Okunma Sayısı: 6939
CANLI YORUMLAR

İLİŞKİNE İYİ BAK

Neler yapabilirsin...

Sonunda evlendin, mutlu sona ulaştın sanıyorsan yanılıyorsun, ilişkinin çok daha iyi olmasını istiyorsan ikiniz de asıl çabayı bundan sonra göstermelisiniz.

 

Ayna Eğitim ve Psikolojik Danışma Merkezi’nden Psikolog Dr. Ayşegül Önk Eray, birçok çiftin evlendikten sonra eşlerinin yaşamındaki ayrıntılara dikkat etmemeye başladığını, birbirlerinin nelerden keyif aldıklarını, nelerden hoşlanıp hoşlanmadıklarını, korkularını, streslerini, hangi durumlarda kendilerini değersiz hissettiklerini fark etmediklerini söylüyor.

 

“Çiftler arasındaki ilişkiyi besleyen ya da zarar veren en önemli faktör iletişimdir. Çiftler arasındaki iletişimde yeni ve ilginç paylaşımlar ortaya konabildiği sürece ilişkide canlılık ve heyecan sürecektir. İletişim doğrudan ve net olmadıkça evlilikte gerekli olan güven ve sevginin gelişebilmesi de mümkün olmaz.”

 

Eray, “Bunu başarabilen çiftler evliliklerini yönetmekte de daha başarılı olurlar. Tartışmayı körükleyen olumsuz tavır ve davranışlar tartışmaların şiddetinin hızla tırmanmasına, ilişkide ölümcül olabilecek duygusal ve fiziksel yaralanmaların ortaya çıkmasına neden olur” diyor. Eray, insanın iç dünyasını başka biriyle paylaşmasının, karşısındaki kişiyi gerçekten tanımayı ve bu şekilde yabancı yönlerini tanıdık hâle dönüştürmeyi sağladığını söylüyor.

 

Eray, “Güçlü evliliklerde eşler birbirlerine değer verir, saygı gösterir, dostluklarını canlı tutar. Sadece iyi geçinmekle kalmayıp birbirlerinin umut ve arzularını destekler. Ortak hayaller yaratabilirler. Sevgi ve şefkat duygularını birbirlerine gösterebilirler. Bunu sürdürebildiklerinde her türlü zehire karşı daha fazla bağışıklık kazanarak ilişkilerini sağlıkla sürdürebilirler” diyor.

 

Kaynak: womenshealth

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
GÖZ TEDAVİSİNDE BOTOKS
GÖZ KURULUĞU VE DİĞERLERİ
MENOPOZ DÖNEMİ DEPRESYONU
PROF. DR. DOKSAT ANLATIYOR.
KADINLAR NEDEN SEKS İSTEMEZ
İSTEKSİZLİĞİN SEBEPLERİ
DOĞUM SONRASI SAÇ DÖKÜLMESİ
ENDİŞE ETMEK GEREKİR Mİ?
SİGARA İÇME YAŞI DÜŞÜYOR
BAŞLAMA YAŞI 13'E DÜŞTÜ
İKİZLER NASIL UYUTULMALI
BİRLİKTE Mİ AYRI MI?
ERKEKLERİN KABUSU: ANDROPOZ
HANGİ AŞAMADA NE YAPMALI
GÖZ ALERJİSİNE DİKKAT
ASTİGMATA YOL AÇABİLİR!
PROSTATA KARŞI EV İŞİ
ERKEKLERDEN ZORUNLU YARDIM

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
KANSER TEDAVİSİNDEN SONRA
İNTERNETTEKİ AŞK SİTELERİ
HAYATTA BAŞARILI OLMA...
ODAKLAN, SÜREYİ İYİ KULLAN
İLGİLİ VİDEOLAR
BEBEĞİNİZ SİZE VE ETRAFINA DAİR NELERİ HİSSEDER?
BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUN
12 - 24 AY ARASI BEBEKLERİN GELİŞİMİ NASIL OLMALI?
0 - 6 AYLIK BEBEKLER İÇİN OYUNLAR
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
2013 BAROK DESENLERİN YILI
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :