Okunma Sayısı: 15697
CANLI YORUMLAR

HAMİLELİKTE 15. HAFTA

Sizdeki değişim artık belli

Fetüsteki değişiklikler:

Bebeğin kemik ve kas yapısı bu haftadan sonra biraz daha hızlı gelişir. Cildi çok ince ve şeffaftır ve cilt yüzeyinde belirgin damar yapıları görülür. Bebeğin cinsiyeti bu haftaların sonuna doğru çekilen ultrason sonucunda anlaşılır. Ancak ilerleyen haftalarda veya bebeğin doğumuna kadar cinsiyeti anlaşılamayan bebekler de vardır. Bu haftanın bitiminde bebek boyu 12 cm. ve ağırlığı 74 gramdır.

Annedeki değişiklikler:

Bebek ile birlikte gelişen leğen kemikleri dışa doğru yükselmeye başlamıştır. Çevrenizdeki insanlar sizdeki değişikliği fark ederler. Bu şişkinlik önceden doğum yapmış kişilerde daha erken görülebilir. Çünkü kasların esnekliği önceden meydana gelmiştir.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HAMİLELİKTE 17. HAFTA
DOĞUM TARİHİNİN BELİR...
HAMİLELİKTE 1. HAFTA
HAFTA HAFTA HAMİLELİK...
KISA SAÇ MODELLERİ
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
ÇOCUKLAR BUNLARA BAYILACAK
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :