Okunma Sayısı: 7290
CANLI YORUMLAR

İLİŞKİNE İYİ BAK

Neler yapabilirsin...

Sonunda evlendin, mutlu sona ulaştın sanıyorsan yanılıyorsun, ilişkinin çok daha iyi olmasını istiyorsan ikiniz de asıl çabayı bundan sonra göstermelisiniz.

 

Ayna Eğitim ve Psikolojik Danışma Merkezi’nden Psikolog Dr. Ayşegül Önk Eray, birçok çiftin evlendikten sonra eşlerinin yaşamındaki ayrıntılara dikkat etmemeye başladığını, birbirlerinin nelerden keyif aldıklarını, nelerden hoşlanıp hoşlanmadıklarını, korkularını, streslerini, hangi durumlarda kendilerini değersiz hissettiklerini fark etmediklerini söylüyor.

 

“Çiftler arasındaki ilişkiyi besleyen ya da zarar veren en önemli faktör iletişimdir. Çiftler arasındaki iletişimde yeni ve ilginç paylaşımlar ortaya konabildiği sürece ilişkide canlılık ve heyecan sürecektir. İletişim doğrudan ve net olmadıkça evlilikte gerekli olan güven ve sevginin gelişebilmesi de mümkün olmaz.”

 

Eray, “Bunu başarabilen çiftler evliliklerini yönetmekte de daha başarılı olurlar. Tartışmayı körükleyen olumsuz tavır ve davranışlar tartışmaların şiddetinin hızla tırmanmasına, ilişkide ölümcül olabilecek duygusal ve fiziksel yaralanmaların ortaya çıkmasına neden olur” diyor. Eray, insanın iç dünyasını başka biriyle paylaşmasının, karşısındaki kişiyi gerçekten tanımayı ve bu şekilde yabancı yönlerini tanıdık hâle dönüştürmeyi sağladığını söylüyor.

 

Eray, “Güçlü evliliklerde eşler birbirlerine değer verir, saygı gösterir, dostluklarını canlı tutar. Sadece iyi geçinmekle kalmayıp birbirlerinin umut ve arzularını destekler. Ortak hayaller yaratabilirler. Sevgi ve şefkat duygularını birbirlerine gösterebilirler. Bunu sürdürebildiklerinde her türlü zehire karşı daha fazla bağışıklık kazanarak ilişkilerini sağlıkla sürdürebilirler” diyor.

 

Kaynak: womenshealth

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
UYKUSUZLUK SİZİ YORMASIN
DEPRESYONDA OLABİLİRSİNİZ
SEZARYENE YAPTIRIM GELİYOR!
SAĞLIK BAKANI'NDAN AÇIKLAMA
HER GÜNE 10 BİN ADIM
BİR MEGAN FOX YAPAR MI?
KIŞ İÇİN ŞİFALI TARİFLER
İÇİNİZ ISINSIN...
ET YİYİN AMA KİLO ALMAYIN
BAYRAMDA KİLONUZU KORUYUN
BOL SU İÇMEK YETMEZ
YAZIN NASIL BESLENELİM?
HAMİLELİKTE İLİŞKİ SIKLIĞI
VE GÜVENLİ POZİSYONLAR
ODAKLAN, SÜREYİ İYİ KULLAN
SINAVLA BAŞA ÇIKMAK İÇİN...
ENFEKSİYON KANSER YAPIYOR
RAHİM AĞZI KANSERİNE ETKİSİ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
TRAFİKTE ÖFKE
MUCİZE BİR GÜN İÇİN
"ASLA EVLENMEYECEĞİM"
İLİŞKİLERİN YANLIŞI D...
İLGİLİ VİDEOLAR
BEBEĞİNİZ SİZE VE ETRAFINA DAİR NELERİ HİSSEDER?
BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUN
12 - 24 AY ARASI BEBEKLERİN GELİŞİMİ NASIL OLMALI?
0 - 6 AYLIK BEBEKLER İÇİN OYUNLAR
İLGİNÇ DÜĞÜNLER
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
TOPLAYIN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :