Okunma Sayısı: 10560
CANLI YORUMLAR

GEREKİRSE AKSİ OLUN

Mutlaka bu 10 soruyu sorun

Bakıcı ararken gerekirse aksi olun! Her işe burnunu sokan, her soruyu soran, meraklı, paranoyak belki biraz huysuz olabilirsiniz

Minik bebeklerinize bakıcısını seçmeden önce kağıdı kalemi elinize alın...

  • Daha önce bakıcılık yaptınız mı? "Eğer yaptıysanız kaç çocuğa baktınız? Eğer mümkünse bu kişilerin telefonlarını alabilir miyim?" Bu soruyla kişinin tecrübesi, referansları ve çocukları ne kadar tanıdığı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Hatta size verdiği telefonları arayarak çocuklara karşı tutumu hakkında da bilgi almış olursunuz.
  • Beslenmesinde nelere dikkat edersiniz? Sağlıklı beslenme konusundaki yeterliliği ve çocuklara da bunu kazandırabilme yetisi hakkında sizi yönlendirecektir.
  • Çocuğum düştü ve yaralandı, ne yaparsınız? "İlk yardım bilginiz ne kadar?" Bu sorunun yanıtıyla; çocuğunuzun merdivenden düşmesi, açıkta duran ilacı içmesi ya da yerdeki boncuğu ağzına atması gibi tehlikeli durumlardaki mesleki yeterliliğini görebilirsiniz.
  • Acil bir durumda ne yaparsınız? Acil durumlarınız nelerdir? Çocuk için acil durumları belirlemesi, kişinin öncelikleri ve acil kelimesinin onda yarattığı imajı görebilirsiniz.
  • Çocuk için kurallarınız nelerdir? Kuralları nasıl uygularsınız? Disiplinli mi, esnek mi yoksa tutarlı mı? Bu soru bakıcının hangi eğitim yöntemine yakın olduğu hakkında fikir verir.
  • Baktığınız çocukla geçirdiğiniz bir günü anlatır mısınız? Planlı ve düzenli olup olmadığı, günlük yaşamında nelere dikkat ettiği ve öncelikleri hakkında fikir verir. Çocukla yakınlığına ayna tutar...
  • Bir çocuğa tuvalet eğitimi verdiniz mi? Tuvalet eğitimi ile ilgili sorunlar sizi ne kadar etkiler? Bakıcı adayının bu soruya vereceği yanıt; bez değiştirme, çocuğun tuvalet ihtiyacını karşılama gibi konulara hakimiyeti hakkında size fikir verir.
  • Çocuk hastalıklarını bilir misiniz? "Çocuk hastalandığında nelere dikkat edersiniz?" Bu soru size; dadı adayının çocukların rutin geçirdiği kızamık, çiçek ya da bulaşıcı hastalıklara karşı nasıl davranması gerektiğini bilip bilmediği hakkında fikir verir.
  • Çocuk bakımına ilişkin yeterlilik belgeniz, sertifikanız ya da diplomanız var mı? Bu soru; bakıcının çocuk bakma konusundaki yeterliliği hakkında resmi bilgi verir.

Çalışan anneler; en azından ilk 3- 6 bebeğinin bakımını üstlenmelidirler. 'Güven-güvensizlik dönemi' dediğimiz bu zaman diliminde; anne çocuk ilişkisinin temelleri atılmaktadır.  Doğru bakıcı bulma konusunda yapılan öneriler size fikir verse de; önemli olan anne ve babaların içindeki sesi dinlemesidir. Aile, yukarıdaki soruların hepsine olumlu cevap alsa bile bakıcı adayı ailenin içine sinmeyebilir. Bu durumda özellikle annelerin, içine sinmesi önemlidir. 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ÇALIŞAN ANNELERİN KABUSU
ÇOCUĞU BIRAKIP İŞE GİTMEK..
JURASSIC LAND
28-29 ŞUBAT'TA İSTANBUL'DA!
ÇOCUKLARDA LÖSEMİ
CİNSİYETE GÖRE TEDAVİ
OKUL YEMEKLERİ
VE ATIŞTIRMALIKLAR
MEB'DEN 12.SINIFLARA DESTEK
ÜCRETSİZ LYS DERSLERİ
SONBAHARDA CANLI RENKLER
2012 SONBAHAR MODASI
SÜNNET 2-6 YAŞTA OLURSA...
ALGI, "CİNSEL TRAVMA" OLUR!
ÇOCUKLARDA EGZERSİZ
OKUL BAŞARISINI ARTIRIYOR
YENGEÇ BURCU ÇOCUKLARI
HASSAS BİR RUH

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BAKICI DEĞİŞTİRME KARARI
AMAN YAPMAYIN!
ANNEANNE Mİ BAKICI MI
İYİ BİR BAKICI
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
OJENİZ NE RENK OLSUN
ÜNLÜLERİN KOMİK ANLARI
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :