Okunma Sayısı: 7639
CANLI YORUMLAR

GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ

Gençleştirme

GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİNDE MERAK EDİLENLER

Göz çevresi yüzümüzde yaşlanma belirtilerinin ilk ortaya çıktığı bölge. Göz kapağı cerrahisinin en sık yapılan yüz gençleştirme işlemi olması bu nedenle şaşırtıcı değil. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel alt-üst göz kapağı ameliyatları, kaş kaldırma, orta yüz ameliyatı, göz altı dolgularını anlatıyor.

Otuzlu yaşlardan sonra ortaya çıkan üst kapaklarda cilt yığılmaları, alt kapaklarda torbalanmalar ve göz kenarlarında kaz ayağı adı verilen kırışıklıklar kişinin sürekli yorgun ve uykusuz görünmesine yol açmakta.

Zamanla gözaltı torbaları ile yanağı ayıran “gözyaşı oluğu” adı verilen derin bir hat oluştuğunu belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel; “Üst kapaklardaki deri yığılması hastanın gözünü açmasını zorlaştırır. Bu tür hastalar görüntülerini düzeltebilmek için kaşlarından yardım alırlar. Sürekli kaşlarını kaldırdıkları için alın çizgileri derinleşir ve gün bitiminde baş ağrıları olabilir” diyor.

Alın, kaşlar ve üst göz kapaklarından oluşan üst yüz bölgesinde yapılan gençleştirme işlemleri arasında; alın ve şakak germe işlemleri, kaş kaldırma ameliyatları, kaş askıları, üst göz kapağı ameliyatları (üst blefaroplasti), alt göz kapağı ameliyatları, orta yüz germeler, dolgu ve botox uygulamaları sayılabiliyor.

Yanlış Estetik Uygulamalarına Dikkat

Üst yüz bölgesinin gençleştirilmesi sırasında kaşların gereğinden fazla kaldırılarak yüzde sürekli bir hayret ifadesine yol açan yanlış uygulamalara dikkat çeken Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel; bu nedenle ameliyat öncesinde hastanın gençlik fotoğraflarını isteyerek kaş-göz mesafesinin eski halini görmenin yerinde olacağını belirtiyor. Akın Yücel, özellikle erkek hastalarda bu mesafenin fazla açılmaması ve kaşların yükseltilmemesinin önemini de vurguluyor. Son olarak “İyi yapılan bir ameliyat hastanın görünümünü hemen değiştirir, bakışlarını gençleştirir. Hastalar dinlenmiş ve enerjik görünürler” diyor. 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ESTETİK BURUN AMELİYATI
DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
FARKINDA MISINIZ?
DOLGU UYGULAMASI
NELER YAPILABİLİR?
ETKİLEYİCİ BİR GÜLÜŞ
SİZİN DE OLABİLİR
KORKULU RÜYA, SELÜLİT
KADINLARIN YÜZDE 85'İNDE
SANAL AMELİYAT
KARARSIZ HASTAYA KOLAYLIK
ERKEKLER DE BOTOKS YAPTIRIR
KİM DEMİŞ YAPTIRMAZ DİYE?
EL ESTETİĞİ
OP. DR. CİHAN UÇAR
SAÇLARINIZ GERİ GELSİN
SADECE BİR GÜNDE...

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ANNELİK ESTETİĞİ
CİNSEL HAZZI ARTTIRMA...
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
ELLERİNİZE ÇOK YÜKLENMEYİN
İLGİLİ VİDEOLAR
GENİTAL ESTETİK
DOĞUM SONRASI MEME ESTETİĞİ
BURUN ESTETİĞİ
GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
BİR KADININ ÇANTASINDA
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :