Okunma Sayısı: 5036
CANLI YORUMLAR

DOLGU UYGULAMASI

Neler yapılabilir?Vücudumuzun yaşlandıkça azalan hacmi, cilt altı erimeler ve oluşan derin kırışıklıkların tedavisinde kullanıldığımız bir diğer uygulama ise dolgu uygulamalarıdır.

Dolgular etki sürelerine ya da içerdikleri maddelere göre çeşitli sınıflara ayrılırlar. Etki sürelerine göre ayıracak olursak; kısa, uzun süreli ve kalıcı olarak 3 sınıftırlar.

Kısa etkili dediğimiz dolgular hyaluronik asit dediğimiz zaten vücudumuzda dokular arasında mevcut olan bir protein ile yapılan dolgu uygulamalarıdır. Bu protein laboratuar ortamında üretilerek, hazır uygulanabilir enjektörlerin içerisine yerleştirilir. Bunların etki süresi 6 ay ile 2 yıl arasında değişmektedir.

 


Uzun süreli dolgu maddeleri ise yine diş, kemik gibi sert dokularımızda bulunan hidroksiapatit veya poli-L- laktik asit içeren proteinlerdir. Bunlar da laboratuar ortamında üretilerek hazır uygulanabilir, enjektörlerin içerisine yerleştirilmişlerdir. Bunların etki süresi 2-4 yıl civarındadır.Kalıcı dolgular ise; plastik, silikon, metilmetakrilat gibi normalde vücumuzda bulunmayan maddelerden üretilirler. Bu yüzden vücutta reaksiyonlara neden olabildiklerinden ve erime ihtimalleri olmadığından yapılan uygulamanın geri alınma ihtimali olmadığından tercih edilmemekte ve önerilmemektedirler.

 


Dolgu uygulamaları çok yaygın kullanılmakta ve ameliyatsız estetik denilince botox ile akla gelen ilk uygulamalar arasındadır. Bu uygulamaların ameliyat gerek kalmadan 5 dk gibi kısa bir sürede ofis ortamında gerçekleştirilebilmesi en büyük avantajlarıdır. Hastalar bu uygulama ile öğlen arası gelip gençleşerek öğleden sonra işlerine refresh olmuş bir şekilde gidebilmektedirler.

 

Dolgu ile peki neler yapılabilir?

Dolgu ile yüzün daha dolgun ve genç görünmesi sağlanarak, elmacık kemikleri belirginleştirilebilir, dudaklar büyütülebilir, burun ucu dolgunlaştırılabilir,
yüzdeki kırışıklıklar silinebilir, memeler ya da kalçalar büyütülebilir. Vücuttaki istenmeyen bütün çukurluklar silinebilir.

 

Instagram: Op.Dr. Süleyman Taş

Web: Op.Dr. Süleyman Taş

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KEPÇE KULAK AMELİYATI
HANGİ TEKNİKLER
AŞILAMA YÖNTEMİ İLE
DOĞAL BURUN ESTETİĞİ
BÖLGESEL ZAYIFLAMA
PÜF NOKTALARI
İĞNESİZ GENÇLEŞME
DAHA GENÇ DAHA GÜZEL
KOL VE BACAKLARDA SARKMA
OP. DR.CİHAN UÇAR ANLATIYOR
KIRIŞIKLIKLAR KORKUTMASIN
İYİLEŞME İÇİN ÖNERİLER
MEME REKONSTRÜKSİYONU
YENİ MEME OLUŞTURULMASI
DÜŞÜK BURUN ERKEKSİ
KALKIK BURUN KADINSI

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
KEPÇE KULAK AMELİYATLARI
AYNA AYNA SÖYLE BANA
DÖVME, LEKE CİLTTE NE...
GÜZEL GÖRÜNME ÇABASI
İLGİLİ VİDEOLAR
GENİTAL ESTETİK
DOĞUM SONRASI MEME ESTETİĞİ
BURUN ESTETİĞİ
GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
TOPLAYIN
BİR KADININ ÇANTASINDA
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :