Okunma Sayısı: 12428
CANLI YORUMLAR

DOĞAL YOLLARDAN HAMİLE

Kalmak için 10 adım

Artık çocuk sahibi olmak istediğinize karar verdiniz ve hamile kalmak mı istiyorsunuz? Bu noktada önce şunu düşünün: Hamile kalmak için en uygun-elverişli olduğu dönemde, herhangi bir sağlık sorunu olmamasına rağmen kadınların sadece yüzde 15'i çocuk sahibi oluyor. Anlayacağınız kadınların yumurtlama döneminde sperm ve yumurtayı bir araya getirmek basit bir şey değil. Yine de bu durumu kolaylaştırmanın çaresi var. İşte size doğal yollardan hamile kalmanız için 10 adım:

1- Düzenli seks

Düzenli seks, hamile kalma ihtimalinizi arttıyor. Normal şartlarda spermlerin insan vücudunda 5 gün boyunca canlı kalabildiğini söyleyen uzmanlar, düzenli sevişme ile yumurtlama döneminde sperm ve yumurta birleşiminin hamile kalma şansını artırdığını belirtiyor.

2- Kafeini hayatınızdan çıkarın

Araştırmalar gösteriyor ki, kafein hamile kalma oranını yarı yarıya düşürüyor. Kahve içmeden yapamam diyorsanız, aynı zamanda bebek sahibi olmak istiyorsanız kafeinsiz yarım fincan kahveden fazlasını tüketmeyin.

3- Isı spermler için sorun

Erkeklerin yumurtalıkları etrafındaki ısı oluşumu, spermler için sorun oluşturuyor, bu nedenle eşinizi serin tutun. Bir de bu dönemde eşinizden dar olmayan, pamuklu iç çamaşırı ve yine dar olmayan, rahat pantolonlar giymesini rica edin.

4- Bir süreliğine kalori hesabı yapmayın

ABD'de yapılan araştırmaya göre, kadınlar diyet yaptıklarında alınan kalori miktarının düşüşü ile, üreme hormonlarının seviyesi de aynı oranda düşüyor.

5- Vitamin takviyesi yapın

Sağlıklı beslenmenin önemli olduğu kadar, beslemenize ek olarak yapacağınız vitamin alımı da önemli. Eşiniz; Zinc, Selenyum, E ve C vitaminlerini içsin, siz de; Zinc için.

Zinc, hücre yenilenmesine yardımcı olur.

Selenyum, sperm ve testosteron oranının artmasında etkilidir.

E vitamini, zinc gibi hücre yenilenmesinde etkilidir.

C vitamini, sperm kalitesini arttırır.

6- Alkol ve sigaradan uzak durun

Her ikisi de kadın ve erkekte üreme organlarını direkt etkilediğinden, hamile kalmak-çocuk sahibi olmak istiyorsanız alkol ve sigarayı bırakın.

7- Düzenli ilaç kullanımı

Rutin bir şekilde kullandığınız ilaçlar varsa, bu dönemde önce doktorunuza danışın ve hamile kalmanızı olumsuz bir şekilde etkileyecek ilaçlar için bilgi sahibi olun. 

8- Ağrı kesici engel olmasın

Parasetomal, ibufen içeren ağrı kesici ilaçlar, yumurtlama döneminde alındığında, yumurtanızın fallop tüpüne dönüşmesi için ihtiyacınız olan prostaglandin hormonunu baskı altına alır.

9- Ateşli olun.

A ve d vitamini alarak, kendinizin ve eşinizin metabolizmasını güçlendirip, cinsel isteğinizi arttırıp, iktidarsızlıkla baş edebilirsiniz.

10- Doktor kontrolü önemli

Bir süredir çabalarınıza rağmen hamile kalamıyorsanız, birlikte doktorunuza gidin. Bunu “kötü bir şey var” olarak algılamayın, çabalarınız yumurtlama dönemine denk gelmeyebilir. Tabii doktorun müdahale etmesi gereken bir durum da olabilir, erken tanı ve tedavi daha erken bebek sahibi olmanızı sağlayacaktır.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
GREYFURT SUYUNA DİKKAT
İLAÇLA BİRLİKTE İÇMEYİN
17KASIM'DA KÖPRÜYE MOR RENK
PREMATÜRELER İÇİN...
DİYET VE EGZERSİZ YETER
ZAYIFLAMA HAPINA GEREK YOK
BİR YAKININIZ KANSERSE
YASAKLI 10 CÜMLE!
TATİLDE DİŞ SAĞLIĞI
"AAA" DE BAKAYIM!
SAĞLIKLI ATIŞTIRMALIKLAR
ÇOCUĞUNUZ İÇİN...
PİL YUTAN ÇOCUKLAR
SAYILARI ARTIYOR
FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR
TAYLAN KÜMELİ ANLATIYOR
ZAYIFLAYAYIM DERKEN...
FELÇ OLMAYALIM!
ÇARPIK AYAK SORUNU
ERKEK ÇOCUKLARDA DAHA FAZLA

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
AİLE YAŞAMINDA CİNSELLİK
KADINLAR NEDEN SEKS İ...
ERKEKLER NASIL SEVER?
SPERM DONDURMA YÖNTEMİ
İLGİLİ VİDEOLAR
BEBEĞİNİZ SİZE VE ETRAFINA DAİR NELERİ HİSSEDER?
BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUN
12 - 24 AY ARASI BEBEKLERİN GELİŞİMİ NASIL OLMALI?
0 - 6 AYLIK BEBEKLER İÇİN OYUNLAR
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
2012 YILINA DAMGA VURAN
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :