Okunma Sayısı: 13077
CANLI YORUMLAR

HAMİLELİKTE 13. HAFTA

Belirginleşen yüz

Fetüsteki değişiklikler:

Yüzü iyice belirginleşmeye başlar. 

Bu haftadan itibaren bebeğin karaciğeri safra üretimine başlar. Pankreasta insülin hormonu da bu haftadan itibaren üretilmeye başlar.

Hareket eder. Bu sayede akciğerleri ve solunum kasları solunum için hazırlanmış olur.

Boyu 9cm. ve ağırlığı 26 gramdır.

Annedeki değişiklikler:

Bu zamanlarda karında ve sağ kasıkta ağrılar olabilir. Bu ağrılar; büyümekte olan rahmin, rahimi yerinde tutan bağları ve özellikle de yuvarlak bağ adı verilen yapıyı germesinden kaynaklanır. Rahmin yuvarlak bağa oranla daha hızlı büyümesinden kaynaklanan bu ağrılar çok uzun sürmez ve ligamentlerin gevşeyerek hamileliğe uyum sağlamasıyla ortadan kalkar. Ağrılar çok şiddetli olursa doktorun tavsiyesine göre çeşitli ağrı kesiciler kullanılabilir.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HAMİLELİKTE 6. HAFTA
HAMİLELİKTE 18. HAFTA
HAMİLELİKTE 36. HAFTA
HAMİLELİKTE 26. HAFTA
AKNELERDEN KURTULMAK İÇİN
ÜNLÜLERİN KOMİK ANLARI
KISA SAÇ MODELLERİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :