Okunma Sayısı: 9446
CANLI YORUMLAR

ERKEKLERDE ESTETİK KURALI

Doğallık


Günümüzde erkekler, artık en az kadınlar kadar dış görünüşüne özen göstererek, daha yakışıklı olmak için birçok yöntemi deniyor. Özellikle iş ve sosyal hayatlarında daha genç, dinamik ve yakışıklı görünmek erkekler için büyük önem taşıyor. Son yıllarda Batı ülkelerindeki estetik burun ameliyatı olan hastaların dörtte birini erkeklerin oluşturması da bu durumu gözler önüne seriyor. Ancak erkeklerin estetik burun ameliyatlarına yaklaşımı kadınlara göre farklılık gösteriyor.  Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Y. İlker Manavbaşı, “Erkekler için estetik burun ameliyatı olabilmenin ilk ve en önemli kuralı ameliyatın başkaları tarafından anlaşılmamasıdır.” diyor.


ERKEKLER ESTETİĞİN DOĞAL GÖRÜNMESİNİ İSTİYOR

Erkekler için estetik burun ameliyatı olabilmenin ilk ve en önemli kuralı ameliyatın başkaları tarafından anlaşılmamasıdır. Erkeklerin estetik burun ameliyatlarına yaklaşımı her zaman kadınlardan farklı olmuştur. Ameliyat olduğu kısmen belli de olsa bir bayan bunu sorun etmez iken, bir erkek için bu durum ciddi bir stres kaynağı olabilir. Erkek ideal burun yapısı kadın ideal burun yapısından farklıdır. Bu kurallara uyan burun şekli bilgisayarda hasta ile beraber tespit edildikten sonra, birebir ameliyat sırasında uygulanmaktadır.

İkinci aşamada ise, sonuç konusunda ikna olan hastalar ameliyat ve sonrası ağrı ile ilgili yersiz korkularını yenerler. Günümüzde genel anestezi son derece güvenli bir yöntemdir. Hasta da ek bir sağlık problemiyok ise, rutin testler uygulanarak ameliyata hazırlanır. Ağrı konusu ise yanlış bilinen bir diğer mevzudur. Burun ameliyatı sonrasında hastalar ağrı hissetmezler.


SPOR YARALANMALARI BURUN TRAVMASI YARATIYOR


Erkeklerin burun ameliyatı olma sebepleri arasında; nefes alma problemi, burunda eğrilik ve kemer, burun ucu düşüklüğü ya da genişliği, burunun yüze göre büyük olması gelmektedir. Özellikle nefes alma problemleri erkekleri estetik burun ameliyatı olmaya iter. Sporla daha fazla ilgilenmeleri nedeniyle yüzlerine darbe almaları olasıdır. Yüze alınan darbeler burun travmasına neden olur. Yapılan araştırmalara göre estetik operasyona başvuran erkek hastaların yüzde 80’inde değişen oranlarda burun eğriliği saptanmıştır. Bu hastaların hemen hepsi düzeltme işlemi sırasında estetik ameliyat olmayı istemektedirler. Ancak her burnu eğri ve nefes alması sorunlu erkeğin de ameliyat istemediği bir gerçektir.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
İŞİNİZE GÖRE KIRIŞIYORSUNUZ
PEKİ NASIL KORUNALIM?
PRP TEDAVİSİ NEDİR?
DAHA CANLI BİR CİLT İÇİN
DÜŞÜK BURUN ERKEKSİ
KALKIK BURUN KADINSI
AYRIK VE KIRIK DİŞLER
LAMİNA TEDAVİSİ
DOLGU UYGULAMASI
NELER YAPILABİLİR?
DOĞUM SONRASI YENİLENİN
İŞTE FORMÜLÜ
BEDEN TAKINTISI
TRAVMA NEDENİ OLABİLİYOR
ERKEKLERDE MEME BÜYÜMESİ
OP. DR.CİHAN UÇAR ANLATIYOR
YENİ TREND : AYNA ORUCU
KENDİNİZLE BARIŞIN
KEPÇE KULAK AMELİYATI
HANGİ TEKNİKLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ERKEKLERE ESTETİK
ESTETİK SADECE GÖRSEL...
KULAK ESTETİĞİ
GÖĞÜS KÜÇÜLTME!
İLGİLİ VİDEOLAR
GENİTAL ESTETİK
DOĞUM SONRASI MEME ESTETİĞİ
BURUN ESTETİĞİ
GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
İLGİNÇ DÜĞÜNLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :