Okunma Sayısı: 10788
CANLI YORUMLAR

İNEK SÜTÜ VERMEYİN!

1 yaşına kadar

 

Bilim adamları açıkladı: İnek sütü, bir yaşın altındaki çocuklar için çok tuzlu olduğundan verilmemesi gerekiyor.

Bristol Üniversitesi'nden Dr. Pauline Emmett ile Vicky Cribb'in 1991 veya 1992 yıllarında yaklaşık 1200 yeni doğmuş ve sekiz aylık bebekler üzerinde yaptıkları incelemede, her 10 bebekten yedisinin beslenmesinde çok fazla tuza rastladı.        

Bilim adamları, inek sütünün 100 mililitrede 55 miligram tuz içerdiğini bu oranın anne sütünde 15/100 olduğunu belirtti.        

Günde 700 mililitre inek sütü içen bir bebeğin sadece bu besinden 385 miligram tuz alacağı, bunun bir yaşına kadarki bebekler için tavsiye edilen günde bir gram tuzun hemen hemen yarısına tekabül ettiğine dikkat çekildi.        

Araştırmacılar ''Bu bulgular, bu yaş grubundakilerde tuz alımının önemli ölçüde azaltılması gerektiğini gösteriyor'' dedi ve bir yaş öncesinde bebeklere inek sütü verilmemesi tavsiyesinde bulundu.   

 

Kaynak: ntvmsnbc   

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
DOĞAL EMZİRME
BEBEK GÜN AŞIRI YIKANMALI
BEBEKLİKTE İLK 1000 GÜN
BEBEKLERDE GAZ SANCISI
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
İLGİNÇ DÜĞÜNLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :