Okunma Sayısı: 7954
CANLI YORUMLAR

Eğitimcilerden SBS uyarısı

Öğrencilere tavsiyeler

2013 SBS, ilköğretim 8. sınıf öğrencileri için 8 Haziran cumartesi tarihinde yapılacak. Eğitimciler de bu kritik süreçte öğrenci ve velileri sınava hazırlamaya çalışıyor. Sınav Uzmanı Osman Sarıkaya, kalan zamanın daha yararlı kullanılması adına öğrenci ve velilere önemli uyarılarda bulundu. 

Sarıkaya, Sınavda adayları bekleyen en büyük tehlikenin bilgisizlik değil heyecan olduğuna işaret eden Sarıkaya, öğrencilere şu tavsiyelerde bulundu: "Tabii ki tatlı bir heyecanınız olacaktır. Sınava başlar başlamaz bu heyecanı bir tarafa bırakıp normal bir sınava giriyormuş gibi hareket ettiğinizde, eminim ki çok başarılı olacaksınız. Unutmayalım ki bu sınavlarda size öğretmeleriniz tarafından detaylıca anlatılan, sadece gördüğünüz konulardan sorular sorulacaktır. Bunun için sakın ola panik yapmayınız. Diğer yandan bilginin yanında dikkati de elden bırakmamanız gerekir. Birçok soruyu bilmediğimiz için değil, dikkat etmediğimiz için yanlış yapıyoruz. En büyük rakibinizin yine kendi duygularınız yani heyecanınız olduğunu asla unutmayın ve sınavda rahat olun, bu rahatlık sizi başarıya ulaştıracaktır.

 

Sınava gireceğiniz okulu mutlaka bir gün önceden görün. Oturacağınız sırayı kontrol edin, şayet size uygun değilse ilgililerden sıranızın değiştirilmesini talep edin. Sınava giderken kimlik kartınızı ve sınav giriş katınızı mutlaka yanınıza alınız. Sınav esnasında kitapçık türünüzü mutlaka ve doğru olarak kodlayınız. Cevaplarınızı kaydırma yapmadan doğru şekilde kodlayınız. Cevap formunun size ayrılan yerlerinin haricindeki alanlar da hiçbir şekilde işaretleme yapmayınız. Evet, çok yoruldunuz. Gezmek, oyun oynamak tabii ki hakkınız; ama biraz daha sabredin. Kendinizi hemen salıvermeyin. Olası küçük kazaların bütün emeklerinizi alıp götüreceğini aklınızdan sakın çıkarmayın. Beslenmenize, uykunuza dikkat edin. Sonuçta kazanan sizler olacaksınız."

 

Osman Sarıkaya, velilere ise " Çocuklarımıza çok büyük hedefler vererek onları strese sokmayınız. Olabilecek başarısızlıklar için onlara özgüven aşılayınız. Sonuç ne olursa olsun, onlar bizim çocuklarımız. Hiç birimiz şu okulu kazansın bu okulu kazansın diye çocuk sahibi olmadık. Onlar bizim yarınlarımız, öyleyse gereken değeri verelim, her durumda sevgimizi eksik etmeyelim." önerisini yaptı.

Yazı Etiketleri

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
MİNİKLER İÇİN ZİL ÇALIYOR
UYUM PROGRAMI BAŞLIYOR
OKULA GİTMEK İSTEMEZSE!!!
VELİLER TEDİRGİN
OKUL ÇAĞINDA AŞK
KIZ-ERKEK İLİŞKİLERİ
TERCİH MARATONU BAŞLADI
%90 KAYIT YAPTIRMAYACAK
ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR...
YA 5 MEYVE YE YA DA SUYUNU
DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ
AİLELERE ÖNEMLİ UYARILAR
ÇOCUKLARA 13 YAŞ SINIRI...
DERS ZİLİ ÇALIYOR
ÇOCUKLAR OKULDAN KORKMASIN
ALİ GİT AYŞE GEL TARİH OLDU
YENİ MÜFREDAT AÇIKLANDI
KARNE SENDROMUNA DİKKAT!
AİLELER NASIL DAVRANMALI

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ERDOĞAN'DAN ÖDEV İSYANI
ÇOCUKLARDA DURUŞ BOZUKLUĞU
İYİ KARNE KÖTÜ KARNE
ZORBALIK NEDİR?
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
2012 YILINA DAMGA VURAN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :