Okunma Sayısı: 9303
CANLI YORUMLAR

EV HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRIN

Pratik bilgiler

Günlük yaşamda işinize yarayacak pratik bilgileri sizin için derledik...

Gündelik yaşamda sıkça karşılaştığımız ve işimizi zorlaştıran aksiliklerle baş etmek sanıldığı kadar zor değil. Aslında birçok aksilik için fazla bilinmeyen püf noktalar var. Biraz deneyimlerle biraz da kulaktan kulağa ulaşan bu yararlı bilgiler, sorunları çözmenizi ve yaşamı pratikleştirmenizi sağlayabilir.

İşte işinize yarayacak birkaç pratik bilgi…

 • Sertleşen boya fırçalarınızı kaynamış sirkeli suda bekletirseniz daha kolay açıldığını göreceksiniz.
 • Mobilyalarınıza cila yaparken cila olmamasını istediğiniz yerlere vazelin sürün buralara cila taşarsa bile kuruyunca çok kolay çıkarabilirsiniz.
 • Kapılarınız veya çekmeceleriniz bir müddet sonra itseniz de çekseniz de kapanmaları zorlaşabilir böyle durumlarda kapınızın, çekmecenizin sürten kısmına vazelin sürün.
 • Haşladığınız yumurtanın suyunu saksıya dökerseniz çiçeklerinizi de besleyebilirsiniz.
 • Zamanla ezilen halılarınızı eski haline döndürmek için, ıslak bir bezle ılık ütüyü bu ezilmiş yerlerin üzerinde gezdirin. Bu işlemi yaparken ütüyü çok fazla bastırmamaya çalışın.
 • Ev temizliği esnasında eğer toz bezleri sildiğiniz yüzeye toz bırakıyorsa her toz alışınızdan sonra durulama suyuna bir miktar gliserin koyun. Bir dahaki sefere toz beziniz toz bırakmayacaktır.
 • Cam bir eşyanız kırıldığında bir parça ıslak pamuğu yerde gezdirirseniz cam kırıklarının pamuğa takıldığını ve camların kolaylıkla temizlendiğini görebilirsiniz.
 • Fırınınıza sinmiş kötü yemek kokuları için, yemek yapmadan önce fırınınızın ortasına yarısı sirke yarısı su ile doldurulmuş bir tava koyun. Fırınınızı birkaç dakika için ısıtın daha sonra soğumaya bırakın. Kötü kokular fırınınızı terk edecektir.
 • Sürahinizin dibi kir tutmuş ise, içine bir avuç tuz ile sirke koyup çalkalarsanız içi tertemiz olacaktır.
 • Musluklarınızı temizlemek için bez yerine eski bir naylon çorabı tercih edin sonuç daha mükemmel olacaktır.
 • Çelik saklama kapları ve tencerelerin içinde biriken kireç tortusunu temizlemek için, 15 dakika kadar içinde sirke kaynatın.

Milliyet / Bengü Öner 

 • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
RUTUBETSİZ BANYOLAR
HAYAL GÜCÜNÜZ ISLAK MEKÂNDA
KALE İLE ŞIK BANYOLAR
İNCELİKLİ BOND KOLEKSİYONU
EVİNİZE RENK GETİRECEK
KÜÇÜK DETAYLAR
EVİNİZDE SADELİK
MOBİLYA VE TEKSTİLLE...
BAHÇELERE ÇIKALIM
MOBİLYANIZ HAZIR MI?
BANYODA YARATICILIK VE UYUM
BİRAZ RENK VE HAREKET...
HAAZ OBJELERİNDE İNDİRİM!
EVİNİZİ SÜSLEYİN...
BEBEK ODASI GÜNEYE BAKMASIN
AÇIK RENKLE BOYANSIN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
YILBAŞI AĞACINIZ HAZIR MI
EVİNİZİ DEKORE EDİN
EVİNİZE CANLILIK GELSİN
TEMİZLİK YAPARKEN DİKKAT
FOTOĞRAFA DİKKATLİ BAKIN
2013 BAROK DESENLERİN YILI
HAMİLELERİN YENİ MODASI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :