Okunma Sayısı: 10248
CANLI YORUMLAR

HAMİLESİNİZ, MUHTEŞEMSİNİZ!

Güzellik zarafetten gelir

Uzun süredir hamile kalmayı istiyor olabilirsiniz ya da planlı bir hamilelik yerine plansız, bir sürpriz eseri hamile kalmış da olabilirsiniz. Bunun sonucunda vücudunuzda ne gibi değişiklikler olacağı konusunda aklınız karışabilir. Eğer gebeliğin, vücudunuzun görünüşünü bozacağını düşünüyorsanız, her değişimin iyi bir sebeple meydana geldiğini size hatırlatmak isteriz: Yeni bir insan dünyaya getiriyorsunuz! Bu asıl nedenin yanında, 9 aylık süreçte geçireceğiniz değişime dair işinize yarayabilecek birkaç başlığı daha bu sayfaya not düşmek istedik.

Aktif kalın

Vücudunuzda şişlikler meydana geldiğinde, ya da midenizi hasta hissettiğinizde, yataktan kalkmak bile zor gelebilir. Ancak burada dirayetli olmalısınız. 15 dakikalık bir yürüyüş ya da kısa bir yoga seansı, sizi tekrar enerji ile dolduracak, hamilelik öncesi dönemdeymişssiniz gibi hissettirecektir. Ayrıca hareket etmek, kas seviyenizi arttıracak sizi güçlendirecek ve aldığınız ekstra kiloların kontrolünü sağlayacaktır.

Saçlarınızla oynamayın

Hamilelik döneminde,  hormonlar saçlar üzerinde önemli rol oynar. Sanki saçlarınız uzuyormuş gibi düşünürsünüz, ancak bu doğru değildir. Hormonlardan dolayı döktüğünüz saç miktarı azalmıştır aslında. Yani marjinal saç değişimleri için bir 9 ay beklemeniz çok daha iyi olacaktır.

İçinizdeki modacıyı açığa çıkarın

Artık gebe kadınlar için kıyafet seçimleri çoğaldı. Tarzınızı bir modacı tadında uygulayabilirsiniz. Her bütçeye uygun kıyafet seçimleri, her semtte bulunmakta. Çeşitli tarzlar yaratın, hamileliğin keyfini çıkarın.

Teninizi ihmal etmeyin

Hamilelik hormonları ve yaşadığınız duygusal süreç, teninizi yıpratabilir. Teniniz kuruyabilir ve hatta ufak lekeler belirebilir.

İşte bu şartlarda iyi bir nemlendirici sıradışı güzellikte sonuçlar doğurabilir. Yumuşatıcı kremler de bu dönemde iyi birer arkadaş olacaktır.

Makyajın gücünü hafife almayın

Hamilelik döneminde yapacağınız makyajlar ortaya mucizevi sonuçlar çıkarabilir. Gidin biraz eğlenin. Yeni rujlar ve kalemler deneyin, bu dönemde bu konu çok işinize yarayacaktır.

Spa merkezlerine biraz para harcayın

Manikür - pedikür; ya da iyi bir yüz masajı ruhunuzu okşayacak ve imajınızı tazeleyecektir. Gebelik dönemi masajı da çok yerinde olacaktır. 2 saat boyunca kraliçe gibi davranılmak gibisi yoktur.

Kendinizle iyi bir halde sohbet edin

Geri kalan hiçbir şey işe yaramazsa bile, kendinize şunu hatırlatın, dar bir kot ya da ince bir elbiseye sığmıyor olsanız da, siz hala güzelsiniz. Güzellik zarafetten gelir, kilo ya da boyutlardan değil.

Parlıyorsunuz, hamilesiniz ve muhteşemsiniz!

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
SAĞLIKLI HAMİLELİK İÇİN
SAĞLIKLI HAMLELER!
MÜDAHALESİZ DOĞUM
DOĞUM AKADEMİSİ AÇILDI
İKİZ HAMİLELİK
KAÇ ÇEŞİT OLUR?
HAMİLELİKTE 40. HAFTA
DOĞUMUN ELİ KULAĞINDA...
GEBELİKTE İŞ YERİ RİSKLERİ!
ÇALIŞAN HAMİLEYSENİZ DİKKAT
HAMİLELİKTE 22. HAFTA
AYAKKABI SEÇİMİNE DİKKAT
HAMİLELİKTE DİYABET
BUNLARA DİKKAT EDİN
ÇALIŞAN HAMİLELER İÇİN
SAĞLIKLI BESLENME ÖNERİLERİ
RAHAT BİR HAMİLELİK
HAMİLELİKTE ZAMAN ZAMAN YORGUN V...
HAMİLELER BUNLARI YAPAMAZ!
DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HAMİLELİK STRESLİ İŞ
"BEBEĞİMİN BABASI KİM"
HAMİLE OLMANIN İYİ TA...
ANNE ADAYINA DOĞUM EĞİTİMİ
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
2013 KIŞ - ŞAPKA MODASI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :