Okunma Sayısı: 49600
CANLI YORUMLAR

ERKEK GİYİMİ STİL KURALLARI

Bilinmesi gerekenler!

Nasıl “kozmetik” konusu kadınların uzmanlık alanıysa, “araba” konusunun geleneksel bir yaklaşımla erkek ilgi alanında olduğunu söylesek yanlış olmaz. Yoldan bir erkeği çevirip bir araba modeli sorsak motor hacminden silindirine, beygir sayısından bagaj hacmine kadar birçok konuda bilgi sahibi olduğunu görür, şaşırmayız. Ancak iş arabayı “satın almaya” gelince yapılan araştırmalar bu kadar ilgi alanlarında olmasa dahi araba alımında en büyük etkinin “kadınlar” olduğunu gösteriyor. Yani erkekler, araba alırken mutlaka ki kadınların beğenilerine göre hareket ediyorlar. Peki ya giyim konusunda? O da farksız! Erkekler bir şekilde etraflarındaki kadınların yönlendirmesiyle tarzlarını oluşturuyor, yön veriyor ya da değiştiriyorlar…

O halde bu yazı doğrudan erkeklerle birlikte dolaylı yoldan kadınlara… Erkekler tarzlarını oluştururken (ya da kadınlar onların yerine bunu yaparken) nelere dikkat etmeliler? SirHotStyle‘ın yazarı Serhat Şengül konuk yazarımız olarak  bize erkek giyimin stil temellerini anlatıyor. 

Siyah ile lacivert uyumsuzdur.

O yüzdendir ki lacivert takım elbise/pantolon vs. altına “Aman siyah gibi çok koyu işte, olur olur!” deyip siyah ayakkabı-kemer kullanmamalıyız. Siyah takımlar, gri takımlarla siyah ya da gri ayakkabı-kemer; lacivert takımlarla kahverengi, taba ya da lacivert ayakkabı-kemer kullanılmalı. Siyah pantolon üzerine de  lacivert gömlek giyilmemeli; zira bu iki renk birbirini boğar. Lacivertle siyahı bir arada olsa olsa lacivert mont içine siyah üst giymek istediğimizde kullanabiliriz, o kadar. Onun dışında aynı karede görüntü vermelerini istemediğimizden üst üste kullanmaya hayır.

Siyah ile kahverengi uyumsuzdur. O yüzden kahverengi pantolon, vs seçtiğimizde siyah ayakkabı-kemer tercih edilmemeli. Kahverengi ya da taba ayakkabı-kemer altın kural!

Gri-kahverengi uyumundansa gri-siyah ya da gri-lacivert uyumu daha yerindedir.

Doğa en basit yol göstericidir. Renklerin en uyumlu hâli doğada… Yeşil yaprakları tutan ağaç gövdesi nasıl doğal olarak kahverengiyse, bu iki rengi birlikte kullanmak da o kadar doğal… Yeşil tonlarını seçince kahverengiye kayın. Ancak siyah ve yeşil uymaz mı? Hiç de değil. Yeşil yapraklar arasındaki siyah zeytin tanesi de uyumsuz değil en nihayetinde!

Siyah-beyaz doğal olarak uyumludur; ancak yine de bembeyaz giyindiyseniz siyah ayakkabıdansa lacivert ya da kahverengiyi tercih edin. Beyazlar içindeyken siyah ayakkabılar dikkati ayaklara çeker.

Tonaj en asil renk oyunudur. Koyu mavi, hatta lacivert bir pantolon üzerine 3-4 ton açığı uçuk mavi bir gömlek çok şık durur. Bu yüzdendir ki siyahla gri, gri ile de beyaz renklerde geçiş yarattığından oldukça uyumludur. Bu arada birçok insanın aksine pembe ile kırmızı da oldukça uyumlu olabilir. Yakın renkler olsa da, tonları farklı olan iki rengi tutturdunuz mu çok güzel bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Kaynak: zelfist

http://www.zelfist.com/anasayfa/erkeklerde-temel-stil-kurallari/

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
19 MAYIS KUTLAMASI KALKTI
ARTIK STATLARDA TÖREN YOK
ÇOCUKLARA BAHARLIK GİYSİLER
MOTHERCARE'DE BOL SEÇENEK
KİM HAYIR DİYEBİLİR Kİ
YAZ ÇANTALARI HAZIR
YENİ YILDA DAHA GENÇ
ESTETİĞE HÜCUM MU VAR?
BEBEĞİNİZE BU ÜRÜNÜ ALMAYIN
ALERJİ YAPAN MADDELER
EN ÖNEMLİ AKSESUAR
SAÇ OLAYI ÇOK MÜHİM
PEPEE OYUNCAKLARI ÇIKTI
ZEKÂ OYUNLARINDAN BİSİKLETE
TAVA ÇİZİLMELERİNE SON
PRATİK VE YÜKSEK PERFORMANS
KULLANIŞLI VE RAHAT
MODASI HİÇ GEÇMİYOR
SONBAHARDA NE GİYSEM?
EMİLİANATA'DAN İPUÇLARI

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
2012 ERKEK SAÇ MODASI
KNTLİ ERKEKLER
STANDARTLARIN ÖTESİNDE
ERKEKLER ONDAN VAZGEÇEMEZ!
İLGİLİ VİDEOLAR
ALIŞVERİŞ FESTİVALİ
İSTANBUL'DA RAMAZAN HAREKETLİLİĞİ
HAMİLELERİN YENİ MODASI
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :