Okunma Sayısı: 5930
CANLI YORUMLAR

HAMİLE VE BİTKİSEL ÜRÜNLER

Ne kadar güvenli?

Bazı kadınlar için hamilelik rahat ve keyifli bir dönemdir. Yeni durumun verdiği hoşnutluğa çok iyi bir fiziksel tablo eklenir.

Fakat çoğu kadın, özellikle ilk üç ayda, bazı rahatsızlık verici durumlarla baş etmek zorunda kalır. Bunun sebebi, döllenmeden sonraki ilk günlerden itibaren başlayan büyük hormonal değişimlerdir. Bu rahatsızlıklar birkaç hafta içinde azalarak yok olur.

Diğer rahatsızlıklar, rahim hacminin artarak karın boşluğunda daha çok yer kaplamasına bağlıdır. Dolayısıyla hamileliğin son döneminde görülür. Genelde küçük sorunlardır ve rahatsızlık verseler de önemli sonuçları yoktur.

 

Doğru teşhislerde bulunabilmeleri için bunlardan doktoru haberdar etmek gerekir. Doktora danışmadan herhangi bir ilaç ya da farmakolojik ajan (alternatif tıp ürünü, bitkisel ürünler, vs.) alınmamalıdır.

Kullanılacak ilacın rahimdeki bebeğe zarar verme ya da onu zehirleme riski olmadığı doktor tarafından doğrulanmalıdır.

UNUTMAYIN! “Alternatif” denen çoğu ilaç (homeopatik ilaçlar dahil) hamileliğe zararsız olduğunu kanıtlayacak uygun bilimsel tetkiklerden geçirilmemektedir.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
RAHİMDEKİ BEBEĞİN DUYULARI
HANGİ DUYU KAÇINCI HAFTA?
ERKEN DOĞUM
ÖNLEMEK MÜMKÜN MÜ?
SAĞLIKLI HAMİLELİK İÇİN
SAĞLIKLI HAMLELER!
HAMİLE KALMAYA ÇALIŞMAK STRESE NEDEN OLMAMALI
KISIRLIK TEDAVİSİNİN BAŞARISIZ O...
DEPRESİF HAMİLELİK
MODERN DÜNYA SORUNU
GEBELİKTE DİŞ SAĞLIĞI
ANNE VE BEBEK İÇİN ÖNEMLİ
HAMİLEYKEN YORGUNLUK
SÜREKLİ UYKUNUZ MU VAR?
DOĞUMDAN SONRA SPOR?
ÖDEMİ ATMANIN EN İYİ YOLU
SONBAHAR GRİBİN HABERCİSİ
ANNE ADAYLARI DİKKAT

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HAMİLELİKTE VUCUT
HAMİLEYKEN KEMOTERAPİ?
ANNENİN MENOPOZ YAŞI
GEBELİKTE DİŞ SAĞLIĞI
2013 BAROK DESENLERİN YILI
ÜNLÜLERİN MAKYAJSIZ HALLERİ
İLGİNÇ DÜĞÜNLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :