Okunma Sayısı: 9515
CANLI YORUMLAR

EV HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRIN

Pratik bilgiler

Günlük yaşamda işinize yarayacak pratik bilgileri sizin için derledik...

Gündelik yaşamda sıkça karşılaştığımız ve işimizi zorlaştıran aksiliklerle baş etmek sanıldığı kadar zor değil. Aslında birçok aksilik için fazla bilinmeyen püf noktalar var. Biraz deneyimlerle biraz da kulaktan kulağa ulaşan bu yararlı bilgiler, sorunları çözmenizi ve yaşamı pratikleştirmenizi sağlayabilir.

İşte işinize yarayacak birkaç pratik bilgi…

 • Sertleşen boya fırçalarınızı kaynamış sirkeli suda bekletirseniz daha kolay açıldığını göreceksiniz.
 • Mobilyalarınıza cila yaparken cila olmamasını istediğiniz yerlere vazelin sürün buralara cila taşarsa bile kuruyunca çok kolay çıkarabilirsiniz.
 • Kapılarınız veya çekmeceleriniz bir müddet sonra itseniz de çekseniz de kapanmaları zorlaşabilir böyle durumlarda kapınızın, çekmecenizin sürten kısmına vazelin sürün.
 • Haşladığınız yumurtanın suyunu saksıya dökerseniz çiçeklerinizi de besleyebilirsiniz.
 • Zamanla ezilen halılarınızı eski haline döndürmek için, ıslak bir bezle ılık ütüyü bu ezilmiş yerlerin üzerinde gezdirin. Bu işlemi yaparken ütüyü çok fazla bastırmamaya çalışın.
 • Ev temizliği esnasında eğer toz bezleri sildiğiniz yüzeye toz bırakıyorsa her toz alışınızdan sonra durulama suyuna bir miktar gliserin koyun. Bir dahaki sefere toz beziniz toz bırakmayacaktır.
 • Cam bir eşyanız kırıldığında bir parça ıslak pamuğu yerde gezdirirseniz cam kırıklarının pamuğa takıldığını ve camların kolaylıkla temizlendiğini görebilirsiniz.
 • Fırınınıza sinmiş kötü yemek kokuları için, yemek yapmadan önce fırınınızın ortasına yarısı sirke yarısı su ile doldurulmuş bir tava koyun. Fırınınızı birkaç dakika için ısıtın daha sonra soğumaya bırakın. Kötü kokular fırınınızı terk edecektir.
 • Sürahinizin dibi kir tutmuş ise, içine bir avuç tuz ile sirke koyup çalkalarsanız içi tertemiz olacaktır.
 • Musluklarınızı temizlemek için bez yerine eski bir naylon çorabı tercih edin sonuç daha mükemmel olacaktır.
 • Çelik saklama kapları ve tencerelerin içinde biriken kireç tortusunu temizlemek için, 15 dakika kadar içinde sirke kaynatın.

Milliyet / Bengü Öner 

 • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BANYOSUNDA RENK ARAYANLAR
SİZİN İÇİN ÖNERİLERİMİZ VAR
SİZ HANGİSİNİ İSTERDİNİZ?
OTURMA ODASI ÖNERİLERİ
EVİNİZE CANLILIK GELSİN
CALLİGARİS'LE ÖZGÜR RUH
ÜÇ MARKA ÜÇ ODA
ÇOCUĞUNUZ VE BEBEĞİNİZ İÇİN
BAHÇELERE ÇIKALIM
MOBİLYANIZ HAZIR MI?
BATTANİYE ZAMANI...
SADECE ÜŞÜDÜĞÜNDE DEĞİL...
ODASININ İLHAM KAYNAĞI
70'LERİN ASİ RUHU...

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
EVİNİZİ DEKORE EDİN
PLASENTA TABLOLAR
EVİNİZİ ŞIMARTIN
TEMİZLİK YAPARKEN DİKKAT
2013 KIŞ - ŞAPKA MODASI
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
HAMİLELERİN YENİ MODASI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :