Okunma Sayısı: 9392
CANLI YORUMLAR

DÜŞÜK BURUN ERKEKSİ

Kalkık burun kadınsı

Düşük burun erkeksi, kalkık burun kadınsıEstetik Cerrah Hakan Gence’ye göre burun, ifadeye sadece karakter değil cinsiyet de katıyor. Buna göre, kalkık burun dişilik göstergesi iken düşük burun ucu erkeksi algı oluşturuyor.

 

Burun estetiğinin kişiye uygun olması gerektiğini söyleyen Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Gence, yüz büyüklüğü ve cinsiyete göre burna şekil verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

Op. Dr. Hakan Gence, burun estetiğinin inceliklerini şöyle açıkladı: “Burun estetiğinde standart yapılan küçültme ve kaldırma dönemi sona erdi. Eskiden kim olursa olsun burnunu yaptırmak isteyenlere hep aynı burun yapılırdı. Dışarıdan bakıldığı zaman da o burnun estetik operasyonla yapıldığı anlaşılırdı. Kişinin yüzünün uzunluğu, çenesinin çıkıklığı gibi yüz orantılarına dikkat edilmezdi. Oysa, ideal bir burun, kişinin yüzü ile orantılı ve cinsiyetine uygun olmalı. Cinsiyet çok önemli çünkü, düşük burun ucu kadınlara erkeksi, kalkık burun ucu ise erkeklere kadınsı bir yüz ifadesi verir. Yandan bakıldığı zaman burunla üst dudak arasındaki açı ideal olarak bayanlarda 95 ila 100 derece, erkeklerde ise 90 ila 95 derece arasında olmalıdır.”

 

BURNUNUZ ALTIN ORANA UYGUN MU? 
Dr. Hakan Gence; “Yüz içerisinde burun, bütünün bir parçasıdır. Kişinin yüz yapısını incelemeden sadece buruna konsantre olursanız hata yaparsınız. İdeal bir burunun, dudakla-alınla yaptığı açılar, yüzün dik ve yatay yüzeylerine göre oranı ile değerlendirilir. Burun, her iki kulağı da içerecek şekilde yüzün 1/5’i genişliğinde olmalıdır. Yani yüzü enine 5 eşit parçaya böler. Burun yüksekliğinin, saçlı deri sınırı ve çenenin en alt ucu arasındaki mesafenin de 1/3 oranında olması gerekir. Yani yüzü dikine 3 eşit parçaya bölmelidir. Yandan bakıldığında üst dudak ideal olarak alt dudağın 2 mm. önündedir. Kadınlarda çene, alt dudak hizasının çok hafif arkasında iken, erkeklerde ise çene daha kuvvetli ve öndedir. Burnun kemik kısmının genişliği, burun deliklerinin olduğu taban kısmının genişliğinin yüzde 80’inden daha fazla olmamalıdır. Burun tabanından aşağıdan bakıldığı zaman eşkenar üçgen şeklinde bir görünüm olmalıdır” dedi.

 

BAŞARILI BİR BURUN ESTETİĞİ NASIL OLMALI? 

• Doğal görünümlü, 
• Kişinin yüz yapısına ve cinsiyetine uygun, 
• Burun estetiği yaptırdığınızı sizi tanımayan kişilerin anlayamadığı, 
• İdeal burun ölçülerine sahip, 
• Solunum problemi yaratmayan bir sonuç ortaya çıkmalıdır.

 

Kaynak: ntvmsnbc

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
SAÇLARINIZ MI DÖKÜLÜYOR
BASİT BİR MASKE İLE ÖNLEYİN
ÖZGÜR,TEZAT, KURAL TANIMAZ
BU YAZ SİZ HANGİSİSİNİZ?
CİLDİNİZ YAĞLIYSA
DOĞAL YOLLARLA TEMİZLEYİN
BOYUN VE YÜZ GERME
OP. DR.İLKER MANAVBAŞI
AYAKKABINIZ SİZİ ANLATIYOR!
EMİNİZ TAHMİNİNİZDEN FAZLASINI..
HER GÜNE 10 BİN ADIM
BİR MEGAN FOX YAPAR MI?
ORGANİK YAĞLARLA BAKIM
HANGİ BÖLGEYE HANGİ YAĞ?
BEBEK AYAĞI GİBİ
AYAK PEELİNG'İ DİYE BİR ŞEY
SAÇLARINIZA KIŞ BAKIMI
SAÇLAR YÜZÜN ÇERÇEVESİ
BAYRAM SONRASI DETOKS
NELER YAPMALISINIZ?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
GÖZ KAPAĞI GERME
KEPÇE KULAK
ESTETİK SADECE GÖRSEL...
KOL VE BACAKLARDA SARKMA
İLGİLİ VİDEOLAR
KOLTUK ALTI BOTOKSU
KİMYASAL PEELING
GENİTAL ESTETİK
DOĞUM SONRASI MEME ESTETİĞİ
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
GÜZELLİK ÖLÇÜLERDE DEĞİL
İLGİNÇ DÜĞÜNLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :