Okunma Sayısı: 13167
CANLI YORUMLAR

Hamileyim Ve Sevişebilirim!

Bu tamamen normal bir durumdur. Sizi ahlaksız ya da kötü yapmaz.

Çiftler hamilelikte seksten uzak durmaları gerektiğini düşünürler veya halk arasındaki inanışlara göre hareket ederler ama doktorunuz aksini söylemediyse hamilelikte sevişmek çok keyifli olabilir.

Cinsellik pek çoğumuz için zaten tabu iken bu durum hamilelik esnasında iyice içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Karnımızda taşıdığımız bebeğe zarar vereceğimiz düşüncesiyle pek çoğumuz hamileliğimiz boyunca eşlerimizden uzak duruyoruz. Psikolojik olarak bir kadının hamile olduğu dönemde şiş ayaklarına, genişlemiş bedenine bakıp cinsellikten soğuması şaşılacak bir şey değildir ve gayet doğaldır. Böyle durumlarda eşlerin birbirine destek olması ve anlayış göstermesi çok önemli, çünkü hepimiz biliyoruz ki zorla güzellik olmaz.

Kadının tamamen psikolojik sebeplerle (kendini çirkin ve kötü hissetmek gibi) eşinden uzaklaşması durumunda kocaya düşen karısına mümkün olduğunca kendisini güzel hissettirmeye çalışmak olmalı. Her konuda olduğu gibi burada da anlayış ve hoş jestler pek çok sorunun çözümüne yardım edecektir.

Bununla birlikte bildiğimiz bir diğer gerçek ise kadınların büyük çoğunluğunun da hamilelikleri esnasında cinsel isteklerinde artış olduğu. Bu da utanılacak ve rahatsız olunacak bir durum değil. Sorunsuz bir hamilelik yaşıyorsak değişen hormonlarla gelen bu duyguların tadını çıkarmak gerekir. Doktorunuz erken doğum, düşük ve benzeri bir risk görüp sizi “diyete” almadıysa bu dönemi çok eğlenceli hale getirmek sizin elinizde.CİNSEL İLİŞKİYE GİREBİLİRSİNİZ ÇÜNKÜ:

Embriyonun düştüğü rahim boşluğu ile ilişkiye girilen vajina aynı organ değil.

Vajina kubbesi ve rahim boşluğu arasında anatomik ve kimyasal bariyerler var.

Hamileliğin ilk üç ayında bulantı, kusma ve benzeri rahatsızlıklar kadınları cinsellikten uzaklaştırabilir.

Bu duruma çiftlerin birbirine açık, yardımcı ve anlayışlı olması gerekir.

Eğer annede biyolojik başka bir takım rahatsızlıklar yoksa ilk üç ay cinsel ilişki düşük tehdidi oluşturmaz.

Düşük tehdidiniz varsa bunu size doktorunuz söyleyecektir zaten.

Yine de içiniz rahat etmiyorsa izin verin bu dönemde jinekoloğunuz en yakın arkadaşınız olsun.
Ona “sevişirsem çocuğumuz düşer mi? Ben risk altında mıyım yoksa sağlıklı mıyım?” diye açık ve net bir şekilde sorun.

Yani kendi kendinize teşhis koyup tedavi uygulamayın. Bu işe yıllarını vermiş hekiminize sorun, Amerika’yı yeniden keşfetmeye çalışmayın.

İlk 14 haftanın ardından hamile kadınlar belirgin şekilde rahatlar, ilk aylardaki sıkıntılar azalır.

Bu durumda cinsel istekte de artma başlar. Çünkü genital bölgede kanlanma artmış, hassasiyet oluşmuştur. Kadın bu dönemde daha rahat uyarılır ve daha şiddetli orgazm yaşar.

Bu tamamen normal bir durumdur. Sizi ahlaksız ya da kötü yapmaz.

Cinsel ilişki esnasında dikkat etmeniz gereken eşinizin karnınızın üzerine yatmaması olmalıdır. Bebeği ağırlık altında bırakmayacağınız, alternatif pozisyonlar denemeniz gerekir.

Aklınızda eşinizin sizi beğenmediği gibi düşünceler varsa, böyle şeyler düşünmemeye çalışın. bebek sahibi olmak fikri onu da farklı şekillerde etkiliyor ve baba adayımız da bebeğe zarar vermekten endişe ediyor olabilir. Böyle bir durumda birlikte bilinçlenmek için konuyla ilgili kitaplar okumalısınız. hatta psikolojik destek alın.

Hamilelik güzel bir duygu, her anından zevk almaya çalışın.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
MİT Mİ GERÇEK Mİ?
GENİTAL AĞRILARINIZ VARSA
ERTESİ GÜN HAPI YANIL...
SEKS ISTEĞİNİZİ AZALT...
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
GÜZELLİK ÖLÇÜLERDE DEĞİL
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :