Okunma Sayısı: 7231
CANLI YORUMLAR

GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ

Gençleştirme

GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİNDE MERAK EDİLENLER

Göz çevresi yüzümüzde yaşlanma belirtilerinin ilk ortaya çıktığı bölge. Göz kapağı cerrahisinin en sık yapılan yüz gençleştirme işlemi olması bu nedenle şaşırtıcı değil. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel alt-üst göz kapağı ameliyatları, kaş kaldırma, orta yüz ameliyatı, göz altı dolgularını anlatıyor.

Otuzlu yaşlardan sonra ortaya çıkan üst kapaklarda cilt yığılmaları, alt kapaklarda torbalanmalar ve göz kenarlarında kaz ayağı adı verilen kırışıklıklar kişinin sürekli yorgun ve uykusuz görünmesine yol açmakta.

Zamanla gözaltı torbaları ile yanağı ayıran “gözyaşı oluğu” adı verilen derin bir hat oluştuğunu belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel; “Üst kapaklardaki deri yığılması hastanın gözünü açmasını zorlaştırır. Bu tür hastalar görüntülerini düzeltebilmek için kaşlarından yardım alırlar. Sürekli kaşlarını kaldırdıkları için alın çizgileri derinleşir ve gün bitiminde baş ağrıları olabilir” diyor.

Alın, kaşlar ve üst göz kapaklarından oluşan üst yüz bölgesinde yapılan gençleştirme işlemleri arasında; alın ve şakak germe işlemleri, kaş kaldırma ameliyatları, kaş askıları, üst göz kapağı ameliyatları (üst blefaroplasti), alt göz kapağı ameliyatları, orta yüz germeler, dolgu ve botox uygulamaları sayılabiliyor.

Yanlış Estetik Uygulamalarına Dikkat

Üst yüz bölgesinin gençleştirilmesi sırasında kaşların gereğinden fazla kaldırılarak yüzde sürekli bir hayret ifadesine yol açan yanlış uygulamalara dikkat çeken Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel; bu nedenle ameliyat öncesinde hastanın gençlik fotoğraflarını isteyerek kaş-göz mesafesinin eski halini görmenin yerinde olacağını belirtiyor. Akın Yücel, özellikle erkek hastalarda bu mesafenin fazla açılmaması ve kaşların yükseltilmemesinin önemini de vurguluyor. Son olarak “İyi yapılan bir ameliyat hastanın görünümünü hemen değiştirir, bakışlarını gençleştirir. Hastalar dinlenmiş ve enerjik görünürler” diyor. 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ERKEKLERDE MEME BÜYÜMESİ
OP. DR.CİHAN UÇAR ANLATIYOR
KIRIŞIKLIKLAR KORKUTMASIN
İYİLEŞME İÇİN ÖNERİLER
KOL VE BACAKLARDA SARKMA
OP. DR.CİHAN UÇAR ANLATIYOR
EL ESTETİĞİ
OP. DR. CİHAN UÇAR
PRP TEDAVİSİ NEDİR?
DAHA CANLI BİR CİLT İÇİN
İĞNESİZ GENÇLEŞME
DAHA GENÇ DAHA GÜZEL
BÖLGESEL ZAYIFLAMA
PÜF NOKTALARI
SANAL AMELİYAT
KARARSIZ HASTAYA KOLAYLIK
DOLGU UYGULAMASI
NELER YAPILABİLİR?
YENİ TREND : AYNA ORUCU
KENDİNİZLE BARIŞIN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ
İŞİNİZE GÖRE KIRIŞIYO...
BÖLGESEL ZAYIFLAMA
BOTOKS ETKİSİ
İLGİLİ VİDEOLAR
GENİTAL ESTETİK
DOĞUM SONRASI MEME ESTETİĞİ
BURUN ESTETİĞİ
GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
BAZILARI KASLI SEVER
BİR KADININ ÇANTASINDA
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :