Okunma Sayısı: 10460
CANLI YORUMLAR

HEM GEZİN HEM DE EĞLENİN

Haftasonunuzu planlayın

Hafta içi siz işe, çocuklar okula derken geriye birlikte zaman geçirebileceğiniz sadece hafta sonu kalıyor. Güzel bir kahvaltının ardından çocuklarla gidebileceğiniz hafta sonu gezmeleri. Çocuklu hafta sonu gezileri bir başka cümbüş olur. Her kafadan ayrı ses gelmesini önlemek, aile üyelerini memnun etmek için gidilecek yer aranır. Sizlere çoluk çocuk memnun kalacağınız, eğlenip bilgileneceğiniz birkaç öneri sunuyoruz. 

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Mutlaka gidilip görülmesi gereken, çok çeşitli bitki ve ağaçların bulunduğu muhteşem bahçenin her bir köşesi ayrı güzellikte. Metropolün ortasındaki bu eşsiz vaha, insana yüklediği oksijenle onu sarhoş ettiği gibi doğanın ne kadar verici olduğunu da hatırlatıyor.Botanik Bahçe'nin çocuklar kadar büyükler için de günlük ve hafta sonu eğitim programları var. Yetişkinler için bahçıvanlık, botanik ve bitki ressamlığı kursu, çocuk etkinliği olarak da; 'Bahçıvan Çocuk' projesi bulunmakta.Göz kamaştıran bahçe, 4 ana adadan oluşuyor. Merkez ada, Ertuğrul Adası, Mesire Adası ve İstanbul Adası.

Adres: Ataşehir Atatürk Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Cd. TEM Otoyolu Anadolu Otoyol Kavşağı İstanbul
Tel:  216 456 44 37

Darıca Faruk Yalçın Hayvan ve Botanik Parkı

Ailece haftasonu gidip eğlenebileceğiniz ve hayvanlarla içiçe olabileceğiniz parkta eşsiz bitkilerin güzellikleriyle büyülenip doğanın tadını çıkarabilirsiniz. İçinde müzesi, hediyelik dükkân ve kafesi de bulunan parka tüm gününüzü ayırmanız gerekiyor. Bu güzel hayvan ve botanik parkında çocuklar kadar büyükler de eğlenecek. Her çocuğun gitmesi gereken bu hayvanat bahçesinde birçok hayvan bulunmakta. Bengal Kaplanı, birçok maymun çeşidi, lama, Anadolu vaşağı, deve, zebra, birçok papağan çeşiti, flamingo, tavus kuşu, Kakadu ve birçok kuş türü, timsah, yılan çeşitleri ve su hayvanı çeşitlerinden birçoğu bulunmakta.Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'ında, her hafta Cuma ve hafta sonu çocuklar için resim, heykel, seramik, müzik gibi görsel sanatların uygulamalı dersleri ve etkinlikleri gerçekleşiyor.Parkta  çocuklar için bir etkinlik alanı bulunuyor. Çocuk oyun bahçesinde çocuklar dilediğince eğlenebiliyor. Dinlenme, eğlenme, hoşça vakit geçirme ve öğrenme imkanları sağlayan, ailece gidilebilecek güzel yerlerden biri.

Adres: Tuzla Cad N:15 – 41870 Bayramoğlu  Darıca / Gebze Kocaeli
Tel: 262 653 66 66

Miniatürk

Açık hava müzesi atmosferinde maket eserler, ağaçlarla süslenmiş yeşil alanda sergileniyor.  Tarihle doğanın birleşiminden oluşan bu mini ülkede her şey ayaklarınızın altında yer alıyor gibi.Gişelerden içeri girdiğinizde bulunduğunuz köprü üzerinden tüm eserleri inceleyebiliyorsunuz. Labirent şeklinde yerleştirilmiş eserleri gezerken sanki doğudan batıya, kuzeyden güneye bütün ülkeyi kısa bir sürede dolaşmış gibi hissediyorsunuz kendinizi. Bir yanda Çırağan Sarayı'na bakarken, arkasında doğa mucizesi olan Peri Bacaları’nı görebiliyorsunuz. 'Masalsı' bir ortam yaratan açık hava müzesi bir tarih yolculuğuna çıkarıyor sizi. 

Adres: Sütlüce Mahallesi, İmrahor Caddesi Sütlüce - Beyoğlu  İstanbul
Tel: 212 222 28 82

Santral İstanbul

Sadece müzeyi gezip ve bahçesindeki yeşillikler içindeki kafede soluklanmanız için değil, çeşitli seçeneklerden oluşan aile atölyesine de katılıp etkin bir haftasonu geçirebilmeniz için Santral İstanbul'da, kendinizi şehir dışına çıkmış kadar yenileyebilirsiniz. Osmanlı Devleti'nin ilk elektrik santralı olan Silahtarağa Elektrik Santralı, kültür sanat alanında kapsamlı projelerin gerçekleştirildiği Santral İstanbul'a dönüştükten sonra kentin görülmesi gereken yerleri arasına girdi.

İstekli olan 4- 16 yaş arası tüm çocuklar, yaş grubuna uygun olarak düzenlenen etkinliklere katılabiliyor. 4 – 6 yaş arası çocuklar için düzenlenen atölyelere 'Aile atölyeleri' deniliyor ve çocuklar anne – babalarıyla birlikte derslere katılabiliyor. Bilim atölyesi, sanat atölyesi, teknoloji atölyesi, robot yapımı atölyesi bunlardan birkaçı.

Adres: Eski Silahtarağa Elektrik Santralı Kazım Karabekir Cad. No: 2 Eyüp – İstanbul
Tel: 0212 311 78 78 / 78 09

Ural  Ataman Klasik  Otomobil Müzesi

Klasik otomobillerin ve o dönemin yaşam tarzının yansıtıldığı müzede kapıdan girildiği andan itibaren her yere yerleştirilmiş klasik benzin pompaları, tilt makinası, kola ve çikolata makinaları, kollu oyun makinaları göze çarpıyor. Otomobillerin yanısıra klasik motosikletler, traktörler, tribünler sergileniyor. Yalnızca otomobillerin değil, aynı zamanda değişik dönemlere ait motorsikletlerin, kamyonetlerin, traktörlerin ve buharlı motorların da sergilendiği bu koleksiyon özellikle babaların çok ilgisini çekecek. Jant kapağı koleksiyonu, dev reklam panoları,  neon aydılatmalarla sizi zaman yolculuğuna çıkarıyor. Minik otomobil yarış pisti çok ilgi çekiyor. 50'li ve 60'lı yılların fast-food restoranları o zamanki halleriyle dizayn edilmiş olarak bir bar bölümünü oluşturuyor. Etkileyici müzenin hediyelik mağazasından bir hatıra almadan çıkmak adeta imkânsız. Müzede sergilenen en eski otomobil,  1926 Ford Model T. En yenisi ise 1996 Maral Convertible.

Adres: Nuripaşa cad. No:81 Ferahevler Tarabya İstanbul
Tel: 212 299 45 39

İstanbul Modern

Sadece müze değil, kütüphanesi, sineması, tasarım mağazası, sergileri, atölye çalışmaları ve enfes manzaralı kafesi ile ailece hem kültürel hem de sosyal amaçlı gidilebilecek bir yer İstanbul Modern. Sanatı sevdirip küçük büyük herkesin etkin bir biçimde katılmasını sağlıyor müze. Fotoğraf galerisi, sergi alanı, video alanları bulunan müzede dilerseniz ücretli rehber hizmeti de alabiliyorsunuz. Çocuklar için yaz aylarında düzenlenecek atölyeler 7-12 yaş gruplarına göre ayrılmakta. Benim müzem, Hayal Evreni, Tiyatro Çantam, Tuvaldeki Hikâye, Temmuz- Ağustos ayında yapılacak atölye çalışmaları.

Adres: Meclis-I Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası No.4 Karaköy
Tel: 212 334 73 00

Turkazoo

Sualtının renkli ve büyüleyici dünyasına yolculuk çocuklar kadar büyükler için de unutulmaz bir deneyim olacak. Daha önce hiç görmediğiniz sualtı canlılarını sadece bir camın arkasından izlemek insanı çok heyecanlandırıyor. Şeffaf tünelden geçerken çok heyecanlanacağınız kesin. O anlatılamaz güzellikteki sualtı canlıları tepenizde yüzerken onlardan biri olup çıkıyorsunuz adeta. Köpekbalıkları ve dev vatozlar üzerinizden geçerken çocukların çığlıklarına sizinkisi de eklenebilir. Tünelden çıktıktan sonra da farklı güzellikler ile buluşacaksınız. 270 derecelik sualtı görüş açısına sahip gözlem salonuna geldiğinizde sualtı dünyasının bin bir çeşit canlıları sizi adeta bir show ile karşılayacak.Sualtı belgesellerinin gösterildiği sinema salonunu, sergileri gezmeden Turkazoo'yu terk etmeyin. Bu renkli ve büyülü dünyadan fazlasıyla etkilenecek, çok güzel fotoğraflarla evinize döneceksiniz.

Adres: Forum İstanbul No:5/5 Kocatepe mah. Bayrampaşa İstanbul
Tel: 212 640 27 40

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
TATİLE ÇOCUKLA ÇIKIYORSANIZ
SİZE 5 ÖNERİMİZ OLACAK
BİTLİS, AHLAT MEZARLIĞI
NEMRUT DAĞI, KRATER GÖLLERİ
İNSANDAN UZAK BİR KÖŞEDE
TEMİZ HAVA, BOL GIDA...
BAHARDA DOĞU'YA DOĞRU
ELAZIĞ VE HARPUT KALESİ
GİZEMLİ YERALTI ŞEHİRLERİ
İKİSİ TÜRKİYE'DE
SORUNSUZ BİR TATİL
VERİMLİ PLANLAMADAN GEÇER
İSTANBUL'DA DENİZ KEYFİ
İŞTE EN YAKIN PLAJLAR
MERHABA RUMELİ
TÜRK TURİSTLERE YENİ ROTA
BEBEĞİNİZİ TAŞIMAK İÇİN
TAŞIYICI MI, ASKI MI?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
OTEL ODASI ONA UYGUN MU?
BEBEĞİNİZLE İLK TATİLİNİZ
UFAKLIKLA UZAK YERLER...
SORUNSUZ BİR TATİL
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :