Okunma Sayısı: 8593
CANLI YORUMLAR

HAMİLELİĞE HAZIRLIK!

Öncesinde neler yapılmalı?

Öncelikle tebrik ederiz. Belki henüz hamile değilsiniz ama hamile kalmaya karar verdiniz ya da bir baktınız hamilesiniz. Bebeğiniz sürpriz bir şekilde geliyorsa bile geç değil, bundan sonrasında nelere dikkat edeceğinizi size anlatacağız. Yok henüz “hazırlık” aşamasındayız…. Hazırlık kısmında da eğlenmenize bakın ;)

Sigara, içki, ilaç kullanmayı bırakıyorsunuz. Vücudunuza girecek doğal olmayan her şey için doktorunuzla konuşmanız gerekiyor. Yemeniz gerekenler ve uzak durmanız gerekenler neler doktorunuzdan (sizin bünyeniz, alışkanlıklarınız ve alerjileriniz göz önüne alınarak hazırlanmış) bir beslenme listesi isteyin.

Abur cubur, cips, kola, çikolata, kahve, hamburger yiyip içmeyi bırakın. Hem sağlıksız hem gereksiz kilodan başka bir şey değil bunlar.

Hafif egzersizlere başlayın. Yürüyüş, yüzme, hamile yogası…. Fakat dediğimiz gibi, önce doktorunuzla konuşuyorsunuz. Her kadının vücudu ve yaşam alışkanlıkları farklıdır, doktorunuz sizi muayene ettikten sonra “sizin için” en doğru egzersizi size söyleyebilir.

Hastalansanız bile doktorunuzla konuşmadan kafanıza göre ilaç (göz damlası ve mide ilaçları dahil) kullanmayın.

Sauna, masaj, masaj yağları konusunda doktorunuzun talimatlarını dinleyin. Bazı yağların rahim açıcı etkisi olduğunu unutmayın.

Hamile kalmadan önce kullanmanız gereken vitaminlerle hamileliğiniz esnasında kullanmanız gereken vitaminler doktorunuzla konuşun. Folik Asit uzun süre kullanacağınız vitaminlerden olacak bu konuda hekiminizden bilgi alın.

Bazı hekimler hamile kalmadan önce baba adayının da E vitamini almasını öneriyor. Bu konuyu doktorunuzla görüşün.

Hem hamileliğiniz esnasında hem de bebeğiniz büyüyünceye dek biz burada her aşamada sizinle birlikte olacağız. Yalnız değilsiniz, korkmayın, tadını çıkartın…

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
halide
Cevapla halide
18.12.2011 14:58:43
Merhaba ben yaklaşık üç ay sonrası icin gebelik planlıyoruz folik asitte başladım ancak egzersiz ve diyet konusunda ne yapicam bilmiyorum doktorum hiç bisey yapma diyor ama ben gebelik oncesi hazırlık yapmak istiyorum birde esim icin birsey tavsiye etmedi acaba e vit baslasak mı teşk ederim ...
Cevap Yaz
1

KATEGORİNİN HABERLERİ
DEPRESİF HAMİLELERİ
HAMİLESİNİZ, MUHTEŞEM...
RİSKLİ BİR HAMİLELİK
DEPRESİF HAMİLELİK
ÇOCUKLAR BUNLARA BAYILACAK
2012 YILINA DAMGA VURAN
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :