Okunma Sayısı: 9578
CANLI YORUMLAR

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Daha genç bir yüz

Günümüzde göz kapağı ameliyatı en çok 35-40’lı yaşlardaki kadın ve erkekler tarafından tercih ediliyor. Üst göz kapağındaki sarkmalar, gözaltında torbalanmalar ve kırışıklıklar; kişiye yorgun ve üzgün bir hava veriyor. Yüz gençleştirme operasyonları ile birlikte sıklıkla uygulanan göz kapağı estetiği, hastanın isteğine bağlı olarak tek bir işlem olarak da gerçekleştirilebiliyor. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Y. İlker Manavbaşı, “Göz kapağı düşüklüğü sorununda modern lazer blefaroplasti yöntemi sıklıkla tercih edilir. Bu işlemle gözlerde çarpıcı bir gençleştirme yaratarak, tazelenmiş bir görüntüye kavuşmak mümkün olabiliyor” diyor.

 

YAŞLANMA BELİRTİSİ İLK ÖNCE GÖZKAPAKLARINA VURUYOR

Vücutta yaşlanmayla birlikte ilk değişime uğrayan bölge, üst ve alt göz kapaklarıdır. Aşırı alkol ve sigara tüketimi, düzensiz uyku ve yer çekimi gibi fiziksel faktörler de gözkapağında değişikliklere yol açmaktadır. Göz kapağı estetiği uygulanacak hastanın kaslarının pozisyonu çok iyi değerlendirilmelidir. Her iki göz kapağı için yapılan işlemler birbirinden farklıdır. Üst göz kapağından deri ve kas fazlası çıkarılırken, alt kapak için ise fıtıklaşmış göz içi yağ torbaları eski yerlerine alınarak üzerini örten dokular sağlamlaştırılır ve alt göz kapağı kasları ve derisi sıkılaştırılır.

 

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ VAZGEÇİLMEZLERİ: ALIN GERME, KAŞ KALDIRMA

Göz kapakları üstte kaşlar, altta ise elmacık kemiği üzerindeki yağ yastığı ile sıkı ilişki içinde olduğundan ameliyat sırasında bu yapılardaki anatomik bozuklukların da giderilmesi gerekir. Aynı şekilde elmacık kemiği yağ yastığının yukarıya asılarak tespit edilmesi, alt göz kapağı ile yanak arasında oluşan boşluğu doldurarak daha genç bir yüz görünümü sağlayacaktır.

Göz kapağı yaşlanma belirtilerinin yanında, kaş düşüklüğü de var ise muhakkak kaş kaldırma ameliyatı da düşünülmelidir. Son yıllarda, alın gerilmesi veya kaşların kaldırılması üst göz kapağı estetiğinin bir parçası haline gelmiştir. Kaş düşüklüğü giderilmeden yapılan göz kapağı estetiği ameliyatlarından sonra, kaş daha fazla düşerek, iyi ve doğru bir estetik sonuç alınmasını engelleyebilir.

 

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ GÖZE ZARAR VERMEZ

Gözkapağı ameliyatları hastanın görme yetisinde sorun yaratmadığı gibi, göze zarar vermenin aksine birçok hastada görülen ileri yaşa bağlı göz kapağı kaynaklı görme zorluğunun önlenmesi açısından da çok faydalıdır.

 

 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KOL VE BACAKLARDA SARKMA
OP. DR.CİHAN UÇAR ANLATIYOR
SANAL AMELİYAT
KARARSIZ HASTAYA KOLAYLIK
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
FARKINDA MISINIZ?
ERKEKLERDE MEME BÜYÜMESİ
OP. DR.CİHAN UÇAR ANLATIYOR
BÖLGESEL ZAYIFLAMA
PÜF NOKTALARI
KORKULU RÜYA, SELÜLİT
KADINLARIN YÜZDE 85'İNDE
KIRIŞIKLIKLAR KORKUTMASIN
İYİLEŞME İÇİN ÖNERİLER
AYRIK VE KIRIK DİŞLER
LAMİNA TEDAVİSİ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
AYNA AYNA SÖYLE BANA
BU BAHAR NASIL ZAYIFL...
İKİ YÜZLÜ ESTETİK
BEDEN TAKINTISI
İLGİLİ VİDEOLAR
GENİTAL ESTETİK
DOĞUM SONRASI MEME ESTETİĞİ
BURUN ESTETİĞİ
GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ
BİR KADININ ÇANTASINDA
AKNELERDEN KURTULMAK İÇİN
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :