Okunma Sayısı: 9872
CANLI YORUMLAR

DÜŞÜK BURUN ERKEKSİ

Kalkık burun kadınsı

Düşük burun erkeksi, kalkık burun kadınsıEstetik Cerrah Hakan Gence’ye göre burun, ifadeye sadece karakter değil cinsiyet de katıyor. Buna göre, kalkık burun dişilik göstergesi iken düşük burun ucu erkeksi algı oluşturuyor.

 

Burun estetiğinin kişiye uygun olması gerektiğini söyleyen Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Gence, yüz büyüklüğü ve cinsiyete göre burna şekil verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

Op. Dr. Hakan Gence, burun estetiğinin inceliklerini şöyle açıkladı: “Burun estetiğinde standart yapılan küçültme ve kaldırma dönemi sona erdi. Eskiden kim olursa olsun burnunu yaptırmak isteyenlere hep aynı burun yapılırdı. Dışarıdan bakıldığı zaman da o burnun estetik operasyonla yapıldığı anlaşılırdı. Kişinin yüzünün uzunluğu, çenesinin çıkıklığı gibi yüz orantılarına dikkat edilmezdi. Oysa, ideal bir burun, kişinin yüzü ile orantılı ve cinsiyetine uygun olmalı. Cinsiyet çok önemli çünkü, düşük burun ucu kadınlara erkeksi, kalkık burun ucu ise erkeklere kadınsı bir yüz ifadesi verir. Yandan bakıldığı zaman burunla üst dudak arasındaki açı ideal olarak bayanlarda 95 ila 100 derece, erkeklerde ise 90 ila 95 derece arasında olmalıdır.”

 

BURNUNUZ ALTIN ORANA UYGUN MU? 
Dr. Hakan Gence; “Yüz içerisinde burun, bütünün bir parçasıdır. Kişinin yüz yapısını incelemeden sadece buruna konsantre olursanız hata yaparsınız. İdeal bir burunun, dudakla-alınla yaptığı açılar, yüzün dik ve yatay yüzeylerine göre oranı ile değerlendirilir. Burun, her iki kulağı da içerecek şekilde yüzün 1/5’i genişliğinde olmalıdır. Yani yüzü enine 5 eşit parçaya böler. Burun yüksekliğinin, saçlı deri sınırı ve çenenin en alt ucu arasındaki mesafenin de 1/3 oranında olması gerekir. Yani yüzü dikine 3 eşit parçaya bölmelidir. Yandan bakıldığında üst dudak ideal olarak alt dudağın 2 mm. önündedir. Kadınlarda çene, alt dudak hizasının çok hafif arkasında iken, erkeklerde ise çene daha kuvvetli ve öndedir. Burnun kemik kısmının genişliği, burun deliklerinin olduğu taban kısmının genişliğinin yüzde 80’inden daha fazla olmamalıdır. Burun tabanından aşağıdan bakıldığı zaman eşkenar üçgen şeklinde bir görünüm olmalıdır” dedi.

 

BAŞARILI BİR BURUN ESTETİĞİ NASIL OLMALI? 

• Doğal görünümlü, 
• Kişinin yüz yapısına ve cinsiyetine uygun, 
• Burun estetiği yaptırdığınızı sizi tanımayan kişilerin anlayamadığı, 
• İdeal burun ölçülerine sahip, 
• Solunum problemi yaratmayan bir sonuç ortaya çıkmalıdır.

 

Kaynak: ntvmsnbc

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KEPEKLİ SAÇLARDAN KURTULUN
BAKIMINIZI KENDİNİZ YAPIN
CİLT SIKILAŞTIRICI YAĞ
KENDİNİZ YAPIN...
ANNELİK ESTETİĞİ DE NESİ?
HAMİLELİK ÖNCESİNE DÖNÜŞ MÜ
BOTOKS ETKİSİ
ORGANİK GÜZELLİK
YILLARA MEYDAN OKUYANLARA
YENİ UYGULAMALAR
SAÇ VÜCUDUN BAROMETRESİ
SAÇ, SİNYAL VERİR
KADINLAR NE İSTER?
NEYLE MUTLU OLUR
MAKYAJ ÖNCESİ
GERGİN YÜZ MASKESİ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BÖLGESEL ZAYIFLAMA
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
AYNA AYNA SÖYLE BANA
BOTOKS YAPTIRMAK DUYG...
İLGİLİ VİDEOLAR
KOLTUK ALTI BOTOKSU
KİMYASAL PEELING
GENİTAL ESTETİK
DOĞUM SONRASI MEME ESTETİĞİ
FOTOĞRAFA DİKKATLİ BAKIN
BAZILARI KASLI SEVER
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :