Okunma Sayısı: 11847
CANLI YORUMLAR

GÖĞÜS BAKIMI

Vücut ilgi bekler!

Çoğumuzun aklına ilk anda yüz bakımı ve güzelliği gelse de aslında tüm vücudumuzun ilgiye ihtiyacı var. Biraz egzersiz ve düzgün beslenme ile pek çok şeyin elimizde olduğunu fark edeceksiniz.

Kadınlığın Simgesi: Göğüsler

Beden fark etmeksizin her göğüs bakım ister, çünkü göğüsleriniz vücudunuzun belki de en hassas, en duyarlı organlarıdır. Göğüs derisi ince ve şeffaftır.

  • Bu yüzden temizlik işlemleri sırasında hırpalamamak, kullandığımız suyun çok sıcak olmamasına dikkat etmek gerekir. Bu aynı zamanda göğüslerin diri kalması için de önemli.
  • Göğüs bakımı için üretilen canlandırıcı ve besleyici özel losyonlardan da kullanabilirsiniz.
  • Sütyen seçimi çok önemli bir konudur. Sütyen ne çok sıkı ne çok gevşek olmalıdır, aksi takdirde göğüsleriniz deforme olabilir.
  • Göğüs bedeniniz fark etmeksizin sütyen kullanmanız önemlidir.

Sağlıklı göğüslere sahip olmanın en emin yolu belki de egzersiz yapmaktan geçiyor. Bu hareketler kuşkusuz göğüslerinizi büyütüp küçültmeyecek ana kaslarınızı kuvvetlendirerek sarkmalarını önleyecek, daha diri bir görünüm kazanmalarını sağlayacak.

  • Eski bir havluyu elinize alıp iki elinizle havluyu çamaşırın suyunu sıkar gibi bükün. Bu hareketi ardı ardına yirmi kez tekrarlayın, zamanla seksen defa tekrarlayacak hale gelin.
  • Bir masanın önüne oturun. Ellerinizi yumruk yapıp masaya dayayın, yumruklarınız arasında 30cmlik bir mesafe kalsın. Bütün gücünüzle yumruklarınızı masaya bastırın ve yavaş yavaş 5'e kadar sayın. Sonra gevşeyin; bir süre durduktan sonra hareketi tekrarlayın. 50 defaya kadar tekrarlayabilirsiniz.
  • Yüzükoyun uzanın. Bütün vücudunuzu gergin tutarak yalnızca ellerinizin ve ayak parmaklarınızın ucuna dayanarak doğrulun, bu hareketi birkaç defa tekrarlayın ama her hareketten sonra birkaç defa nefes alın. Bu hareketi yaparken sakın kollarınızla aşırı hareketler yapmayın, fazla zorlamalar göğüslerinizdeki bezleri zedeleyebilir.
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
GÜNEŞ LEKESİ Mİ ÇİL Mİ?
HANGİSİNDEN ŞİKAYETÇİSİNİZ
TEK TİP BESLENMEYE DİKKAT
BU BESİNLERE ÖNCELİK VERİN
ÇATLAKLARA SAVAŞ AÇIN
NEYİ FARK EDECEKSİNİZ
CİLDİNİZ YAĞLIYSA
DOĞAL YOLLARLA TEMİZLEYİN
KREMİNİZİ KENDİNİZ YAPIN
VÜCUDUNUZ YUMUŞACIK OLACAK
CİLDİNİZ KIŞA HAZIR MI?
NELER YAPMALISINIZ?
ZAYIFLAMAK İÇİN
DÜŞÜNCE GÜCÜ
CİLT SIKILAŞTIRICI YAĞ
KENDİNİZ YAPIN...
SAÇLARINIZA KIŞ BAKIMI
SAÇLAR YÜZÜN ÇERÇEVESİ
SU VE SABUNA DİKKAT
HELE Kİ CİLDİNİZ KURUYSA

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
KADINLARIN KABUSU: SELÜLİT
HER GÜNE 10 BİN ADIM
10 DAKİKADA VÜCUT BAKIMI!
BİTKİSEL BANYOLAR
2013 KIŞ - ŞAPKA MODASI
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
ROBOT SEVGİLİLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :