Okunma Sayısı: 6285
CANLI YORUMLAR

HAMİLE VE BİTKİSEL ÜRÜNLER

Ne kadar güvenli?

Bazı kadınlar için hamilelik rahat ve keyifli bir dönemdir. Yeni durumun verdiği hoşnutluğa çok iyi bir fiziksel tablo eklenir.

Fakat çoğu kadın, özellikle ilk üç ayda, bazı rahatsızlık verici durumlarla baş etmek zorunda kalır. Bunun sebebi, döllenmeden sonraki ilk günlerden itibaren başlayan büyük hormonal değişimlerdir. Bu rahatsızlıklar birkaç hafta içinde azalarak yok olur.

Diğer rahatsızlıklar, rahim hacminin artarak karın boşluğunda daha çok yer kaplamasına bağlıdır. Dolayısıyla hamileliğin son döneminde görülür. Genelde küçük sorunlardır ve rahatsızlık verseler de önemli sonuçları yoktur.

 

Doğru teşhislerde bulunabilmeleri için bunlardan doktoru haberdar etmek gerekir. Doktora danışmadan herhangi bir ilaç ya da farmakolojik ajan (alternatif tıp ürünü, bitkisel ürünler, vs.) alınmamalıdır.

Kullanılacak ilacın rahimdeki bebeğe zarar verme ya da onu zehirleme riski olmadığı doktor tarafından doğrulanmalıdır.

UNUTMAYIN! “Alternatif” denen çoğu ilaç (homeopatik ilaçlar dahil) hamileliğe zararsız olduğunu kanıtlayacak uygun bilimsel tetkiklerden geçirilmemektedir.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
HAMİLELİKTE ALERJİ
ALERJİK HASTALIKLAR HAMİLELİKTE ...
HAMİLELİK STRESLİ İŞ
GEVŞEMEK İÇİN 10 YOL
HAMİLELİKTE ŞEKER HASTALIĞI
YİNE VE YİNE EGZERSİZ!
HAMİLESİNİZ VE KEDİNİZ VAR
TOKSOPLAZMAYA KARŞI TEDBİR
HAMİLEYKEN YORGUNLUK
SÜREKLİ UYKUNUZ MU VAR?
SONBAHAR GRİBİN HABERCİSİ
ANNE ADAYLARI DİKKAT
GEBELİKTE TOKSOPLAZMA
AZ PİŞMİŞ ETLERE DİKKAT!
HAMİLELERİN KIŞA HAZIRLIĞI
DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
DOĞUM SONRASI AĞRILARI
NEDEN OLUR? NASIL ÖNLENİR?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HAMİLELİK ÖNCESİ
ULTRASONDA BEBEĞİN GE...
HAMİLELİKTE UTANDIRAN
SEYAHATLER VE TATİLLER
TOPLAYIN
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
BAZILARI KASLI SEVER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :