Okunma Sayısı: 9235
CANLI YORUMLAR

FUTBOLDA ŞİKE

Madalyonun arka yüzü...

Günlerdir ülke “futbolda şike” haberleriyle çalkalanıyor. Fenerbahçe ve yönetimi yaşananlar yüzünden büyük darbe aldı.

Ben Fenerbahçeli değilim. Ama olaya farklı bir yönden bakacağım.

Türkiye’nin en büyük sektörlerinden biri futbol. Her sektörde olduğu gibi burada da yolsuzluklar, şikeler olması tahmin edilebilir bir durum. Tabii ki hiçbir yerde olmamalı. Ama hepimiz aşinayız gözümüze soka soka yolsuzluk yapılmasına. Şimdi Fenerbahçe hakkında medyada haberler çıktı, o yüzden herkes Fenerbahçe’ye yükleniyor ama diğer takımları bilmiyoruz. Görmediğimiz bir şey olunca yokmuş gibi yapıyoruz.

Bence televizyonda görüp, gazetede okuduğumuz her şeye kayıtsız şartsız inanmamamız gerekiyor. Çünkü bunlar insanları kandırmak için en iyi araçlar. (Bunu size medya üzerinden yazıyor olmam da büyük bir ironi doğrusu). Ne zaman ki dava halka açık olur, delillerle ilgili bilgiler kamuya doğru bir şekilde ulaştırılır – ve ne zaman ki bu delillerin doğruluğuna güvenebiliriz – işte o zaman gerçek ve doğru bir değerlendirme yapabiliriz. Şu anda yargılanan kişilerin avukatlarına bile bilgi verilmiyor.

Bazı sorular beliriyor kafamda. Yorum yapmayacağım. Sadece bazı noktalara dikkat çekmek istiyorum.

  • Neden Fenerbahçe?
  • Neden şimdi?
  • Neden seçimden önce ortaya çıkmadı bu olay?
  • Neden avukatlardan bile bilgi gizleniyor?
  • Gündemde bu denli yer verilmesinin sebebi, halkın ilgisini başka yöne çekmek mi?
  • Bu olayın arkasına saklanan daha büyük bir gündem maddesi mi var?

Bence artık “şike olmuş, şöyle yapmışlar, böyle yapmışlar” diye takılmış plak gibi başa saracağımıza, olayın arka tarafını sorgulamalıyız.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HEP BERABER TECAVÜZ
ALKIŞLARLA, RUTKAY AZİZ !
MODERN TUVALET RESTOR...
KENAN DOĞULU'YA SİTEM
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
GÜZELLİK ÖLÇÜLERDE DEĞİL
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :