Okunma Sayısı: 9100
CANLI YORUMLAR

ERKEK, TABUSUNU YIKIYOR!

Hem de taşlı saatlerle!

Erkekler için saat sadece zamanı gösteren bir aksesuar olmaktan çok daha öteye geçti. 1-2 yıl öncesine kadar hiçbir Türk erkeğinin kolunda göremeyeceğiniz beyaz, renkli ve taşlı saat modelleri 2012 modasının sinyallerini veriyor. Bu durum akıllara şu soruyu getiriyor. ‘Taş fırın Türk erkeğinin aksesuar tercihleri değişiyor mu?’

Erkeklerin tercih ettikleri saat; markası, rengi ve kalitesi ile aynı zamanda onların hayat tarzlarını da yansıtır. Örneğin büyük kasalı maskülen saatler erkekler için gücü, kendine güveni ve kararlılığı simgeliyor. Daha klasik ve iş zamanı, yani gömlek ve takım elbiseyle kullandıkları saatler daha klasik ve İsviçre hatları olan saatler oluyor. Hem spor, hem şık, hem de 24 saat takılabilecek modeller için çoğunlukla çelik bilezikli saatler tercih ediliyor. Ancak 2011 saat modasına damgasını vuran ve tüm dünyada hızla yayılan renkli saat modası Türk erkeklerinin de fikirlerini değiştirmiyor değil. Her renk kıyafete uygun rengârenk saatler takmaya başlayan Türk erkeğinin bu konudaki önyargılarından vazgeçtiği görülüyor.

2012 Erkek Saat Modası “Taş”lanıyor

Konyalı Saat’in perakendeden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barbaros Yücesoy konu ile ilgili şu açıklamalarda bulunuyor; "Özellikle yaz aylarında kadınların kolunda görmeye alıştığımız renkli saatler ve yazın vazgeçilmez favorisi olan beyazı, artık erkeklerin bileğinde de görmek mümkün. Birkaç yıl öncesine kadar renkli saat satın alan erkek oranı % 5 civarındayken geçtiğimiz yılla birlikte bu yıl, oranın %45 oranında arttığını söyleyebilirim." Erkek saatlerinin %30’unun beyaz ve renkli modellerden oluştuğunu belirten Yücesoy, değişen tercih ve zevklerin sonucunda 2012 yılında taşlı erkek modellerin erkek saat modasına damga vuracağını da sözlerine ekliyor.

Bu anlayışın değişmesindeki en büyük etken ise, beğenilen sanatçı ve sporcuların bu modellerde saatler tercih etmeye başlamaları. Şu an için taşlı modellerin modellerin %5’lik bir paya sahip olduğunu belirten Yücesoy 2012’de bu oranın 3 katına çıkacağını belirtiyor.

 

  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
VİTRİNLERE BAHAR GELDİ
STİL SAHİBİ ERKEKLER
İNCE SEVEN ERKEKLERE
ARTIK "MAD MEN" MODAS...
YENİ YILDA DENEYİN
KISA SAÇ MODELLERİ
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :