Okunma Sayısı: 8920
CANLI YORUMLAR

İNSAN HAKLARI KOMİSYONU

Saldırıyı kınadı

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, dün yaptığı toplantıda 1984'ten bugüne kadar terör sebebiyle yaşamını yitiren asker, polis, sivil vatandaş ve terör örgütü mensuplarının toplam sayısının bildirilmesi için İçişleri Bakanlığına yazı yazdı. Bunun yanı sıra  Hakkari’de yaşanan terör saldırısını da kınayan komisyon, yaşam hakkına en ağır biçimde kasteden bu terör saldırısını kınıyoruz açıklaması yaptı.  

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesindeki alt komisyon, 1984'ten bugüne kadar terör sebebiyle yaşamını yitiren asker, polis, sivil vatandaş ve terör örgütü mensuplarının toplam sayısının bildirilmesi için İçişleri Bakanlığına yazı yazdı. 

Komisyon, çalışma gündemini belirledi ve çalışmalar sırasında neler yapılacağı konusunu ele aldı. Toplantıda, 1984'ten bugüne kadar terör sebebiyle yaşamını yitiren asker, polis, sivil vatandaş ve terör örgütü mensuplarının, meslekleri de belirtilerek, toplam sayısının bildirilmesi için İçişleri Bakanlığına yazı yazma kararı aldı. 

Gazeteci-yazarlar Kemal Burkay, Orhan Miroğlu ve Ümit Fırat alt komisyona davet edilerek, bilgilerine başvurulacak. 

Komisyon, terör olaylarının yaşandığı bölgelerde incelemelerde bulunacak ve Türkiye'nin her yerindeki terör mağduru ailelerle görüşecek.

TBMM İnsan Hakları Komisyonu, toplantı sonrası Hakkari’deki 24 askeri şehit eden terör saldırısı ile ilgili de bir açıklama yaptı. Olayları kınayan açıklamasında, "Çukurca ilçesinde meydana gelen 24 askerin şehit olması ve 18 askerin yaralanmasıyla sonuçlanan olaylar, terör ve şiddetin acımasız yüzünü  bir kez daha ortaya koymuştur" denildi. Açıklamada, hain saldırıda doğrudan yaşam hakkının hedef alındığının belirtildiği açıklamada, saldırıyla gencecik insanların hayatlarına kastedildiği ifade edililiyor.

Terör olaylarının toplumlar üzerinde travmalar oluşturduğunun altı çizilen açıklamada bu tür saldırılar hak ve özgürlükleri tehdit etmekte, birlik ve kardeşliği zedelemektedir denildi.

 

 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
KİTAP FUARI İÇİN GERİ...
MEVSİM GEÇİŞLERİ
DAHA ÖNCE NİŞANLANMIŞ
BAKANDAN UYARI
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
TOPLAYIN
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :