Okunma Sayısı: 13276
CANLI YORUMLAR

HAMİLELİKTE 19. HAFTA

Beyin gelişiyor...

Fetüsteki değişiklikler:

  • Bu hafta bebeğinizin beyni milyonlarca motor nöron üretir. Nöronlar, kaslar ile beyin arasında bağ kurarak istemli hareketlerin gerçekleşmesini sağlayan sinir hücreleridir. Bu da demek oluyor ki, bundan sonra bebeğiniz istemli hareketler yapabilecek. Baş parmağını emebilir veya başını hareket ettirebilir.
  • Cildi, birkaç milimetre kalınlığında beyazımsı ve yoğun bir koruyucu tabaka ile kaplanmış durumdadır.
Annedeki değişikler:
  • Karın, meme dokusu ve bazı anne adaylarında kalçaların büyümesinden dolayı bu bölgelerde çatlaklar oluşabilir. Çatlak olan cilt alanlarında kaşıntılar da sık şekilde olabilir. Kuru cildinizin olması kaşıntı şikayetinizi artırabilir.
  • Çatlaklar genellikle  kalıtsal özelliklere bağlı olarak anne adaylarının %50’sinde oluşur. Badem yağı ya da diğer özel bazı kozmetik ürünler kullanılarak çatlak oluşan bölgelerde cilt kuruması ve kaşıntı engellenebilir.
Bebeğinizin ağırlığı 240 gr, boyu ise 15,25 cm'dir.
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HAMİLELİKTE 29. HAFTA
HAMİLELİKTE 12. HAFTA
HAMİLELİKTE 38. HAFTA
HAMİLELİKTE 32. HAFTA
HAMİLELERİN YENİ MODASI
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :