Okunma Sayısı: 11890
CANLI YORUMLAR

EVDEKİ FAZLALIKLAR

Sizi huzursuz ediyorsa...

Her mevsimin kendine göre bir güzelliği, bununla birlikte eve de yansıması vardır. Genellikle her mevsim dönüşü yaptığımız genel temizliklerde evdeki fazlalıklardan kurtulmak isteriz, ama onu atmayım, bu lazım olur diyerek bir de bakarız ki hiçbir şeyi atamamışız. Yaz mevsiminin sonuna geldiğimiz bu ay da yavaş yavaş fazlalıklardan kurtulmak isteyenlere bazı önerilerimiz var. İşinize yaramayan fazlalıklardan kurtulmak için daha fazla beklemeyin.

 Dostlarınız ev ziyaretine gelirken mutlaka çeşit çeşit hediyeler getirir. Bir süre sonra evinizde hiç kullanmadığınız bir “hediye yığını” oluştuğunu fark edersiniz. Bahar temizliği yaparken ilk iş olarak bu yığından kurtulmak gerekir.

“Throw Out 50 Things” (50 Şeyden Kurtulun) adlı kitabın yazarı Gail Blanke eve en çok gelen hediyeler arasında kahve fincanları olduğuna işaret ediyor. Onlardan kurtulmanın en güzel yolu en sevdiğiniz bir kaç tanesini saklamak ve diğerlerini de ihtiyacı olanlara dağıtmak.

Çiçeklerle eve giren vazolar bir süre sonra dolaplara sığmamaya başlar. Evinizde kaç vazoya ihtiyacınız olduğuna karar verip fazla vazolara “elveda” diyebilirsiniz.

Dolapları dolduran fiş, fatura ,banka hesap ayrıntıları gibi belgelerin ne zamana kadar atılmaması gerektiğini mali müşavirinizden öğrenin. 10 senelik elektrik faturası boş yere çekmecenizi işgal etmesin.

Odanızın bir köşesinde üst üste birikmiş dergiler mi var? İki aydan uzun zamandır okunmayı bekliyorlarsa hiç bir zaman okunmayacaklar demektir. Hepsini toplayıp ofise götürebilir böylelikle ilgilenebilecek birilerini sevindirmiş olursunuz.

Dolabınız 10 senedir giymediğiniz kıyafetlerle mi dolu? Büyük ihtimalle onları tekrar giyecek kadar zayıf olamayacaksınız. Zayıflasanız bile o modellerin modası çoktan geçmiş olacak. Söylenecek çok şey yok. Dışarıda o kıyafetlere ihtiyacı olan binlerce insan var.

Eski cep telefonları, onların şarj aletleri, eski kulaklıklar, eski bilgisayar klavyeleri ve bunlar gibi bir çok işinize yaramayan kablolu cihazı elden çıkarmanızın zamanı geldi.

Yazı Etiketleri

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
HAYALLERİ DUVARLARINDA
DETAYLAR ÖNEMLİDİR
ÜÇ MARKA ÜÇ ODA
ÇOCUĞUNUZ VE BEBEĞİNİZ İÇİN
EVİNİZE CANLILIK GELSİN
CALLİGARİS'LE ÖZGÜR RUH
BANYOSUNDA RENK ARAYANLAR
SİZİN İÇİN ÖNERİLERİMİZ VAR
MİNİ iPHONE MİKROSKOBU
GÖZÜMDEN HİÇBİR ŞEY KAÇMAZ!
RUTUBETSİZ BANYOLAR
HAYAL GÜCÜNÜZ ISLAK MEKÂNDA
EV GÜZELLEŞTİREN İPUÇLARI
EVETLER VE HAYIRLAR...
SİHİR'Lİ İTALYAN ŞIKLIĞI
2012'DE OFİSLERDE!
BUNLAR EV DEĞİL MUTFAK!
MUTFAĞINIZ YAŞAM ALANI

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
BELGİN
Cevapla BELGİN
14.08.2012 16:50:12
Yıllardır biriktirdiğim fazlalıklardan,yapmış olduğum tadilat sebebiyle kurtulmayı başardım:))ve evi bir nevi ferahlatım :PKullanırım düşüncesiyle işe yaramayan o kadar saçma şeyleri saklamışım ki anlatamam:)evim de garderobum da rahat nefes aldılar:P Bi daha o hale gelmemek için''belki lazım olur''fikrinden tamamen kutulmayı istiyorum ..
Cevap Yaz

Cevaplar

bûya 14.08.2012 16:52:57

darısı başıma inşallah:)
bûya
Cevapla bûya
01.08.2012 10:28:58
sadece onlar mı? çöp poşeti olarak kullanırım diye tutulan ama buna rağmen her alışverişle eve gelen yeni torbalar, başka birşey doldurum diye biten kavanozlar,tozbezi yaparım diye atılamayan eski tshirtler, çocukla oyun oynar boyarız belki diye atılamayan karton yumurtalıklar, yoğurt kapları.... anaaamm ben evi baya bi çöp eve dönüştürmek üzereyim imdat! ;)
Cevap Yaz
1

KATEGORİNİN HABERLERİ
BAHÇELERE ÇIKALIM
KARİZMATİK VE SADE
MEKANLARDA YENİ TREND
BAYRAM TEMİZLİĞİ YAPARKEN
ÜNLÜLERİN MAKYAJSIZ HALLERİ
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :