Okunma Sayısı: 7359
CANLI YORUMLAR

GÜNDÜZ İŞTE AKŞAM EVDE

Çalışmayın, çalıştırın...

Çalışırken aynı zamanda annelik görevini yerine getirmek oldukça zor ve yorucu olabiliyor.

Çalışan annelerin rutin görevlerinden bazılarını, aile bireyleri arasında yaptıkları iş bölümü ile paylaşabiliyor.

Bu noktada annelere büyük görev düşüyor. Anneler, ailenin diğer bireylerini “talep eden” tarafından çıkarıp, belli sorumluluklar yükleyerek oyunun bir parçası haline getirebiliyor. 

Temizlik bilincini aşılayın

Eve girdiğiniz andan itibaren bir yandan yemek yetiştirmeye çalışıyor bir yandan da dağınıklık topluyorsanız yanlış yapıyorsunuz demektir. Etrafın dağınıklığını toplama konusunda mutluka çocuğunuzun ve eşinizin yapabileceği bir şeyler vardır. Onlar yan gelip yatarken, sizin can hıraş bunlarla uğraşmanız adaletsiz bir durum ortaya çıkarıyor. 3 yaşında bir çocuğun bile yapabileceği oyuncak toplama, paltoların asılması gibi basit işleri çocuğunuza yaptırabilir, biraz daha zor olanları eşinize yaptırabilirsiniz.

Eve geldiğinizde herkesten güler yüzle ve nazik bir şekilde paltosunu asmasını, anahtarları yerine koymayı söylerseniz ve bunu tekrarlarsanız, belli bir süre sonra bu işlerin kendiliğinden yapıldığını göreceksiniz.

Belli bir yaşa gelen çocuk, artık üzerini değiştirebilir. Fakat çocuğunuz üzerini değiştirirken, kirli çamaşırlarını kirli sepetine atılması gerektiğini mutlaka ona söyleyin ve bunu benimsemesini sağlayın.

Yataklarını nasıl toplayacaklarını gösterin. Topladıktan sonra yatağı düzeltmeye ve yeniden yapmaya karşı koyun.

Yemek vakti geldiğinde, küçük çocuklar sofra kurmaya yardım edebilir, daha büyük olanlar içecekleri servis edebilirler ve herkes masaya tabakların götürülmesine yardımcı olabilir. 

  • Çocuklara sofrayı toplamayı öğretin, bulaşık makinesini doldurmayı gösterin.
  • Çocuklardan çöpü çıkarmalarını isteyin, onlara çamaşır makinesinin nasıl kullanılacağını öğretin ve temiz kıyafetlerini yerleştirmelerini isteyin.
  • Yardımlarından ne kadar mutlu olduğunuzu göstermek için onlara puanlar verin.

Bunun gibi küçük ama zaman alan işleri çocuğunuza ya da çocuklarınıza yaptırdığınızda, hem vakitten tasarruf yapmış olacaksınız hem de daha küçük yaşlarda sorumluluk almayı öğretecek ve sosyal algılarının da gelişmesine yardımcı olacaksınızdır. 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KARİYER Mİ ÇOCUK MU?
YOKSA İKİSİ BİRDEN Mİ?
ÇOCUĞUNUZA VAKİT AYIRIRKEN
KALİTE Mİ ÖNEMLİ SÜRE Mİ?
ÇALIŞAN KADINLAR
EN ÇOK NEDEN ŞİKAYETÇİ?
BAKICI KISKANÇLIĞI
BENDEN FAZLA MI SEVİYOR?
ÇALIŞAN ANNE AKTİVİTEYE!
ÖNCE SİZ MUTLU OLUN...
NE ZAMAN İSTİFA ETMELİSİNİZ
ÇALIŞAN KADININ SEKS HAYATI
STRES SEKSİ ETKİLER Mİ?
ÇALIŞAN ANNELER DAHA MUTLU
DOĞUM SONRASI İŞE DÖNÜŞ
ÇALIŞAN ANNELERİN KABUSU
ÇOCUĞU BIRAKIP İŞE GİTMEK..

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
DOĞUM SONRASI İŞ HAYATI
HEDEF MÜKEMMELLİK DEĞİL
O, ÜÇ OLMADAN İŞE DÖNMEK
ÇALIŞAN ANNE SENDROMU
DOĞRU SAÇ DOĞRU MAKYAJLA
ÇOCUKLAR BUNLARA BAYILACAK
GÜZELLİK ÖLÇÜLERDE DEĞİL
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :