Okunma Sayısı: 7470
CANLI YORUMLAR

İLİŞKİNE İYİ BAK

Neler yapabilirsin...

Sonunda evlendin, mutlu sona ulaştın sanıyorsan yanılıyorsun, ilişkinin çok daha iyi olmasını istiyorsan ikiniz de asıl çabayı bundan sonra göstermelisiniz.

 

Ayna Eğitim ve Psikolojik Danışma Merkezi’nden Psikolog Dr. Ayşegül Önk Eray, birçok çiftin evlendikten sonra eşlerinin yaşamındaki ayrıntılara dikkat etmemeye başladığını, birbirlerinin nelerden keyif aldıklarını, nelerden hoşlanıp hoşlanmadıklarını, korkularını, streslerini, hangi durumlarda kendilerini değersiz hissettiklerini fark etmediklerini söylüyor.

 

“Çiftler arasındaki ilişkiyi besleyen ya da zarar veren en önemli faktör iletişimdir. Çiftler arasındaki iletişimde yeni ve ilginç paylaşımlar ortaya konabildiği sürece ilişkide canlılık ve heyecan sürecektir. İletişim doğrudan ve net olmadıkça evlilikte gerekli olan güven ve sevginin gelişebilmesi de mümkün olmaz.”

 

Eray, “Bunu başarabilen çiftler evliliklerini yönetmekte de daha başarılı olurlar. Tartışmayı körükleyen olumsuz tavır ve davranışlar tartışmaların şiddetinin hızla tırmanmasına, ilişkide ölümcül olabilecek duygusal ve fiziksel yaralanmaların ortaya çıkmasına neden olur” diyor. Eray, insanın iç dünyasını başka biriyle paylaşmasının, karşısındaki kişiyi gerçekten tanımayı ve bu şekilde yabancı yönlerini tanıdık hâle dönüştürmeyi sağladığını söylüyor.

 

Eray, “Güçlü evliliklerde eşler birbirlerine değer verir, saygı gösterir, dostluklarını canlı tutar. Sadece iyi geçinmekle kalmayıp birbirlerinin umut ve arzularını destekler. Ortak hayaller yaratabilirler. Sevgi ve şefkat duygularını birbirlerine gösterebilirler. Bunu sürdürebildiklerinde her türlü zehire karşı daha fazla bağışıklık kazanarak ilişkilerini sağlıkla sürdürebilirler” diyor.

 

Kaynak: womenshealth

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
LAZERLE SÜNNET ALDATMACASI
SAKIN İNANMAYIN!!!
BAYILMA VE DOLAŞIM SORUNU
HAMİLELERE ÖNERİLER
GÖZLÜK MÜ LENS Mİ?
RAHATLIK ÖNEMLİ...
YENİDOĞANI BEKLEYEN TEHLİKE
PAMUKÇUK HASTALIĞI
ERKEN ERGENLİKTE BÜYÜME
OLUMLU MU OLUMSUZ MU?
HEPATİT'İN ABC'Sİ
KORUNMA VE ÖNERİLER
YEMEKTEN SONRA YENEN MEYVE
ZARARLIDIR, ÇÜNKÜ!!!
SADECE YAŞA BAĞLI DEĞİL
BAŞKA NEDENLERDE VAR!
AKCİĞER KANSERİNDE
TOMOGRAFİ İLE ERKEN TEŞHİS

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BIRAKIN KARDEŞLER ATIŞSIN
ÖFKE KONTROLÜ MÜMKÜN MÜ?
DAHA ZEKİ OLMAK İÇİN
DEĞİŞTİRMEDEN ANLAMAK...
İLGİLİ VİDEOLAR
BEBEĞİNİZ SİZE VE ETRAFINA DAİR NELERİ HİSSEDER?
BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUN
12 - 24 AY ARASI BEBEKLERİN GELİŞİMİ NASIL OLMALI?
0 - 6 AYLIK BEBEKLER İÇİN OYUNLAR
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
ROBOT SEVGİLİLER
TOPLAYIN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :