Okunma Sayısı: 5414
CANLI YORUMLAR

DOLGU UYGULAMASI

Neler yapılabilir?Vücudumuzun yaşlandıkça azalan hacmi, cilt altı erimeler ve oluşan derin kırışıklıkların tedavisinde kullanıldığımız bir diğer uygulama ise dolgu uygulamalarıdır.

Dolgular etki sürelerine ya da içerdikleri maddelere göre çeşitli sınıflara ayrılırlar. Etki sürelerine göre ayıracak olursak; kısa, uzun süreli ve kalıcı olarak 3 sınıftırlar.

Kısa etkili dediğimiz dolgular hyaluronik asit dediğimiz zaten vücudumuzda dokular arasında mevcut olan bir protein ile yapılan dolgu uygulamalarıdır. Bu protein laboratuar ortamında üretilerek, hazır uygulanabilir enjektörlerin içerisine yerleştirilir. Bunların etki süresi 6 ay ile 2 yıl arasında değişmektedir.

 


Uzun süreli dolgu maddeleri ise yine diş, kemik gibi sert dokularımızda bulunan hidroksiapatit veya poli-L- laktik asit içeren proteinlerdir. Bunlar da laboratuar ortamında üretilerek hazır uygulanabilir, enjektörlerin içerisine yerleştirilmişlerdir. Bunların etki süresi 2-4 yıl civarındadır.Kalıcı dolgular ise; plastik, silikon, metilmetakrilat gibi normalde vücumuzda bulunmayan maddelerden üretilirler. Bu yüzden vücutta reaksiyonlara neden olabildiklerinden ve erime ihtimalleri olmadığından yapılan uygulamanın geri alınma ihtimali olmadığından tercih edilmemekte ve önerilmemektedirler.

 


Dolgu uygulamaları çok yaygın kullanılmakta ve ameliyatsız estetik denilince botox ile akla gelen ilk uygulamalar arasındadır. Bu uygulamaların ameliyat gerek kalmadan 5 dk gibi kısa bir sürede ofis ortamında gerçekleştirilebilmesi en büyük avantajlarıdır. Hastalar bu uygulama ile öğlen arası gelip gençleşerek öğleden sonra işlerine refresh olmuş bir şekilde gidebilmektedirler.

 

Dolgu ile peki neler yapılabilir?

Dolgu ile yüzün daha dolgun ve genç görünmesi sağlanarak, elmacık kemikleri belirginleştirilebilir, dudaklar büyütülebilir, burun ucu dolgunlaştırılabilir,
yüzdeki kırışıklıklar silinebilir, memeler ya da kalçalar büyütülebilir. Vücuttaki istenmeyen bütün çukurluklar silinebilir.

 

Instagram: Op.Dr. Süleyman Taş

Web: Op.Dr. Süleyman Taş

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BURUN ESTETİĞİ
ALTIN ORAN
KOL GERME ESTETİĞİ
SARKIKLIK KALMASIN!
İĞNESİZ GENÇLEŞME
DAHA GENÇ DAHA GÜZEL
DOĞUM SONRASI YENİLENİN
İŞTE FORMÜLÜ
ERKEKLER DE BOTOKS YAPTIRIR
KİM DEMİŞ YAPTIRMAZ DİYE?
AŞILAMA YÖNTEMİ İLE
DOĞAL BURUN ESTETİĞİ
DÜŞÜK BURUN ERKEKSİ
KALKIK BURUN KADINSI
BOTOKS MU?
BOTOKS MU DOPİNG Mİ???
ERKEKLERDE MEME BÜYÜMESİ
OP. DR.CİHAN UÇAR ANLATIYOR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ
KEPÇE KULAK
ÇENE UCU ESTETİĞİ
MİKRO İĞNELEME SİSTEMİ İLE
İLGİLİ VİDEOLAR
GENİTAL ESTETİK
DOĞUM SONRASI MEME ESTETİĞİ
BURUN ESTETİĞİ
GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
AKNELERDEN KURTULMAK İÇİN
EN İYİ YAZ KOKULARI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :