĞÜNLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :