Okunma Sayısı: 5692
CANLI YORUMLAR

HAMİLE VE BİTKİSEL ÜRÜNLER

Ne kadar güvenli?

Bazı kadınlar için hamilelik rahat ve keyifli bir dönemdir. Yeni durumun verdiği hoşnutluğa çok iyi bir fiziksel tablo eklenir.

Fakat çoğu kadın, özellikle ilk üç ayda, bazı rahatsızlık verici durumlarla baş etmek zorunda kalır. Bunun sebebi, döllenmeden sonraki ilk günlerden itibaren başlayan büyük hormonal değişimlerdir. Bu rahatsızlıklar birkaç hafta içinde azalarak yok olur.

Diğer rahatsızlıklar, rahim hacminin artarak karın boşluğunda daha çok yer kaplamasına bağlıdır. Dolayısıyla hamileliğin son döneminde görülür. Genelde küçük sorunlardır ve rahatsızlık verseler de önemli sonuçları yoktur.

 

Doğru teşhislerde bulunabilmeleri için bunlardan doktoru haberdar etmek gerekir. Doktora danışmadan herhangi bir ilaç ya da farmakolojik ajan (alternatif tıp ürünü, bitkisel ürünler, vs.) alınmamalıdır.

Kullanılacak ilacın rahimdeki bebeğe zarar verme ya da onu zehirleme riski olmadığı doktor tarafından doğrulanmalıdır.

UNUTMAYIN! “Alternatif” denen çoğu ilaç (homeopatik ilaçlar dahil) hamileliğe zararsız olduğunu kanıtlayacak uygun bilimsel tetkiklerden geçirilmemektedir.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
GEBELİK HASTALIKLARI:
SIRT AĞRISI VE DENGESİZLİK
HAMİLE OLMANIN İYİ TARAFLARI
EVET SADECE ŞİŞ AYAKLARDAN İBARE...
RAHATSIZ EDİCİ BİR SORU AMA
HAMİLELİKTE
SAÇ DÖKÜLMESİ
HAMİLESİNİZ VE KEDİNİZ VAR
TOKSOPLAZMAYA KARŞI TEDBİR
HAMİLELİKTE AĞIZ SAĞLIĞI
KALSİYUM KAYBI KAYGISI
HAMİLELİKTE VUCUT
SAÇLAR NEDEN DÖKÜLÜR?
ERKEN DOĞUM
ÖNLEMEK MÜMKÜN MÜ?
HAMİLELİKTE ALERJİ
ALERJİK HASTALIKLAR HAMİLELİKTE ...
GEBELİK ZEHİRLENMESİ
RİSKLİ ANNE ADAYLARI

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HAMİLEYKEN KEMOTERAPİ?
BAHAR YORGUNLUĞU
HAMİLELER ORUÇ TUTMALI MI?
BENİ İHMAL EDİYORSUN
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
EN İYİ YAZ KOKULARI
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :