Okunma Sayısı: 9911
CANLI YORUMLAR

GÖZ ÇEVREMİZİ KORUYALIM

Nasıl mı?

Yer çekimine en çabuk yenilen ve halk arasında kaz ayağı olarak bilinen göz çevresi kırışıklıkları ve boyun bölgesindeki kırışıklıklar, kadınların kabusu olmayı sürdürüyor.  Eğer yaş takıntınız varsa ve aynaya baktığınızda bu kırışıklıkları görmek moralinizi bozuyorsa, alınacak küçük önlemler ile süreci yavaşlatabiliyorsunuz. İşte uzmanlara göre alınabilecek bazı önlemler:

• Ünlü markaların, içinde peptit, DMAE, hyalüronik asit, yeşil çay özü, alfa lipoikasit gibi maddeler bulunan kozmetik ürünler göz çevresindeki kırışıklıklar ile mücadelede etkili bir yöntem olarak gösteriliyor.

• Uzmanlar, gözleri sürekli kısmak, sinirli veya stresli iken yüz ve alın mimiği kullanmak göz çevresinde kırışıklık oluşumunu hızlandırdığı için konuşurken gözlerin kısılmaması gerektiğini söylüyor.

• Gözlerinizi kısmanıza sebep olan göz kusurunuz varsa doktorunuzun verdiği gözlük veya lens kullanılarak da süreci yavaşlatabilirsiniz.

• Hava koşulları da kırışıklıkları tetikleyen önemli sebepler arasında gösteriliyor. Bu sebeple güneş ışığına maruz kalmamak adına dışarı çıkıldığında mutlaka gözlük takılması öneriliyor.

• Göz makyajı yatmadan mutlaka silinmeli.

• İyi uyku da kırışıklıkların ortaya çıkmasını yavaşlatan önlemler arasında yer alıyor. 

• Uzmanlar en az haftada bir kez göz etraflarına bakım yapıp, dinlendirici maskeler uygulamanın da kırışıklıklarla mücadelede etkili bir yol olduğunu söylüyor.

Uzmanlara göre doğal yaşlanma sürecinin belirtisi olan kırışıklıkları önlemek mümkün olmasa da, alınacak küçük tedbirlerle mümkün.  Kozmetik ürünlerin yanı sıra günlük hayatta dikkat edilecek küçük detaylarla göz çevresi ve boyun bölgesi kırışıklıklarının önüne geçilebilir. 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
DUDAK VE DAMAK YARIKLARI
AŞILAMA YÖNTEMİ İLE
ELLERİNİZE ÇOK YÜKLENMEYİN
GÖBEĞİ ERİTMEK MÜMKÜN MÜ?
İLGİLİ VİDEOLAR
GENİTAL ESTETİK
DOĞUM SONRASI MEME ESTETİĞİ
BURUN ESTETİĞİ
GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ
KISA SAÇ MODELLERİ
BİR KADININ ÇANTASINDA
YENİ YILDA DENEYİN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :